یکی از رویکردهای تیم آقای گیمیفیکیشن توانمندسازی معلمان است. ما فکر می‌کنیم که معلم‌ها افرادی هستند که آینده‌ی جهان را می‌سازند و از هیچ کمکی برای این عزیزان دریغ نخواهیم کرد. کمک به معلمین به عنوان مسئولیت اجتماعی تیم آقای گیمیفیکیشن مطرح است به همین دلیل هم دوره‌ی گیمیفیکیشن برای معلمین به صورت رایگان و نامحدود در حال برگزاری است و قرار است تا زمانی که زنده باشیم ادامه پیدا کند. حال خدمت جدیدی برای معلمین آماده کرده‌ایم خدمتی به اسم کارت قدرت.

کارت قدرت چیست؟

یکی از کارهای ساده‌ای که معلم‌ها می‌توانند انجام دهند استفاده از کارت قدرت است. کارت قدرت در ذهن ما یک نقطه‌ی شروع است که با آن می‌توانید از گیمیفیکیشن در تدریس استفاده کنید. تاکید ما روی این است که این کار صرفا یک شروع است برای اینکه هرکسی بتواند با مفهوم گیمیفیکیشن در تدریس آشنا شود. شما خیلی ساده به دانش‌آموزان خود بر اساس فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند امتیاز می‌دهید و یک سری کارت قدرت هم به این عزیزان نشان می‌دهید.

حال دانش‌آموزان می‌توانند امتیازات خود را خرج کنند و با این امتیازات از این کارت‌ها بخرند تعداد کارت‌ها هم محدود است. حال این کارت‌ها یک سری قابلیت دارند که روی هر کارت قابلیت مشخص شده نوشته شده است. برای مثال یکی از کارت‌های دیفالتی که ما طراحی کردیم به این شکل است که اگر معلم از دانش‌آموز سوالی بپرسد، دانش‌آموز با نشان دادن و خرج کردن این کارت دیگر به سوال جواب نمی‌دهد و فرد دیگری را برای این کار معرفی می‌کند.

نمونه کارت قدرت
نمونه کارت قدرت

دانلود کارت‌های قدرت

ما این کارت‌ها را به دو شکل قرار می‌دهیم در شکل اول فایل لایه باز وجود دارد که شما می‌توانید خیلی ساده خودتان کارت‌های جدیدی بسازید و با خلاقیت خودتان این کارت‌ها را داشته باشید. نکته‌ی دوم این است که از کارت‌های دیفالت که برای شما آماده کرده‌ایم استفاده کنید. در هر دو حالت با استفاده از فرم زیر می‌توانید فایل زیپ را دانلود کنید و از این موارد استفاده کنید. زحمت این کارت‌ها را خانم مریم زراعت‌پیشه طراح ارشد تیم ما کشیده‌است. شما این فایل‌ها را حتی با نرم‌افزار ورد نیز می‌توانید تغییر دهید اما ما فرمت ایلاستریتور و فوتوشاپ را نیز اضافه کرده‌ایم.

شرکت در کار خیر

همچنین شما می‌توانید در صورتی که کارت جدیدی ایجاد کردید این فایل‌ها را در اختیار ما قرار دهید تا ما این فایل‌ها را در همین صفحه قرار دهیم. این کار باعث می‌شود که یک اجتماع خوب از معلم‌های خلاق داشته باشیم. شما می‌توانید فایل‌های خود را در واتساپ برای من بفرستید(09120257856) و فراموش نکنید که این اطلاعات را برای دیگر معلمان بفرستید. همچنین در سایت یک قسمت به اسم ابزار گیمیفیکیشن ایجاد شده است که شما از جدیدترین سایت‌های آموزشی و نحوه‌ی استفاده از آن‌ها می‌توانید مطلع شوید سایت‌های اصلی که به نظر ما می‌توانید از آن‌ها بهترین استفاده را ببرید موارد زیر هستند:

  1. wordwall
  2. classtools
  3. kahoot
  4. quizizz
, ,

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست