اکثر کسب و کارها دارای سرمایه انسانی قابل توجهی هستند. چه می‌شد اگر شما می‎‌توانستید با انگیزه دادن به کارمندان تان آنان را ترغیب کنید که در صفحات اجتماعی شان درباره محصولات جدید یا پروموشن ها و سایر پیشنهادات شما تبلیغ کنند و پست بگذارند. Bluewolf نمونه موفق در این امر محسوب می شود.(اگر هنوز نمی دانید گیمیفیکیشن چیست کلیک کنید)

تصور کنید تلاشهای بازاریابی شما چقدر شدت و وسعت داشت اگر افرادی که برای شما کار میکنند به شما در جهت موفقیت در کسب و کارتان ( که در واقع موفقیت آنان نیز است) کمک می‌کردند. اگر این افراد بازاریاب شما بودند و برای پیشرفت شرکت در خارج شرکت نیز به شما کمک می کردند.

آشنایی با Bluewolf

شرکت Bluewolf (شرکت مشاوره ای)، تصمیم می‌گیرد تا بالاترین درجه وفاداری را در سازمان پیاده کند بنابراین به همه کارکنانش یک بلندگو (استعاره از دسترسی استفاده از فضای مجازی و پلتفرم های سازمان) می‌دهد و آنان را تشویق به استفاده از آن می‌کند.

اکثر شرکت‌های مشاوره ای بصورت بسته کار می‌کنند (امکان انتقال اطلاعات به بیرون توسط کارکنانشان را نمی‌دهند). به دلیل اینکه ممکن است کارمندان توسط شرکتهای رقیب جذب شوند و یا اطلاعاتی که به سختی به دست آمده است به راحتی توسط رقیب کپی برداری شود.اما این شرکت تدبیر دیگری را در پیش گرفت و اجازه داد اطلاعات سازمان بصورت رایگان در اختیار همگان قرار بگیرد و برندش را با این استراتژی پایه گذاری کرد.

برنامه Going Social#

در جهت به اشتراک گذاشتن اطلاعات شرکت , برنامه Going Social# که شامل سه بخش است را اجرا می‌کند:

 • هر مشاور دارای یک صفحه اجتماعی در سایت شرکت است که می‌تواند محتوای مورد نظرش را در آن قرار دهد که این اطلاعات می‌تواند شامل اطلاعات تخصصی مشاور، توئیت های اخیر، گواهینامه ها مطالب و وبلاگ ها و… باشد. همه ی این اطلاعات که مشاوران در پروفایل خود قرار میدهند در وب سایت شرکت Com قرار می‌گیرد و به اطلاع عموم می‌رسد.این کار شرکت را قادر می‌سازد که بتواند هر لحظه فعالیتهای مشاوران را دنبال کند و با کمک ابزارهای آنالیزگرهای وب , شرکت میتواند هر لحظه پروفایل هر کارمند و یا محتوایی که به اشتراک گذاشته است را مشاهده کند که این فعالیت منجر به شهرت شرکت خواهد شد.
 • با کمک سایت‌هایی که در زمانهای مختلف می‌آیند و می‌روند و همچنین قانونهای پیچیده درباره نحوه ارائه کسب و کارتان در فضاهای مجازی, شرکت نیاز به آموزش مشاورانش در جهت حضور موثر در فضای مجازی را دارد. ( پلتفرم هایی از جمله فیسبوک, لینکدین, گوگل پلاس و ….)پورتال going social# به مشاوران کمک میکند تا با استفاده از ویدئوهای کوتاه و محتواها به سرعت اطلاعات را در فضای مجازی منتشر کرده و گسترش دهند.
 • گیمیفیکیشن:جهت ترغیب کارکنان برای استفاده از این کشف جدید شرکت از گیمیفیکیشن در سایت salesforce.com بهره برده است تا بتواند با کمک آن مشاورانش را ترغیب به ایجاد محتوای خلاقانه و اشتراک گذاری آن در سایت کند که این فعالیت منجر به بالا رفتن ترافیک سایت خواهد شد.

مشاوران شرکت برای دریافت جایزه هایی که برای برندگان در نظر گرفته شده بود (نقدی و غیر نقدی از جمله شام با مدیر عامل تا پول نقد و…) با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

اجرای این برنامه منجر به افزایش 15 درصدی پلتفرم های مربوط به bluewolf در فضای مجازی وافزایش 68 درصدی ترافیک شده است. شرکت با کمک تجزیه و تحلیل داده ها قادر به تعیین پربازده ترین پلتفرم خواهد بود. به علاوه می‌توان با تحلیل داده ها برنامه بازی وارسازی اجرا شده را ارتقا داد.

علاوه بر نتایج بیرونی برای شرکت اجرای این برنامه منجر به افزایش 57 درصدی فعالیت مشاوران bluewolf شده است. قوانین وفاداری نسل 3 مبنی بر آموزش کارکنان و گسترش و پخش صدای ایشان در فضای مجازی، منجر به افزایش دارایی شرکت شد.


آقای گیمیفیکیشن، برای اولین بار در ایران، دوره آموزشی بلندمدت و تخصصی گیمیفیکیشن برگزار می کند. برای مشاهده نقشه راه دوره، اینجــــــا کلیک کنید.
, , , , , , , , ,

پست های مرتبط

 • negarhtf
  02/05/1397 09:49

  سلام ممنون از مطلب عالی شما
  متاسفانه هنوز در ایران مدیران زیادی داریم که اندیشه ای جدید برای توسعه ی کسب و کار شون ندارند و این مقاله شما یه راهکار ویژه میتونه ارائه بده.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست