ثبت نام

گیمیفیکیشن در بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا – گیمیفیکیشن

با سلام کامران حاتمی هستم مدیر سایت آقای گیمیفیکیشن و امروز راجع به گیمیفیکیشن در بازاریابی محتوا یا کانتنت مارکتینگ صحبت می کنیم.اگر نمی دانید گیمیفیکیشن چیست یا چرا باید به گیمیفیکیشن اهمیت بدهیم ابتدا مطالب دیگر سایت را مطالعه کنید!

همان طور که می دانید بازاریابی محتوا یا کانتنت مارکتینگ یکی از ابزارهای مهم در دیجیتال مارکتینگ به حساب می آید و بازاریابان محتوا به زودی مجبور به استفاده از ابزارهای جدید برای ایجاد “فان” و درگیری ذهنی کاربر خواهند بود در این نوشتار سعی در توضیح چیستی و چرایی گیمیفیکیشن در بازاریابی محتوا نداریم و به ذکر ۲ مثال در این زمینه بسنده می کنیم.

۱-مسابقه اینستاگرام Heineken US Open

در اولین us open در سال ۲۰۱۳(مسابقات تنیس) این شرکت یک مسابقه اینستاگرامی به عنوان Crack the US Open معرفی کرد در این مسابقه بازاریابان بیش از ۲۰۰ عکس از تماشاگران را به اشتراک گذاشتند و کاربران اینستاگرام سرنخ ها را در کپشن عکس ها جست و جو می کردند و به عکس نهایی می رسیدند در این صورت با گذاشتن کامنت برنده بلیط مسابقه می شدند.

گیمیفیکیشن در بازاریابی محتوا
گیمیفیکیشن در بازاریابی محتوا

۲-رویداد M&M’s Eye-Spy Pretzel

M&Mبا استفاده از این رویداد، گیمیفیکیشن در بازاریابی محتوا را در سال ۲۰۱۳  به مرحله ای جدید رساند این رویداد از بخش های متفاوتی تشکیل شده است که در میان آن ها یک بازی ساده eye-spy بود.

شرکت یک عکس را منتشر کرد و گفت چوب شور را در میان عکس پیدا کنید!نکته جالب این است که به سرعت این کار وایرال شد پست اصلی را می توانید در اینجا ببینید.

شاید عجیب به نظر برسد که افراد در این عکس به دنبال آیتم کوچک این چنینی بگردند اما افراد زیادی به یاد بازی های دوران کودکی خود این کار را کردند!

1

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *