ثبت نام

هشت شبکه اجتماعی مبتنی بر گیمیفیکیشن برای انجمن های تناسب اندام

تناسب اندام – گیمیفیکیشن

در ورزش کردن انگیزش نقش اساسی در رشد و استمرار دارد. در مسیر ورزش کردن و تناسب اندام اگر پارتنر و همراهی در انجام فعالیت های ورزشی نداشته باشید و برای فعالیت های ورزشی کسی نباشد که به شما کمک کند. احتمال موفقیت شما و ادامه فعالیت های ورزشی شما کم است. به همین خاطر استفاده از شبکه های اجتماعی برای حفظ استمرار و انگیزه، می تواند مفید باشد. در ادامه آقای گیمفیکیشن به معرفی هشت شبکه اجتماعی می پردازد که در پیگیری تمرینات شخصی، محاسبه و شمارش فعالیت ها و هدف گذاری می تواند به ورزشکاران کمک کند.

۱-Fitocracy

این شبکه اجتماعی به سمت فضای رقابتی و ایجاد رقابت پیش می رود. این شبکه اجتماعی به هر فعالیت شما امتیاز می دهد.سپس به وسیله مدال ها و بروشورهایی که حالت چهار ضلعی دارند جایزه می دهد .در این شبکه اجتماعی شما می توانید دوستان خود را به ثبت نام دعوت کنید و آن ها را به چالش دعوت کنید یا در گروه های اجتماعی به چت و صحبت کردن با هم بپردازید.

۲-Extra Pounds

اکسترا پوندز یک شبکه اجتماعی کاهش وزن است که از آرشیو گسترده ای از مقالات تناسب اندام، وبلاگ های رژیم غذایی و گروه های پشتیبانی وحمایت برخوردار است. دراین شبکه اجتماعی می توانید غذای روزانه خود را در یک اکسل وارد کنید ومیزان کالری آن را محاسبه کنید سپس اکسترا پوند میزان مورد نیاز و استاندارد را برای تمرین تعیین می کند.

۳-Daily Mile

این شبکه اجتماعی که مبتنی بر رقابت است همانند توئیتر است و شما می توانید فعالیت های خود را در آن منتشر کنید. در این شبکه اجتماعی شما می توانید دستاوردهای ورزشی خود مانند پنج مایل دوندگی، دوچرخه سواری و اتمام تمرینات شکم خود را در صفحه شخصی خود به اشتراک بگذارید.

گیمیفیکیشن در Daily Mile

۴-Traineo

یکی دیگر از شبکه های اجتماعی برای کاهش وزن است . این شبکه اجتماعی به شما اجازه می دهد میزان سوختن کالری خود را هدف گذاری کنید و آن را پیگیری کنید .علاوه بر این شما می توانید چهار انگیزاننده را هدف گذاری کنید .این شبکه اجتماعی روزانه میزان پیشرفت شما را به سایر دوستان واعضای شبکه اطلاع رسانی می کند .که هم بازخورد دریافت می کنید و هم به پیشرفت وبهبود رغبت پیدا می کنید.

۵-MBodyment

شبکه تناسب اندام Mbodyment که دارای مجموعه عظیم از فیلم های مرتبط با تاسب اندام است که فرد می تواند از آن ها استفاده کند . همچنین باعضویت در این شبکه می توانید به عضویت در گروه های مختلفی در آیید و با مربیان شخصی از باشگاه های مختلف ارتباط برقرار کنید.

۶-Spark People

این شبکه اجتماعی که از مقالات و فیلم های متنوع تغذیه ای برخوردار است .به کاربران خود اجازه می دهد با کارشناسان تغذیه ارتباط برقرار کنند . و در مورد موضوعات مختلفی چون پخت و پز،یوگا؛ تناسب اندام و.. صحبت کرد .

۷-Map My Fitness

Map My Fitness، بسیار شبیه به Daily Mile است ، در این شبکه اجتماعی شما می توانید . مسیرهای در حالت تمرین خود را بر روی نقشه مشخص کنید و پیشرفت خود را به وسیله تلفن همراه خود پیگیری کنید .در پایان مسیر شما می توانید در فیس بوک خود آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید همچنین چربی وکالری مواد غذایی را که می خورید محاسبه می کند وبا دیگران به اشتراک می گذارد .

گیمیفیکیشن در Map My Fitness
گیمیفیکیشن در Map My Fitness

۸-My Yoga Online

این شبکه اجتماعی برای تمامی سنین مناسب است .آموزش های متنوع دارد،همچنین انجمن حرفه ای ارسال فیلم ومقاله و صفحه آپلود موزیک های مخصوص مدیتیشن نیز دارد .در این شبکه اجتماعی شما می توانید در بخش درباره یوگا فیلم، مقاله و پست های مختلف ببینید .همچنین در مورد تاریخچه یوگا هر آن چه از فیلم و عکس و.. که نیاز دارید قابل مشاهده است.


آقای گیمیفیکیشن برای اولین بار در ایران، دوره آموزشی بلندمدت و تخصصی گیمیفیکیشن برگزار می کند. برای مشاهده نقشه راه دوره، اینجــــــا کلیک کنید.

4

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *