آقای گیمیفیکیشن | مرجع آموزش گیمیفیکیشن

گیمیفیکیشن در لینکداین قسمت دوم

رای دادن به این پست

با سلام باسط رستمی هستم از تیم آقای گیمیفیکیشن و امروز راجع به گیمیفیکیشن لینکداین صحبت می کنیم. همه ما لینکدین را به عنوان یک شبکه کسب وکار جدی شناخته ایم،در واقع وقتی ما به سرگرمی و تفریح فکر می کنیم احتمالا لینکدین تنها چیزی است که به ذهن ما نمی رسد . چرا که لینکدین برای بازی و سرگرمی ساخته نشده.در قسمت قبل به بررسی قسمت اول از تکنیک های گیمیفیکیشن لینکداین پرداختیم و حال به مرور باقی تکنیک ها می پردازیم.

مشاهده پروفایل

اگر دیگران پروفایل لینکدین شما را نگاه نکنند عملا پروفایل لینکدین بی ارزش خواهد. آیا اینگونه نیست؟

در سمت راست صفحه لینکیدین شما نمایه “تعداد افرادی که پروفایل شما را مشاهده کرده اند به نمایش در می آید. که ارتباط مستقیم به قدرت پروفایل شما دارد. بدین معنی که هر چه تعداد مشاهدات پروفایل شما توسط کاربران بیشتر باشد قدرت پروفایل شما بیشتر است .

با کلیک کردن بر روی  “که چه کسی بروفایل من را مشاهده کرده است“فرد قادر به مشاهده این خواهد بود که چه افرادی پروفایلش را مشاهده کرده اند . در واقع با رتبه بندی ما نسبت به سایرین باعث ایجاد انگیزه فعالیت در میان کاربران می شود. سیستم مشاهده و رتبه بندی لینکدین به مثابه یک رهبر اجتماعی نشان دهنده اعتبار و ارتباط شما با سایر افراد و کاربران است .

گیمیفیکیشن لینکداین بازدید از پروفایل

گیمیفیکیشن لینکداین بازدید از پروفایل

آپدیت سالیانه

در سال 2013لینکدین با ارسال ایمیل هایی به اعضای خود از آن ها به خاطر پر بیننده ترین پروفایل در سال تشکر کرد .این حرکت باعث ایجاد صحبت ها متععدی در شبکه های اجتماعی راجع به آن اقدام شد.و موجب شد تا اعضا نسبت به بهبود و ارتقای پروفایل خود اقدام کنند. همچنین باعث تحریک افراد دیگر برای پیوستن به لینکدین شد . چرا که ارسال این مدل ایمیل ها در موجب ایجاد انگیزه های رفتاری در کاربران و تلاش برای ارتقای خود در لیدر بورد می شود.

بیایید باهم صادق باشم ایده لینکدین خسته کننده،ملال آور و یکنواخت است، و احتمال درگیری و تعامل کاربر را پایین می آمورد اما ویژگی ها گیمفیکیشن نهفته در هسته مرکزی آن سیستم باعث ایجاد تجربه های سرگرم کننده و قانع کننده شده است. که در نهایت باعث ایجاد سیستمی فعال و اکتیو شده که  همگان تمایل دارند اطلاعات شغلی خود را در آن وارد کنند و تعامل پویایی داشته باشند . در واقع این مکانیک های بازی باعث موفقیت سیستم لینکدین به عنوان  رهبر جهانی  شبکه ارتباطی تخصصی شده است.

گیمیفیکیشن لینکداین

گیمیفیکیشن لینکداین

باسط رستمی

دانشجوی همیشگی دنیای بازار هستم. چند سالی است که در فضای بازاریابی دیجیتال فعالیت می کنم . معتقدم ؛گیمفیکیشن راه رهایی کسب وکار ها از یکنواختی و آشتی با مشتری است .

More Posts

0

نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو
دوره پیشرفته گیمیفیکیشن شروع شد!30 درصد تخفیف با کد yalda
+ +
در حال بارگذاری