ثبت نام

بیزنس مدل بازی ها ،وقتی توجه یک واحد پولی محسوب می شود

LNK_AttentionIsACurrencyLB_FeaturedBlog_640x454_v2

بیزنس مدل انواع رسانه ها در نهایت تبدیل کردن توجه کاربر به پول است اگر میلیون ها انسان به یک برنامه تلویزیونی علاقه پیدا کنند آن برنامه می تواند از این توجه کسب درآمد کند.به طور مثال تبلیغات یک نوع تبدیل توجه به پول محسوب می شود.خرید اشتراک به طور مثال نوع دیگری از تبدیل توجه به پول است.حرف کلی این است که در دو حالت قبل کلیت موضوع تبدیل توجه به پول است اما تنها تفاوت برای شما کسی است که چک را می نویسد!

هرچند توجه کردن در بازی ها بسیار مهم است اما در بازی بسیار متفاوت از سایر رسانه ها می باشد شاید بتوان دلایل زیر را برای آن برشمرد:

  1. اکثر رسانه ها یک طول مدت مشخص دارند:برای مثال یک آهنگ یا یک فیلم سینمایی یک طول مدت مشخص دارند و بعد از آن تمام می شوند مگر اینکه آن آهنگ را تکرار کنید.برخلاف این موضوع بازی ها هستند  هر تجربه بازی متفاوت از قبلی است و بازی های خیلی کمی هستند که یک مدت زمان مشخص را به کاربر اعلام می کنند.
  2. بازی ها به واسطه طبیعتشان نیاز به توجه خاص دارند:بازی ها این گونه نیستند که در پس زمینه قرار بگیرند برخلاف یک آهنگ که شما آن را می شنوید و غذا می خورید در یخچال را باز می کنید و با دیگران تعامل دارید باید به بازی توجه بیشتری داشته باشید.
  3. چون بازی ها یک نوع تجربه غیر خطی هستند یک حس کنجکاوی بیشتری را بر می انگیزند:فرض کنید که شما یک فیلم سینمایی خیلی خوب می بینید نقش شما در این فیلم چیست؟عملا هیچ چیز شما صرفا در نهایت از داستان فیلم و جلوه های هنری آن لذت می برید اما یک بیننده کاملا منفعل هستید اما در بازی ها شما بازی می کنید شما عرق می ریزید،برای کاراکتر خود گاهی اوقات گریه می کنید!به همین دلیل شما نیاز به دقت به لایه های عمیق تری از بازی دارید و به آن توجه بیشتری خواهید داشت!
  4. بازی های اجتماعی شما را در یک فعالیت مشترک با رفقایتان سرگرم می کند:شما می توانید با دوستانتان یک فیلم ببینید یا بعدا راجع به آن صحبت کنید اما بازی ها باعث می شوند که شما تعاملات بسیار زیاد و مشترکی با دوستانتان در حین بازی داشته باشید شاید باید با دوستان خود که با همدیگر بازی dota 2 را بازی می کنند بیشتر صحبت کنید!
2

دیدگاه ها

  • negarhtf خرداد ۷, ۱۳۹۷ :: ۵:۵۷ ب.ظ
    0 0

    دنیای بازی ها واقعا میتونه همین طور که فرمودین شگرف و ناشناخته و لذت بخش باشه و چقدر طراحی اون سخت تر میشه ‌. ممنون از مطلب فوق العاده تون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *