گیمیفیکیشن گارتنر

گیمیفیکیشن گارتنر؛ پیشبینی گیمیفیکیشن در سال 2020

قبلا به طور مفصل راجع به گیمیفیکیشن در آموزش صحبت کرده ایم. همانطور که حتما می دانید Gartner که یک شرکت پژوهشی و مشاوره پیشرو ، در زمینه ی فناوری اطلاعات در سطح جهان است در سال 2014 ادعا کرد که 80% سازمان ها حداقل در یک حوزه از کسب و کارشان از گیمیفیکیشن روی خواهند آورد.همچنین این شرکت پیش بینی تکان دهنده ای از میزان شکست این تلاش ها دارد که طبعا در سایت های آموزش گیمیفیکیشن آن را پیدا نخواهید کرد!حال در این مقاله به پیشبینی گیمیفیکیشن گارتنر می پردازیم.(اگر هنوز نمی دانید گیمیفیکیشن چیست کلیک کنید)

ما وقتی از بازی وارسازی در آموزش آنلاین استفاده میکنیم رهبر تغییراتی هستیم که در آن یادگیری دیگر نه تنها خسته کننده نیست  بلکه مفرح و جذاب می باشد. شاید به نظر خیلی ها استفاده از بازی وارسازی برای آموزش کارکنان یک دیوانگی باشد اما حقیقت این است که استفاده از بازی وارسازی در سیستم های مدیریت یادگیری سازمان ها (lms) با شتاب زیادی در حال افزایش است.سازمان ها به این حقیقت پی برده اند که هرچه یادگیری “فان” تر باشد مفید تر خواهد بود.اما ببینیم پیش‌بینی گارتنر در این زمینه چه بوده است؟

آنها می گویند که تا سال 2016  بازی وارسازی تبدیل به مسیری حیاتی می شود که برندها و خرده فروشان با آن می توانند قدرت بازاریابی و وفاداری مشتری را افزایش دهند. اما آن ها این حقیقت را هم گوشزد می کنند که سازمان ها هنوز درباره طول عمر و کارایی واقعی گیمیفیکیشن به عنوان یک ابزار که کارکنان و مشتریان را درگیر و با انگیزه کند، شک دارند و این به نظر من یک نکته بسیار مهم است.

در گزارش گارتنر برای پیش بینی  کاربرد گیمیفیکیشن  در آموزش در سال 2020، نکات جالب توجهی دیده می شود باید گفت در این مقاله گارتنر  گیمیفیکیشن که با ابزارها و فناوری های محبوب نوظهور ترکیب شده اثر پررنگی بر موارد زیر خواهد داشت:

  • نوآوری
  • طراحی عملکرد پرسنل
  • جهانی سازی تحصیلات عالی
  • ظهور پلتفرم های درگیر کننده مشتریان
  • گیمیفیکیشن توسعه فردی

نظر شما خوانندگان محترم چیست ؟ در ایران بازی وارسازی روی کدام حوزه از حوزه های بالا تاثیر بیشتری خواهد داشت؟

, , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست