موبایل لرنینگ - گیمیفیکیشن

گیمیفیکیشن در موبایل لرنینگ

امروز راجع به گیمیفیکیشن در موبایل لرنینگ صحت می کنیم.(اگر هنوز نمی دانید گیمیفیکیشن چیست کلیک کنید) استفاده از گیمیفیکیشن در یادگیری فواید زیادی دارد که می توان مهم ترین این فواید را اینگونه نام برد:

 1. فراهم آوردن یک محیط بهتر آموزشی و همچنین مطبوع کردن تجربه کاربر
 2. افزایش درگیری ذهنی کاربر
 3. تبدیل کردن یادگیری به یک موضوع فان و تعاملی
 4. تغییر رفتار

گیمیفیکیشن در موبایل لرنینگ

استفاده از گوشی همراه آنقدر شایع شده که دیگر گوشی همراه به نوعی عضوی از بدن ما شده است!در هر جایی و در هر زمانی گوشی همراه می تواند آموزش را برای ما آسان کند حال گیمیفیکیشن در موبایل لرنینگ می تواند یک استراتژی فوق العاده باشد که یک تجربه مفرح را برای کاربر به ارمغان می آورد.

بهترین مثال ها

برای ایجاد بازی های آموزشی موثر و معنادار باید عناصری از قبیل فیدبک،جوایز چالش ها را در نظر گرفت مجموعه ای از قوانین را باید همواره برای پیاده سازی قابل قبول گیمیفیکیشن در نظر بگیریم:

 1. درجه بندی دقیق:طراح آموزشی باید حتما گیمیفیکیشن را با اهداف آموزشی تطبیق دهد ونیازهای آموزشی را پوشش دهد.
 2. دسترسی:کاربران این نوع سیستم ها باید همواره قوانین بازی و ساختار را به راحتی درک کنند و دسترسی یکسان باید برای همه افراد در نظر گرفته شود.
 3. ایجاد اعتماد به نفس:بازی های آموزشی خوب قوانین ساده ای دارند و سیستم پاداش و تشویق به نوعی است که بردن حس اعتماد به نفس ایجاد می کند.
 4. تقویت انگیزه درونی:با بازخورد و پاداش های مداوم بازی های موبایل می توانند با ایجاد حس دستاورد کاربران را درگیر کنند.
 5. گیمیفیکیشن در موبایل لرنینگ

  گیمیفیکیشن در موبایل لرنینگ

یکی از مثال های خیلی خوب در این زمینه بازی Maths Bricks می باشد.در این بازی جذاب از یک لاک پشت با نمک  استفاده شده است تا مشکلات و چالش های ریاضی را حل کند وقتی شما به تمرین ریاضی می پردازید یک لاک پشت با نمک می پرد تا آجرهای ریاضی را بشکند همانطور که متوجه شده اید فان بودن این قضیه باعث می شود که همچنین اپلیکیشن هایی پرطرفدار باشند

, , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست