ثبت نام

گیمیفیکیشن در آموزش؛ Dragonbox برای یادگیری جبر

dragonbox2_alt

با سلام کامران حاتمی هستم از تیم آقای گیمیفیکشن.قطعا می دانید که یکی از مهم ترین حوزه هایی که از گیمیفیکیشن می توانیم استفاده کنیم مبحث شیرین آموزش است.(حتی در بازار مشاوره گیمفیکیشن داغ ترین موضوع آموزش است) البته فهمیدن چرایی این موضوع کار پیچیده ای نیست یادگیری برای خیلی از افراد یک کار خسته کننده است و گیمیفیکیشن می خواهد ذهنیت افراد را از یادگیری عوض کند به این صورت که یادگیری می تواند بسیار جذاب باشد!

در این پست به بررسی یک نمونه موفق در این حوزه می پردازیم و آن هم اپلیکیشن Dragon Box می باشد.

شعار این اپلیکیشن این است که چرا باید مدت زمان زیادی صبر کنیم تا جبر را یاد بگیریم!؟خب قطعا دانش آموزانی هستند که عاشق این درس هستند اما قطعا با من موافق هستید که این درس موضوع جذابی برای همه دانش آموزان نیست!خیلی از کودکان جبر را به صورت مکانیکی یاد می گیرند بدون اینکه واقعا متوجه باشند که چه مکانیزم هایی در پشت پرده وجود دارد.در همین لحظه از شما تقاضا دارم که برای چند لحظه صبر کنید و به این نکته فکر کنید که اگر قرار بود با یک بازی حل کردن معادلات را به کودکان آموزش می دادید این بازی چه ویژگی هایی داشت.

خب امیدوارم که تقلب نکرده باشید!در بازی dragon box المان های تصویری به منظور نشان دادن تعادل دو سمت یک معادله استفاده شده اند.هدف حذف کردن تمامی عناصر غیر ضروری برای برقراری یک معادله است وقتی کودک به مراحل بالاتر می رسد به معادلاتی می رسد که نزدیک به معادلاتی هستند که در مدرسه به وی تدریس می شوند.

به شخصه عاشق ریاضی هستم اما افراد زیادی را می شناسم که از ریاضی متنفر بودند و انجام دادن تکالیف ریاضی برای آن ها بسیار دشوارد بود تارگت این بازی دقیقا این افراد است افرادی که عاشق این بازی هستند نه به خاطر این که ریاضی آن ها بهتر شود بلکه به خاطر این که خود بازی برای آن ها زیباست!

از شما دعوت می کنم تا ویدیوی زیر را ببینید در صورتی که به توضیحات علاقه ندارید از وسط فیلم شروع به دیدن کنید تا خود اپلیکیشن را ببینید.

 


آقای گیمیفیکیشن برای اولین بار در ایران، دوره آموزشی بلندمدت و تخصصی گیمیفیکیشن برگزار می کند. برای مشاهده نقشه راه دوره، اینجــــــا کلیک کنید.

 

2

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *