هومبیت

گیمیفای کردن مدیریت مصرف انرژی خانه با هومبیت

اپلیکیشن مدیریت مصرف انرژی هومبیت با استفاده از آنالیز داده و گیمیفیکیشن به بهینه سازی مصرف انرژی در خانه کمک می کند. وقتی که گرمای تابستان امان آدم را می برد استفاده از کولر و دستگاه های مشابه افزایش می یابد و به همین دلیل هم مصرف برق بیشتر می شود همچنین در زمستان شرایط مشابهی وجود دارد و نیاز به بهینه سازی مصرف انرژی به وجود می آید.

مشترکین خانگی از طرف دیگر نیاز به انگیزه دارند تا مصرف خود را بهینه کنند و اینجاست که پای گیمیفیکیشن به وسط می آید. و شرکت معروف بریجلی این وظیفه خطیر را بر عهده می گیرد.

بریجلی یک اپلیکیشن ایجاد کرده است که به کمک آن این فرآیند را تبدیل به بازی کرده است. اپلیکیشن این شرکت کلمبیایی که هومبیت نام دارد به مصرف کنندگان داخلی میزان مصرفشان را نشان می دهد. همچنین این اپلیکیشن به هر مصرف کننده یک هدف را ارائه می دهد و می گوید باید به این هدف برسی.

تابستان گذشته هومبیت با این کار و استفاده از مکانیک های گیمیفیکیشن توانست مصرف انرژی مشترکین خود را حدود 30 درصد کاهش دهد. البته مشکل اصلی این بود که شرکت باید افراد زیادی را قانع می کرد که در این برنامه شرکت کنند اگر افراد کمی وارد این اپلیکیشن می شدند در عمل نتیجه دلخواه محقق نمی شد.

تلاش اصلی هومبیت دقیقا همین مورد است در سال گذشته تعداد افرادی که از این اپلیکیشن استفاده می کنند از 30 نفر به حدود 1000 نفر در ماه رسیده است. هرچند که این عدد شاید در نگاه اول رقم قابل ملاحظه ای نباشد اما هومبیت به عنوان پیشگام استفاده از گیمیفیکیشن در مدیریت مصرف انرژی نقش بزرگی در معرفی امکان پذیر بودن این مورد داشته است.

, , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید