رانه معاشرت

رانه معاشرت ؛ با من دوست میشی؟

با سلام کامران حاتمی هستم از تیم آقای گیمیفیکیشن در ادامه دوره گیمیفیکیشن پیشرفته  به 5امین رانه از فریمورک اکتالیسیس   می پردازیم . رانه معاشرت در بررسی اولیه یک رانه راست ذهنی است اما در تقسیم بندی کلاه سفید و کلاه مشکی جایگاهی ندارد و این به این معناست که رانه معاشرت ، هم می تواند کلاه سیاه باشد و هم کلاه سفید.همچنین مفاهیم این مبحث ارتباط عمیقی با روانشناسی اجتماعی دارد.

برای درک بهتر رانه معاشرت در ابتدا چندین مثال با شما بازگو خواهد شد و سپس تکنیک های بازی سازی در این رانه به تفصیل مورد بررسی قرار می گیرند.در ابتدا مثال ها و سپس تکنیک های مورد استفاده در این رانه را بخوانید سپس دوباره به این صفحه بازگردید.

مثال های رانه پنجم

تکنیک های بازی سازی در رانه پنجم

رانه معاشرت  تصویر بزرگ تر

خب رانه معاشرت نسبت به رانه های دیگر یک مزیت مهم دارد آن هم این که هیچ رانه ای تا این حد مورد مطالعه و بررسی قرار نگرفته است و روی آن کار نشده است.این رانه می تواند به رانه سوم و هفتم فان بیشتری بدهد همچنین باعث می شود تا رانه اول با معنا تر شود.همچنین معنای دستاورد بیشتری به رانه دوم می دهد.

البته این رانه متاسفانه در خیلی از موارد بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرد و این باعث می شود حس اسپم به افراد دست دهد!اگر دوستان شما حس کنند که برای دلایل چپ ذهنی با آن ها دوست هستید اعتمادشان را به شما از دست می دهند و شما مانند یک نتورک مارکتری خواهید بود که با دیگران در ارتباط هستید ولی همه می دانند که شما افراد را به دیده یک پول نگاه می کنید.

برای این که بیشترین استفاده را از این دوره ببرید فقط و فقط به یک سوال از سوالات زیر جواب دهید.

1-ساده:آیا تا به حال منتور داشته اید ؟آیا رفتار شما به خاطر منتور عوض شده است؟چگونه؟

2-سخت:به نظر شما چگونه می توان از تکنیک مسابقه جمعی در پروژه ای که استارت زده اید استفاده کرد؟

, , , , , , , ,

پست های مرتبط

 • negarhtf
  07/03/1397 16:03

  خودم که خیر یا حداقل الان چیزی به ذهنم نمیاد ولی یادم برادر تو بازی کلش یه منور داشت که از روی رودربایسی با اون شبا مهمونی نمیومدیم تا بتونه به حمله ی شبانه شون برسه

  پاسخ
 • negarhtf
  30/03/1397 09:36

  الان که باز مطلب بالا رو خوندم دیدم بله ما igiکه بازی می کردیم یه جایی بود که خیلی سخت بود و نمی تونستم رد کنم ولی برادر که زیاد بازی کرده بود و صدا میروم و ۵ ثانیه ای مرحله رو برام رد می کرد حتمن او خیلی حس خوبی داشته ولی خوب منم برام جذاب بود که خداروشکر به راحتی رد شد و کشته نشدم رفتم جلو ..

  پاسخ
 • Mehrdad Ebrahimiandehkordi
  28/04/1400 12:22

  ببخشید! من متوجه نشدم منظور از مسابقه جمعی چیه؟

  پاسخ
  • حالا من کلی تلاش کردم ببینم کجا نوشته ندیدم ولی فک کنم متوجه شدم چی میگی ببین یه زمانی هست مثلا شما میخوای کاری کنی که افراد فعالیت ایکس رو انجام بدن میگی هرکی این فعالیت رو بیشتر انجام بده مثلا جایزه میگیره این یه روشه روش دیگه اینه که مثلا بیای افرادو توی گروهای 3 نفره تقسیم کنی و حالا گروه ها با هم رقابت کنن این میشه احتمالا همون چیزی که میگی حالا چرا این بیشتر از حالت اول جواب میده چون افراد توی این حالت بیشترین تلاششون رو میکنن که بقیه نگن بخاطر تو باختیم!

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست