همانطور که می‌دانید گیمیفیکیشن به معنای ایجاد شرایط بازی در محیط های غیر بازی است. یکی از 4 حوزه اصلی بازی وارسازی، زندگی شخصی است. در این حوزه ما از گیمیفیکیشن استفاده می‌کنیم تا بتوانیم سالم‌تر باشیم، کمتر سیگار بکشیم، بیشتر مسواک بزنیم و بیشتر به اهداف خود برسیم.حال امروز در خدمت شما هستیم با معرفی یک گیمیفیکیشن جنجالی!(اگر هنوز نمی دانید گیمیفیکیشن چیست کلیک کنید)

نکته مهم این است که همه ما می‌دانیم که اینکارها خوب هستند اما به ندرت اینکارها را انجام می‌دهیم یکی از ابزارهایی که در راه تحقق اهدافمان به ما کمک می‌کند گیمیفیکیشن است. حال کمپانی فرانسوی تولید آب معدنی Contrex از این موضوع استفاده کرده است و در یک تبلیغ تلویزیونی مشهور از یک گیمیفیکیشن جنجالی استفاده کرده است.

همه ما می‌دانیم که ورزش کردن خوب است و به طور مثال دوچرخه سواری به سلامتی ما کمک می‌کند اما کمتر از این امر استقبال کرده ایم در ویدیوی زیر می‌بینید که این کمپانی چگونه با استفاده از یک گیمیفیکیشن جنجالی باعث می‌شود افراد سریعتر و بهتر ورزش کنند.البته باید یک توضیح مهم راجع به این ویدئو داده شود چرا اصلا به این مورد گیمیفیکیشن می گوییم؟ شاید این مورد اصلا گیمیفیکیشن محسوب نشود! نکته مهم اینجاست اگر کسی که دوچرخه ها را می بیند به دید ورزش کردن از آن ها استفاده کند و بخواهد به سلامت خود کمک کند، دادن یک فیدبک تصویری باعث می شود که اسم این تجربه گیمیفیکیشن باشد.

اما اگر کسی که این دوچرخه را می بیند فکر کند که قرار است درگیر یک بازی شود و اصلا به دید ورزش کردن و سلامت رکاب نزند این حرکت بازی است و گیمیفیکیشن نیست!

توجه شما را به این گیمیفیکیشن جنجالی  که در سال 2011 پخش شد جلب می‌کنیم.

آقای گیمیفیکیشن برای اولین بار در ایران، دوره آموزشی بلندمدت و تخصصی گیمیفیکیشن برگزار می‌ کند. برای مشاهده نقشه راه دوره، اینجــــــا کلیک کنید.

, , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست