ثبت نام

چک لیست گیمیفیکیشن

چک لیست – گیمیفیکیشن

با سلام کامران حاتمی هستم مدیر سایت آقای گیمیفیکیشن و امروز راجع به چک لیست گیمیفیکیشن صحبت می کنیم.اگر هنوز نمی دانیدگیمیفیکیشن چیست و یا چرا باید به گیمیفیکیشن اهمیت دهیم پست های مربوط را بخوانید.

خب موقع پیاده سازی گیمیفیکیشن نیاز هست که یک سری مطالب را بررسی کنیم برای همین منظور در ابتدا این موارد را معرفی می کنیم و سپس چک لیست نهایی را در اختیار شما قرار می دهیم.

فاز اول

 1. پروسه یا تسکی که می خواهید آن را گیمیفای کنید چه چیزی هست؟اکثر افراد می گویند می خواهیم تسک الف را گیمیفای کنیم.اما چه بخشی از آن را می خواهی گیمیفای کنی!
 2. چرا می خواهی آن را گیمیفای کنی؟شاید خیلی ها این سوال را سوال اول قرار دهند اما سوال اول درک بهتری از سوال دوم می دهد.آیا این گیمیفای کردن باعث بهبود چیز خاصی می شود؟آیا مضراتی دارد؟
 3. چگونه می خواهی این کار را انجام دهی؟خب تا اینجا شما متوجه شدید که چه چیزی را و برای چه می خواهید گیمیفای کنید.آیا لیدربورد و بج به شما کمک می کند؟

فاز دوم

 • فیدبک بگیرید بسیار مهم است که بدانید کاربر شما چه فیدبکی دارد اگر فکر می کنید فیدبک گرفتن به کار شما نمی آید احتمالا طرح شما با مشکل رو به رو می شود.به طرح خود غره نشوید و طرح های جایگزین را مد نظر قرار دهید.
 • معیارها را بسنجید.شما باید برای راه حل خود یک سری معیار تعریف کنید اگر نمی توانید بگویید یک تغییر در سیستم اتفاق افتاده است یا در عملکرد کارمندانتان بهبود دیده می شود پس چگونه می خواهید به مدیریت بگویید که کار شما مثبت بوده است.

چک لیست کلی

 1. من می دانم چه چیزی را گیمیفای می کنم
 2. من می دانم چرا این کار را انجام می دهم
 3. من می دانم که چگونه این کار را انجام می دهم
 4. من این کار را با کاربران احتمالی بررسی کرده ام
 5. من یک محصول بتا درست کرده ام
 6. من کاربران را در سیستم بتا تست کرده ام
 7. از کاربران فیدبک گرفته ام
 8. من بر اساس فیدبک تغییراتی ایجاد کرده ام
 9. من راه حل را لانچ کرده ام
 10. من معیارهای موفقیت و شکست را تعیین کرده ام

 

2

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *