ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

گیمیفیکیشن در لینکداین قسمت اول

لینکداین – گیمیفیکیشن

با سلام باسط رستمی هستم از تیم آقای گیمیفیکیشن و امروز در باره گیمیفیکیشن لینکداین صحبت می کنیم. همه ما لینکدین را به عنوان یک شبکه کسب وکار جدی شناخته ایم،در واقع وقتی ما به سرگرمی و تفریح فکر می کنیم احتمالا لینکدین تنها چیزی است که به ذهن ما نمی رسد . چرا که لینکدین برای بازی و سرگرمی ساخته نشده.

اما در واقع لینکدین اهمیت گیمیفیکیشن را درک کرده و به زیبایی هرچه تمام تر عناصر ومکانیک های بازی را به سرویس خود اضافه کرده و از آن برای رسیدن به موفقیت باور نکردنی، بهره می برد .

بیاید همراه با آقای گیمیفیکیشن نگاهی دقیق تر به لینکدین و گیمیفیکیشن در آن بیندازیم .

تکمیل پروفایل

با شروع فرآیند تکمیل پروفایل؛ لینکدین از ما می خواهد پروفایل خود را تکمیل کنیم و با جمله : “کاربران با پروفایل کامل ۴۰ برابر احتمال دسترسی به فرصت ها از طریق لینکدین را دارند” ما و مخاطب را تشویق به پرکردن و تکمیل پروفایل می کند و با نشان دادن درصد میزان پیشرفت، انگیزه مشارکت کاربر را تحریک می کند. چرا که نوار پیشرفت علاوه بر تشویق مخاطب به تکیل پروفایل به رضایت بنیادی و درونی انسان به شکل قدرتمندی کمک می کند. در واقع نوار پیشرفت مخاطب تازه را به سمت  افزودن اطلاعات سوق می دهد.این عمل به شکل یک بازی عمل می کند به این معنا که تا اطلاعات خود را تکمیل نکنید.شبکه سازی و تشکیل اجتماعی رخ نمی دهد.

گیمیفیکیشن لینکداین تکمیل پروفایل
گیمیفیکیشن لینکداین تکمیل پروفایل

راه دیگر ایجاد انگیزه برای رسیدن به هدف نهایی که قابل دسترسی هم است،بیان درصد باقی مانده برای رسیدن به درصد ۱۰۰است. چون این هدف گذاری و آگاهی از مقدار فاصله با هدف قابل دست یابی است،باعث ایجاد تلاش برای تکمیل پروفایل می شود .(نکته گیمیفیکیشنی مهم پراگرس بار خوب پراگرس باری است که هیچ وقت کامل نشود!)

قدرت پروفایل

هر پروفایل، دارای قدرت خاص خود است. میزان پر شدن دایره نشان قدرت و توانایی هر فرد است. و این نشان‌گرِ قدرت پروفایل( که مظهری از تخصص وتوانایی فرد است) باعث می شود فرد مرتبا وضعیت پروفایل خود را آپدیت کند،شغل های جدید را امتحان کند و فعالیت خود را در لینکدین بیشتر کند . در طی این فرایند اگر بالاترین نمره را کسب کنید در نتایج موتور های جست وجو صاحب پروفایل را در رده های نخست قرار می دهد. هرچند که هیچ پروفایلی کامل نمی شود و همیشه جای تلاش و پیشرفت وجود دارد .

گیمیفیکیشن لینکداین
گیمیفیکیشن لینکداین

آیا شما بخشی از تایید بازی لینکدین هستند؟؟

تایید های(Endorsement) لینکدین شامل مهارت هایی است که شما نیاز به تایید آن ها دارید .در هنگام ثبت نام در لینکدین هر فرد می تواند تا ۵۰ مهارت را ثبت کند.  هر بار کسی مشخصات شما را مشاهده می کند.و شما را برای یک مهارت خاص تایید می کند. پروفایل شما در کنار آن مهارت نمایه می شود. و تعداد کسانی که این مهارت را دارند را بالا می آورد.

درگیر کردن کاربر و تعامل کاربران با یکدیگر یکی از اهداف گیمفکیشن است.بازی تایید لینکدین به این معنی است که فعایت های بیشتر بین شما و سایر دوستان تان برای ارتباطات بهتر صورت می گیرد.

تأییدیه ها همانند پاداش های ذاتی کار می کنند که شامل مواردی از جمله دستاورد شخصی، رشد حرفه ای و احساس موفقیت می باشد.این تاییده ها  از همان تکنیکی استفاده می کند که poke فیسبوک استفاده می کند!در صورتی که بتوانید وجه شباهت این دورا بیان کنید یک هدیه خوب از طرف تیم آقای گیمیفیکیشن دارید!

در قسمت بعد به معرفی باقی تکنیک ها می پردازیم.

 

 

2

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *