گیمیفیکیشن برای رقصیدن

گیمیفیکیشن برای رقصیدن!

به سرزمین سری بهترین رقاص ها خوش آمدید! این یک شبکه زیرزمینی و سری از مردم عادی است که می خواهند رمز رقصیدن را برای خود فعال کنند (بنابر افسانه ها یک نیروی خاص به مغز ما متصل است که تنها با مهارت های خارق العاده رقص می توان از آن استفاده کرد). با من همراه باشید تا راز گیمیفیکیشن برای رقصیدن را برملا کنم!( اگر هنوز نمی دانید گیمیفیکیشن چیست کلیک کنید)

سرزمین رمزی بهترین رقاص ها  یک نوع گیمیفیکیشن برای رقصیدن محسوب می شود این سرزمین یک نوع ماجراجویی است که در هرجای دنیا می توانید آن را تجربه کنید. خبر خوش این است که شما برای این تجربه نیاز به هیچ‌گونه مهارت رقص ندارید! حتی شما معمولا برای یک رقص غیر عادی و عجیب غریب امتیاز بیشتری کسب می کنید! برای فعال کردن  رمز رقصیدن نیاز نیست که یک رقاص خوب باشید؛ تنها کافیست یک رقاص باهوش و شجاع باشید! پس برقص تا برقصیم!

گیمیفیکیشن برای رقصیدن و ماموریت های خاص خود

ماجراجویی های  شما شامل یک سری ماموریت چالشی و مرموز ویدیویی خواهد بود. شما این ماموریت ها را می توانید تنها و یا با دوستان خود تجربه کنید؛ تنها توجه داشته باشید برای انجام این کارها باید حتما هویت خود را مخفی کنید!

همینکه تلاش می کنید تا رمز رقصیدن را فعال کنید؛ شما با کامل کردن ماموریت ها امتیاز می گیرید و لول شما بالا می رود و هرچه لول بالاتری داشته باشید رمز های بیشتری را فعال می کنید.

گیمیفیکیشن رقصیدن

به ازای هر ماموریتی که کامل می کنید انواع اقسام قدرت ها را به دست می آورید. برای مثال استایل، شجاعت و بامزگی. این قدرت ها شخصیت رقصی شما را نشان می دهد و تمامی این قدرت ها توسط دیگر اعضای شبکه سری به شما اعطا خواهد شد!

گیمیفیکیشن برای رقصیدن و فعال سازی رمز رقصیدن

فعالسازی کامل رمز رقصیدن در مرحله 100 اتفاق خواهد افتاد و اما شما چگونه به این مرحله می رسید؟ شما باید 21 ماموریت را پشت سر هم برنده شوید و در 12 مسابقه رقص برنده نهایی شوید و تا آخر زندگی رمز رقصیدن برای شما فعال خواهد شد.

ماموریت رقص شماره 1:هویتت را مخفی کن

اولین مورد این است که هویت خود را مخفی کنید به هر حال این یک رمز خاص است که نباید به هرکسی داده شود! اما فراموش نکنید که ما دنبال یک مخفی سازی کامل نیستیم؛ زیرا این کار رقصیدن را سخت می کند! پس تلاش کنید از یک مقنعه و ماسک صورت استفاده کنید! تنها کاری که توصیه می کنیم دقت کنید این است که از شکل نهایی خود لذت ببرید! بتمن هر سِری که برای نجات دنیا اقدام می کرد؛ لباس جدید استفاده نمی کرد! شما هم نیازی نیست که هر سری لباس جدید داشته باشید؛ در حقیقت این لباس به نوعی هویت شما خواهد بود. خب حالا یک ویدیو درست کنید و خود را به دنیا معرفی کنید. شما در این ویدیو باید دو کار را انجام دهید؛ اول اینکه لباس برای پنهان کردن هویت خود به تن داشته باشید و دوم اینکه باید برقصید! هر آهنگی که دوست دارید را پلی کنید؛ اما صبر کنید شما هرکاری می کنید نباید پاهای خود را تکان دهید! باید برقصید اما فکر کنید که پاهای شما در سیمان است. ویدئوی شما باید زیر 30 ثانیه باشد.

رقصیدن با هویت مخفی

رقصیدن با هویت مخفی

این بازی دو هدف عمده دارد اول اینکه با استفاده از یک سری محدودیت ها و البته شبکه اجتماعی تلاش کند که رقصیدن را بیشتر فان کند؛ یعنی بعد از اینکه وارد بازی شدید احتمال اینکه بیشتر برقصید خیلی زیاد می شود. دومین مورد این است که این بازی رقصیدن تنها را هم تبدیل به یک فعالیت اجتماعی می کند. در حقیقت این بازی تلاش می کند که مفهوم بازی کردن تنها ولی باهم را اجرا کند.

در دل تجربه این بازی ماموریت های بی شماری هستند (مثل اینکه نباید پای خود را تکان دهی)  که باعث می شوند؛ افراد به رقصیدن خود و دیگران بیشتر توجه کنند و این امر باعث بهبود رقص آن ها شود. محدودیت های جالب دیگر بازی چیزهایی مثل این است که روی خط کشی عابر پیاده برقص یا حتی اینکه با یک درخت برقص! گاهی این ماموریت ها باعث می شوند که شما ابزاری برای نشان دادن علایق خود داشته باشید برای مثال یک ماموریت خیلی معروف این بود که شما باید با آهنگی که دقیقا 7 سال پیش عاشق آن بودید برقصید!

هرچند غالبا این بازی تنها بازی می شود؛ اما خلاقیت بازیکنان باعث شد که تیم هایی شکل بگیرند که حتی امضای رقصی خاص خود را داشتند! پس مکانیزم کلی این است که از خود فیلم بگیرید، فیلم را منتشر کنید و بقیه به شما قدرت های خاص بدهند. یک نکته ای که باید در نظر گرفت این است که افراد معمولا نظرات منفی زیادی می دهند؛ یعنی وقتی شما به سایت های اشتراک ویدئو نگاه می اندازید؛ متوجه می شوید که غالب فیدبک ها منفی است و سعی در دلسرد کردن افراد وجود دارد! برای همین نوع نظر دادن در این مسابقه متفاوت بود و شما می توانستید صرفا از یک سری شکلک برای نظر دادن استفاده کنید؛ این شکلک ها نمایانگر یک سری قدرت بودند که پروفایل شما را شکل می دادند.

منبع:کتاب واقعیت شکسته است

کامنت های زیر این متن مربوط به دوره گیمیفیکیشن در بازاریابی می باشد

, , , , , ,

پست های مرتبط

 • الهام
  04/05/1397 08:52

  سلام ممنون از زحماتتون

  پاسخ
 • الهام
  31/06/1397 23:41

  عاااااااااااالیییییییی بود

  پاسخ
 • دهقان
  15/08/1397 15:41

  خیلی جالب بود ، ممنون از مطالب خوب
  تون .

  پاسخ
 • امین
  14/04/1398 17:16

  سلام
  جواب سوال اول روز هشتم

  بیاید برای بازی اسم و فامیل چهار کارکتر طراحی کنیم و امیدوارم این کارکترها بازی را هیجان انگیز تر کند .
  قانون کلی اسم و فامیل به این صورت است که یک حرف درنظر گرفته می‌شود و افراد باید ستون های مربوطه را با اسامی که با حرف مورد نظر آغاز می‌شود پر کنند ، هر کس زودتر بتواند ستون های مربوطه را پر کند اعلام پایان مسابقه می‌کند و ان موقع مرحله امتیاز دادن می‌رسد (هر جواب منحصر به فرد ۱۰ امتیاز و هر جواب که تکراری باشد ۵ امتیاز ) در آخر هر دست کسی که بالاترین امتیاز را داشته باشد برنده مسابقه محسوب می‌شود

  الان بیایم چهارتا برگه کاراکتر به بازی اضافه کنیم که قبل از شروع هر دست به تصادف بین بازیکنان تقسیم می شود.
  ۱-،کارکتر اول چپ نویس: ( کسی که این برگه را به دست بیاورد باید برخلاف بقیه عمل کند یعنی حرف انتخابی به جای اینکه حرف اول کلمه مورد نظرش باشد حرف آخر کلمه است
  مزیت اول : این کاراکتر عموما کلمه تکراری با سایر کاراکترها نخواهد داشت و در صورت درست بودن همه اسامی او ۱۰ امتیازه خواهد بود.
  مزیت دوم: اگر این کاراکتر بتواند کلمه ای بگوید که هم حرف اول و حرف آخرش با حرف انتخاب شده باشد ۵ امتیاز اضافه خواهد گرفت و اگر آن لغت تکراری باشد همچنان ۱۰ امتیاز را خواهد گرفت
  برای مثال حیوان با حرف ک: اردک (۱۰ امتیاز ) – کبک ( کس دیگری به کبک اشاره کرده باشد ۱۰ امتیاز – کسی اشاره نکرده باشد ۱۵ امتیاز)
  کاراکتر شاخباز !
  این کاراکتر قبل از شروع اعلام یک عدد می کند حداقل این عدد ۱ و حداکثر آن تعداد کل ستون های بازیست . او کی بایست در این دور به تعداد عدد اعلام کرده در ستون های دلخواه خود به جای یک اسم دو اسم بنویسد. (مثلا اگر بگوید ۶ باید در ۶ ستون دلخواه این کار را بکند) در اتمام بازی اگر توانسته بود در زمان تعیین شده به حد نصاب اعلام شده خود برسد هر دو اسم نوشته شده او داوری می شود و امتیاز می‌گیرد و اگر نتواند علاوه بر اینکه اسم های دوم محاسبه نمی شوند ۵ امتیاز منفی هم میگیرد.
  کاراکتر سوم انحصار طلب:
  کسی که این کارت را دارد می تواند قبل از شروع در یکی از ستون ها مالکیت یکی از لغات تکراری را ازآن خود کند به این صورت که اگر کسی در آن ان ستون مثلا ستون حیوان لغتی مشابه با او نوشته بود فقط انحصار طلب است که امتیاز کامل آن لغت تکراری را میگیرد و بقیه امتیاز صفر خواهند گرفت

  کاراکتر چهارم اسم دزد؛
  خاصیت این کاراکتر این است که بعد از اتمام نوشتن و قبل از امتیاز شماری یک دست و خواندن جواب ها اعلام می‌کند که مثلا ستون حیوان فلان بازیکن را می‌دزدد بعد از آن هر امتیازی که بازیکن از آن ستون گرفته بود به اسم دزد منتقل می‌شود و اگر ستون انتخابی امتیاز نداشت ۵ امتیاز از اسم دزد کم می‌شود.

  پاسخ
 • محمدرضا
  14/04/1398 23:54

  سلام
  جواب سوال اول روز هشتم گیمیفیکیشن در بازاریابی
  بازی مار پله :
  کارت ماری : اگر شخصیتی از کارت را داشته باشه از شروع بازی این شرایط رو داره :
  اگر روی خانه هایی که سر مارهای موجود در سطر آخر برود هیچ تاثیری اون مار ها روی اون نمیذارن.

  کارت پله : : اگر شخصیتی از کارت را داشته باشه از شروع بازی این شرایط رو داره :
  اگر روی هر خونه ای که ابتدای پله ها بره انتهای پله هرجا که باشد شخص این امکان را دارد اگر در اون سطر پله دیگری نیز بود از اون پله هم استفاده کند یعنی در مجموع دو پله (زمان انتخاب از این گزینه با صاحب کارت هست)

  کارت 6 :
  نیاز به آوردن جفت تاس 6 (در صورت دوتاس بودن) و 6 (در صورت یک تاس بودن) برای شروع بازی ندارد.
  کارت سبز : صاحب این کارت (البته با صفحات و نحوه و تعداد مار هایی که در خانه ها قرار دارند هرچه کمتر بهتر و رنگ کارت متناسب با اون تغییر میکند)
  اگر شخص روی خانه سبز رنگ بره میپره روی خونه سبز رنگ بعدی بازی که 5 بار میتونه از این تکنیک استفاده کنه

  پاسخ
 • محمدرضا
  15/04/1398 00:05

  سلام
  جواب سوال دوم روز هشتم گیمیفیکیشن در بازاریابی
  بازی کبدی یا زو :
  در تیمی که قصد حمله داره حدود 10 الی 20 درصد از اعضای تیم که از قبل اسمشون در جایی ثبت شده یه ویژگی خاص دارند و اون هم اینه که بعد از اینکه شخص یا اشخاص خاص حمله کردن به تیم مقابل امکان این رو دارند که بعد از باختن به بازی برگردند و یک جون اضافی(در کل) داشته باشند
  نتیجه اش احتمالا این میشه که بعد از باختن یا بهتره بگم سوختن تمام تیم که بهشون حمله شده و باید این فرد رو میگرفتن بر میگردن عقب و یک نفر فقط اون فرد رو که نمیدونه اون ویژگی رو داره یا نه تا دم خط خروج هدایت میکنه که در صورتی که اون فرد شخص مورد نظره نتونه چند نفر رو بزنه و فقط یک نفر رو بزنه نهایتا

  یک شخصیت هم برای تیمی که قصد گرفتن فرد حمله کننده را دارد در نظر گرفتم که اگر این شخص که از قبل اسمش ثبت شده در حملات یکی از نفرات تیم مقابل را بگیره (با این شرط که حتما اولین نفری باشه که فرد مهاجم را لمس میکنه) اگر بتونه خودش یا با همکاری بقیه تیم اون شخص رو بگیرن میتونه از تیم حمله کننده حدود 30 درصد یعنی در صورت 10 نفره بودن 3 اسم رو اعلام کنه که تیم حمله کننده با اختیار خودشون باید یکی از این 3 نفر را از بازی خارج کنند برای امتیاز نقطه مقابل امتیاز تیم قبل.

  و یه شخصیت هم داریم پیش مرگ : اگر تیم در حالت دفاع باشد و شخصی که بتواند در 3 بار ضد حمله فرد مهاجم را بگیرد یا اولین تماس فیزیکی را با اون داشته باشد یک جون اضافی میگیرد.
  که انگیزه ای میشه برای افزایش هیجان و اونایی که دل شیر دارند.

  پاسخ
 • محمدرضا
  15/04/1398 00:13

  جواب سوال سوم روز هشتم گیمیفیکیشن در بازاریابی :

  فرد رقاص بعد از انجام 10 ماموریت می تواند یک شخصیت good dancer باشد و با رسیدن به اون لول یک محدیدت برای اون فرد برداشته میشود و اون محدودیت برداشتن محدودیت تکان خوردن پا است فقط برای یک بار، این کار باعث میشود از یکنواختی در بیاد و هم مشخص میشود فرد 10 ماموریت را پشت سر گذاشته است .
  برای چاشنی کردن مکانیک last man Standing این مسابقه باید همزمان برای همه شروع شود و شروع یکسان و همزمان باشد.هر ماموریت مدت زمان محدودی دارد که هر زمانی که مهلت آن ماموریت تمام شد کسانی که نتونستن انجام بدن حذف میشوند.
  بعد از 12 ماموریت یک شرط دیگر هم اضافه میشود اینکه فرد باید از اون به بعد در مسابقه های رقص هم برنده شود.
  از ماموریت 17 به بعد محدودیت 30 ثانیه به 20 ثانیه تغییر خواهد کرد.

  پاسخ
 • mohammad mahdi mirzaee
  15/04/1398 00:33

  جواب سوال اول و دوم‌ روز هشتم گیمیفیکیشن در بازاریابی:

  من مکانیک های راز و کارت شخصیتی و last man standing رو در بحث فروش پکیج های آموزشی کسب و کار آنلاین ترکیب میکنم به نظرم خودش به بازی جذاب میشه.

  یه کمپین برگزار میکنیم که هدفش ورود لید های هرچه بیشتر به سایت و انگیج کردن اون ها هست.(هدف اصلی این کمپین کسب درآمد و فروش مستقیم بیشتر نیست)

  جامعه هدف کمپین دانش آموزا و دانشجو ها افراد جویای کار هستن که تعدادشون زیاده.

  به جامعه هدف میرسونیم که تاریخ فلان این کمپین شروع خواهد شد. جایزه کمپین اینه که برای ۲۰ نفر اول تا ۵ میلیون تومان هرچی بخوان براشون میخریم و میفرستیم.(یعنی حدود ۱۰۰ میلیون‌ تومان بودجه لازم داره)
  (میشه با فروشگاه خاصی هم قرارداد بست که همکاری با ما حساب کنن)

  خب از از تاریخ مثلا ۱ فرودین به مدت ۱۰ روز وقت ثبت نام در کمپین هست و ۱۵ ام‌ کمپین شروع میشه (گرفتن ایمیل و شماره همراه این افراد)

  یک نفر میتونه ۰ تا ۱۰ نفرو معرفی کنه که میشه شخصیت لول ۵، تااا یک نفر که میتونه ۴۰ تا ۵۰ نفرو معرفی کنه که میشه شخصیت لول ۱(اسمای جذاب هم میزاریم براش مثلا اوستا کار یا …)، یک نفر هم‌ میتونه هیچ کسو‌ معرفی نکنه که خب شخصیتی براش در نظر نمیگیریم.
  پس ۵ لول شخصیت داریم.

  این پیکیج آموزش مثلا ۱۰ فصل داره که هر فصلش یه pdf خلاصه از فصل و تعدادی مثال داره(برای تبدیل کردن افراد به لید). قراره هر دو روز یک بار براشون این pdf ارسال شه و تا ۲ روز وقت دارن جوابارو وارد کنن. هر بار هم ۱۵ سوال وجود داره.

  حالا برای امتحان اول: به شخصیت لول ۱ جوابای ۱۰ تا از سوالارو واسش ایمیل میکنیم(میتونه به دوستاش بگه میتونه هم‌ نگه)
  به شخصیت لول ۲، جوابای ۹ تا از سوالارو و به همین ترتیب.

  حالا برای امتحان دوم: به شخصیت لول ۱ جوابای ۹ تا از سوالارو واسش ایمیل میکنیم
  به شخصیت لول ۲، جوابای ۸ تا از سوالارو و به همین ترتیب.

  تاااا امتحان ۱۰ ام که فقط برای لول ۱ ها جواب ۱ سوالو میفرستیم و برای بقیه هیچ جوابی نمیفرستیم.

  حذف هم‌ به این‌صورته:
  پس از پایان آزمون یک از ده، افرادی که نمرشون زیر ۲ از ۱۵ هست حذف میشن(یعنی تقریبا همه میرن مرحله بعد) تااا آزمون دهم که افرادی که زیر ۱۱ سوال درست جواب دادن حذف میشن.( که خیلی از افراد حذف میشن)
  (ابتدای بازی همونطور که معلومه فوق العاده ساده هست و‌ اکثر این جامعه میرن به مراحل بعدی به همین دلیل میل به پیشرفت درونشون بیشتر میشه اما به آخرا که میرسه بسیار سخت میشه اما چون چند تا آزمون تاحالا دادن و خودشونو به موفقیت نزدیک میبینن بازم ادامه میدن)

  در نتیجه یک بانک اطلاعاتی قوی ای به دست آوردیم با کلی لید چه بسا که خیلیا برن پکیج رو بخرن.

  پس ما هم مکانیک کارت شخصیتی و last man standing و تا حدودی راز و‌ میل به پیشرفت رو درگیر کردیم. البته قبول دارم بازی یکم سخت هست اما برای جامعه دانش آموز و دانشجو و جویای کار که هم پول نیاز دارن هم وقت زیاد دارن کاملا مناسبه 🙂

  پاسخ
 • جواب سوال اول روز هشتم گیمیفیکیشن در بازاریابی. منچ استراتژیک :

  توی این بازی هر بازیکن پنج مهره داره. شخصیت هر مهره تا زمانی که بازیکن بخواد محرمانه می مونه. ممکنه بخواد همون اول از قابلیت مهره استفاده کنه یا بزاره بازی جلو بره. برای فهمیدن شخصیت مهره ی سایر بازیکن ها باید جفت شش آورد و فقط اونی که جفت آورده میتونه از بازیکنی که میخواد شخصیت یک مهره رو بپرسه و باید بین خودشون محرمانه بمونه.

  هر بار بازیکن دو تاس می اندازه اما فقط می تونه با یکی از اعداد بازی کنه. ( به غیر از وروجک که جمع اعداد رو بازی می کنه)
  احتیاجی به آوردن جفت شش برای شروع نیست.

  حالا شخصیت ها :

  خونخوار : تنها مهره ای که در صورت هم‌خونه شدن با مهره های حریف می تونه حذفشون کنه. (به جز وروجک که هر مهره ای می تونه حذفش کنه) استفاده از این قابلیت به اختیار صاحب مهره اس.

  پشتیبان : توانایی حفاظت از مهره ی همرنگ خودش (دو خانه قبل و بعد) در مقابل حذف شدن رو داره اما خودش بی دفاعه.

  دیوار : در هر مکانی که باشه و صاحب مهره تصمیم به افشای هویتش بگیره (برای این کار باید مجموع تاساش بالای نه باشه) سایر مهره های پشت سرش تا دو دست نمی تونن ازش عبور کنن به جز وروجک.

  وروجک : تنها مهره ای که مجموع دو تاس رو حرکت می کنه و می تونه از دیوار بگذره اما شدیدا بی دفاعه و توسط هر مهره ی دیگه ای قابل حذفه. از طرفی هم چون هویتش با اولین حرکت فاش میشه بی دفاع‌ترینه.

  جاویدان : قادر به حذف کسی جز وروجک نیست اما سه تا جون داره و به این راحتی قابل حذف نیست.

  هر نفر ده برگ شخصیت داره (از هر شخصیت دو تا) که میتونه هرجوری بخواد به پنج تا مهره اختصاص بده. اگر مهره یک شخصیت بمیره قابل جایگزینی نیست و باید در برگشت از شخصیت های باقی مونده استفاده بشه.

  یه پلن هم برای تیم بندی در حین بازی داریم به اسم تبانی : بازیکنی که به ظاهر هیچ کاری نمی تونه انجام بده در صورتی که جفت شیش بیاره می تونه تقاضای تبانی کنه و اگر کسی به این تقاضا پاسخ بده دو نفر می تونن جای مهره هاشون رو عوض کنند. این می تونه بر اساس منافع دو نفر یا دوستیشون باشه.

  و اما مکانیزم پایان بازی بر خلاف منچ سنتی با رسیدن پنج مهره به خونه ی امن تموم نمیشه و مهره ها در زمین بازی دور می زنن. هر بازیکن باید سعی کنه تعداد مهره ی بیشتری رو حذف کنه و از مهره های خودش در برابر رقبا محافظت کنه.

  نهایتا برنده آخرین کسیه که بتونه سه شخصیت زنده در بازی نگه داشته باشه مهم نیست شخصیت های مهره ها چی باشه فقط باید سه تا رو نگه داره (یعنی بقیه بیشتر از هفت بار مهره هاشون حذف شده باشه) .

  پاسخ
  • چقدر کیلری بود این بازیت! یه بازی که شاید دیدنش با توجه به این چیزی که گفتی بهت کمک کنه بازی بهتری بسازی بازی کلودو یا سرنخ هست که خیلی خیلی بازی عشقیه

   پاسخ
  • مونا رمضانپور
   18/09/1398 19:37

   دلم برا وروجک سوخت. .
   بعد اگه با تاس ۶، مهره ها بتونن دوباره بیان تو، زمان بازی بی نهایت نمیشه ؟

   پاسخ
 • جواب سوال سوم روز هشتم گیمیفیکیشن در بازاریابی. 
  مسابقه همزمان شروع میشه.تنها افرادی که در مسابقه شرکت می کنن باید به همدیگه رای بدن.
  هر فرد پس از ضبط ویدیوی رقص خودش یکی از قدرت ها رو که فکر می کنه بیشترین امتیاز مثبت رو از اون می گیره مشحص می کنه. اگر حدسش درست بود و سایرین هم بیشتر اون قدرت رو بهش دادند امتیازش دو برابر میشه. افرادی هم که اون قدرت رو براش انتخاب کرده بودن امتیاز بیشتری می گیرن. از طرف دیگه اگر قدرتی که فرد فکر می کرد بیشترین رای رو نیاورد کل امتیازات مربوط به اون قدرت در اون مرحله براش حذف میشه. اینجوری افراد باید سعی کنن کاراکتر خودشون رو توی رقص بسازن و نقاط ضعف و قوت خودشون رو به خوبی بشناسند.

  در ماموریت های اولیه تعداد قدرت های قابل اختصاص کم هستن و زمان ویدیو بیشتره بنابراین کار فرد برای بهتر نشون دادن نقطه قوت خودش در اون مرحله ساده تره. مثلا در اولین مرحله فقط سه قدرت داریم و زمان رقص پنج دقیقه است اما در مراحل پایانی سی ثانیه زمان و بیست قدرت مختلف داریم.

  فرض می کنیم مسابقه هزار شرکت کننده و صد مامویت داره. در هر مرحله افرادی که کمترین امتیاز رو گرفتن حذف میشن تا نهایتا یک نفر باقی بمونه.

  از نظر خودم زیاد جواب قانع کننده ای نبود اما خب فعلا همین به ذهنم می رسه.

  پاسخ
 • Abolfazl
  15/04/1398 10:41

  روز هشتم گیمیفیکیشن در بازاریابی جواب سوال اول و دوم
  برای بازی منچ چهار تا کارت در نظر میگیریم،
  کارت اول:کارت save کسی که این کارت را داره تا پنج مرتبه کسی نمی تونه مهره اش را بزنه،
  کارت دوم، کارت پرش، کسی که این کارت را داره تا پنج مرتبه می‌تونه تو چهار راه ها بپره و نیاز به دور زدن نداشته باشه
  کارت سوم، کارت سوزش، کسی که این کارت را داره تا سه مرتبه می‌تونه یکی از مهره های حریف را حذف کنه
  کارت چهارم، کارت جفت شیش، کسی که این کارت را داره تا پنج مرتبه جفت شیش داره.
  اول بازی این کارت ها بین بازیکن ها به صورت تصادفی تقسیم میشه.
  یه مکانیک help با آپشن تعویض هم اضافه میکنیم، یعنی من الان برای شروع بازی جفت شیش می خوام یا برای اینکه مهره ام را داخل خونه جا بدم به یه عدد خاص نیاز دارم، به کسی که این تاس را آورده رو میزنم و ازش کمک میخوام، طرف هم در ازای یکی از مزایای کارت من بهم کمک می‌کنه.

  پاسخ
  • حالا یه بازی که شاید دیدنش خیلیییییییییییییییییییییییییییییییییی بهت حال بده بازی black dog هست که پیشرفته شده منچ خودمونه و خیلی زیاد به چیزی که میگی نزدیکه

   پاسخ
 • جواب سوال دوم روز هشتم
  توی یک بازی مثل پانتومیم اگر کسی که داره پانتومیم رو اجرا میکنه و همچنین تیمش نتونن درست اجرا کنن یا حدس درستی بزنن با وجود همه محدودیت های زمانی و پارازیت ها، اعضای تیم مقابل میتونن یکی رو انتخاب کنن که یک راز از زندگی خودش بگه (مثل شجاعت صداقت ) و در یه حالت خفن هم میشه اگر تیمی زیر 1 دقیقه مثلا تونست حدس بزنه یه جریمه هم لحاظ کنه علاوه بر اون رازی که گفته میشه.

  پاسخ
 • نویان نجد
  15/04/1398 15:17

  روز هشتم دوره گیمیفیکیشن در بازاریابی، جواب سوال اول
  کارت های شخصیت در اکثر بازی ها می تونه جذابیت ایجاد کنه.
  من بازی پانتومیم را پیشنهاد می کنم. یکسری کارت شخصیت طراحی می کنیم با عناوین
  داوود گدا: بازیکن باید موضوع را با یک دست اجرا کند و دست دیگر را بصورت گدایی نگه دارد.
  نادر لنگ: اجرا موضوع با یک پا بالا،
  ساسان کوری:‌اجرا با چشمان بسته.
  پلویز : اجرا با حالتی که با یک دست آجری را معلق نگه داشته.
  سیا افلیج: بازیکن بصورت خوابید روی زمین اجرا می کند.
  ممد موال: بازیکن بصورت سرپا نشسته و اجرا می کند.
  در حین اجرا اگر بازیکن از فرم فیزیکی شخصیت تخطی کند تیم امتیاز اون دور را از دست می دهد.

  پاسخ
 • روز هشتم گیمیفیکیشن در بازاریابی سوال اول:
  مثلا برای بازی حکم چهارتا شخصیت در نظر گرفته بشه شامل چهارکارت جدا. مثلا کارت سبز این قدرتو بده که تو هر دست از یار طرف مقابلش فقط یک بار بپرسه که مثلا سرباز دل دستته؟. کارت زرد: مثلا میتونه از یک کارتی که متعلق به خودشه مثلا تک پیک دوبار استفاده کنه. کارت آبی: درصورت احتمال مارس یا حاکم کدشدن میتونه یک امتیاز ذخیره داشته باشه که این اتفاق نیوفته. کارت قرمز هم پوچ و هیچ قدرتی نداره.

  پاسخ
  • معمولا توی این سبک بازی یچیزی که هست عوض کدن کارت با رقیبه تو بتونی یه کارتتو که احتمالا بده یا خال فراره بدی به یکی بعد یکی از کارتاشو شانسی برداری

   پاسخ
 • مصطفی
  15/04/1398 21:14

  پاسخ سوال اول روز هشتم دوره گیمیفیکیشن در بازاریابی:

  بازی Panic Lab که در روز گذشته بررسی کردیم. با اضافه کردن یک سری کارت شخصیت میشه به جذابیت اون اضافه کرد و کمی هم سخت‌ترش کرد. همونطور که در پاسخ روز گذشته هم گفتم، بازی رو به این صورت تغییر میدیم که اول بازی همه یک سری پولک قرمز خواهند داشت و با هر شکست اون رو از دست میدن و به فرد برنده داده میشه. و در نهایت برنده کسیه که تمام امتیازات (پولک‌ها) رو جمع کرده باشه: Last Man Standing

  هر موقع که تاس ریخته میشه کارت‌ها هم بر می‌خورن و پخش میشن بین بازیکنان (یا میشه این کار رو هر چند مرحله یکی کرد) حالا کارت‌هایی که قراره اضافه کنیم به چه کاری میان؟

  یک کارت، مثلاً شخصیت معکوس: کسی که این کارت شخصیت رو می‌گیره، باید جهت عکس بقیه حرکت کنه.

  کارت شخصیت ثابت: کسیه که وقتی به اتاق‌های دگرگیسی میرسه، آمیب مورد نظرش همونطور ثابت می‌مونه و دگرگیسی نمیده.

  کارت شخصیت تپل (!) : کسیه که آمیبی که دنبالشه، از روی کانال‌های کولر می‌پره و داخلش نمیشه.

  کارت نامیرا: کسی که این کارت رو داره، تا بی‌نهایت دگردیسی می‌تونه دنبال آمیب بگرده.

  کارت میرا: کسی که این کارت بهش میرسه، فقط یک دگردیسی رو می‌تونه دنبال و تجربه کنه و اگر به دگردیسی دیگه برسه نمیتونه بازی رو ادامه بده.

  کارت شوم: کسی که این کارت بهش میفته حتماً باید سعی کنه این دست بازی رو ببره و امتیازی هم نمیگیره، فقط امتیاز از دست نمیده.

  و کارت‌های دیگه‌ای که میشه براش طراحی کرد (امتیاز دوبل و … )

  اینطوری به جذابیت بازی و هیجانش اضافه میشه.

  یا مثلاً یه کاری که برای جذابیت بیشتر Ghost Blitz (و سخت‌تر شدنش) می‌شه کرد وارد کردن همین شخصیت‌هاست یا اینکه وجود یکسری از شکل‌ها در کارت‌ها موجب استثناء در قوانین بازی بشه.
  بازی‌های زیادی رو میشه اینطوری سخت‌تر و جالب‌ترش کرد.

  پاسخ
  • حالا یچیز جالب بهت بگم راجع به کارتای شخصیت کارتای شخصیت وقتی خیلی باحالن که مثل بازی اولون دوگرو داشته باشن یه گروه خوب یه گروه بد چیزی که توی بازیای این سبکی زیاد میبینیم مثل مافیا یا راز هیتلر و …
   حالا میشه باحال ترش کرد مثلا ما یه سبک بازی داریم به اسم بازیای نیمه همکاری توی این بازیا سیستم اینجوریه که مثلا 4 نفر بازی میکنن 4 تا کارت شخصیت خوب و یکسان داریم یه کارت شخصیت خاعن کارتا رو نمیشه ! و ممکنه اصا کارت شخصیت خاعن بیرون بازی باشه ولی شما اخرش به اون خاعن بیرون بازی ببازید!

   پاسخ
  • مونا رمضانپور
   18/09/1398 19:44

   اینکه جواب هر دوره منحصر بفرد نیست و هر کس میتونه جواب خودشو داشته باشه رو چطوری هندل میکنیم؟

   پاسخ
 • الهام
  16/04/1398 01:40

  پاسخ سوال دوم روز هشتم از دوره گیمیفیکیشن در بازاریابی : بازی شطرنج چند نفره نوبت هر کی بود ادامه رو بازی میکنه فقط اول بازی همه تاس میندازه یه بار هرکی زوج اومد میشه جانی هرکی فرد اومد عدد میگیره حامی یعنی حامی ها نمیتونن فقط با سربازان شون کسی رو بزنن ولی جانی ها عادی هستن همه رو بلرزون دادا… اگر کسی شش آورد یا میتونه تو مرحله ای از بازی که یکی از رنگ ها کمتر از ۶ تا مهره داره برا اینکه برنده شه یا سه دور پشت هم خودش بازی کنه یا اینکه سه تا سرباز از بازی حذف کنه طوری که باعث باخت بقیه بشه حالا با این خباثت اگر باز هم نتونست برنده شه، یعنی خااااک بر سر بی عرضه ش کنن از بازی حذف میشه تا درس عبرتی شود برای سایرین:/
  خودمم ازش راضی نیستم
  ببخشید بضاعت امروز ما این بود .

  پاسخ
  • خوب بود شطرنج بازی مورد علاقه منه نکته جالبش میدونی چیه همیشه برام سوال بوده که چی میشه ینفر حرکت اسب رو به اون شکل وارد بازی میکنه!

   پاسخ
 • علیرضا ل.
  16/04/1398 17:20

  پاسخ سوال اول روز هشتم
  من دوست دارم بازی خوردن نوشیدنی ماالشعیر (که سالمتر هم هست) رو بررسی کنم به این صورت که پشت درب فلزی یه کدی باشه که هر کسی بتونه با واردکردنش تو سایت ثابت کنه اون نوشیدنی رو خورده
  بعد شرکت به کسایی که تعدا خاصی از یک طعم رو در زمان خاصی خورده باشن یه کارت مخصوص اون طعم رو بده که اتفاقا بتونن با اون خرید رایگان هم انجام بدن ولی به همراه این آپشن که اگر اون کارتها رو هم در همه طعم ها جمع آوری کنن شرکت براشون یه کارت طلایی یا یه بطری طلایی که اسم خودشون رو روش هک کرده ارسال کنه تا باهاش پز هم بدن و از این جور کارا :))

  پاسخ
 • علیرضا ل.
  16/04/1398 17:25

  پاسخ سوال دوم روز هشتم
  مثلا بازی تخته نرد رو در نظر بگیریم…. من فک میکنم کسی که بتونه یک بار مارس کنه میتونه به جای اینکه دو برابر امتیاز بگیره ازاین آپشن استفاده کنه. اون هم اینه که یه مهره اضافه رو بالای هرکدوم از مهره هاش بذاره
  این دو مهره روی هم بازم یک مهره حساب میشن اما با این فرق که این قابلیت رو داره که اگر تونستن(بعدش هم حرکت داشتن) از روی مهره ی حریف بپرن(وقتی بیشتر از یکی باشه) و اینطوری زودتر برسن به آخر
  طوری که فقط یکبار میتونه از این شانس اضافی استفاده کنه
  و اگر هم تنها باشن و زده بشن مثل بقیه مهره ها میسوزن

  پاسخ
 • علیرضا ل.
  16/04/1398 17:30

  جواب سوال سوم روز هشتم
  واسه ماموریت ها که میشه کارت شخصیت طراحی کرد و میشه یه چیزی مثل کارتهای دولینگو یا جام های کوییزآف کینگز خودم خیلی به این ها علاقه ای ندارم مگر اینکه فایده خاصی داشته باشه
  مثلا اینکه از بین کسایی که فلان ماموریت رو رفتن و کارتشو گرفتن چندتاشون میتونن بیان و با فلان خواننده یا رقاص یا باند معروف برقصن یا ازشون رقص یاد بگیرن

  برای دومی هم میشه ی اپی طراحی کرد که شبیه مسابقه دو نایک باشه 🙂 مثلا آدما تو کره زمین برقصن و همراه رقص گوشیشونم باشه که حرکات رو تشخیص بده و میزان رقص رو گزارش کنه
  همه آدما که تقصیم شدن به مردها و زن ها با هم برقصن چون اولین گروهی که از رقص بایسته بازنده ست یا گروهی که سریعتر یا بیشتر رقصیده برنده ست:))

  پاسخ
  • جالبه که یکی از شبه بازیایی که همه دنیا انجام دادن اینه که دونفر نگاه هم میکنن هرکی پلک زد بازندست و خیلی میشه از این بازی الگو گرفت

   پاسخ
 • علیرضا
  19/04/1398 22:55

  پاسخ سوال اول روز هشتم از دوره گیمیفیکیشن در بازاریابی
  بازی شطرنج اومد تو ذهنم چون خیلی خشکه بازی میخوام یکم از این حالت دربیاد :)) 1 کارت میتونه این باشه که وزیر ی جونه اضافه داشته باشه. 1 کارت دیگه میتونه این باشه که اگه رقیب رو زیر ده حرکت کیش کنی ی رخ یا حتی وزیرش باید بره بیرون. یکی دیگه اینکه اگه با سرباز مهره های عقب حریف رو (به جز شاه قاعدتا) بزنی میتونی ی مهره مشابه همون بیاری تو. 1 کارت دیگه که خیلی خفنه میتونه ملکه باشه و وقتی شاه مات شد به عنوان جانشین بیاد تو زمین و حتی ی مهره قوی جز وزیر رو هم حذف کنه. این میتونه ی جورایی Handicapping هم باشه و توی ی موقعیتی که رقیب خیلی ضعیفتره بتونه استفاده کنه.

  پاسخ
  • این وقتی خیلی جوابه که کارتای شخصیتتون رو ندونید یعنی یه کارت شخصیت هرکدوم رندوم بردارید و به طرف مقابل نگید یا ندتا کارت داشته باشید بعد اینا یبار مصرف باشن

   پاسخ
 • علیرضا
  19/04/1398 23:04

  پاسخ سوال دوم روز هشتم از دوره گیمیفیکیشن در بازاریابی
  ادامه شطرنجه. وقتی یکی از دو طرف مهره هاش به 5تا رسید ولی رقیب 8تا و بیشتر از اون مهره داشت ی ریسکی میتونه بکنه به اسم دوئل. هر مهره ی کارت داره و وقتی از بازی بیرون میره کارتش هم کنارش میره بیرون و روی هم چیده میشن کارتا. وقتی یکی دوئل میده 2طرف باید کارتارو بدن رقیب بر بزنه و ی کارت بکشه بیرون اگر مساوی بود قدرتشون ادامه میدن همونجور اما اگه طرف قویتر ببره ی مهره دیگه هم از ضعیفتره حذف میشه و اگه طرف ضعیفتر ببره میتونه همون 2تا کارت انتخاب شده رو مهره هاشو بیاره تو. قدرت هم 1وزیره 2اسبه 3رخه 4فیل 5سرباز

  پاسخ
  • با این تفاسیری که تو گفتی احتمالا از بوردگیم رایزینگ سان به شدت خوشت میاد احتمالا اخر هفته بخوام بازیش کنم یار کم بود بت میگم بیای بازی کنی کلا تمام کامنتایی که میزاری بعد اون بازی چند مرحله بهتر میشه مطمینم

   پاسخ
 • بهرام درویش
  21/04/1398 15:39

  جواب سوال سوم روز هشتم

  بازی رقص با استفاده از دو مکانیک راز و آخرین نفر این جوری تغییر پیدا کنه:

  هر بار تصویری از یک مکان در تهران گذاشته بشه که طراح بازی داره یک رقص به خصوص را اون جا انجام میده. افراد 48 ساعت وقت دارند که اون مکان در تهران را پیدا کنند و همون رقص را همون جا انجام بدن و فیلم خودشون را به اشتراک بزارن. کسانی که در 48 ساعت این چالش را تمام نکنند از دور بازی حذف میشن.

  پاسخ
  • نه این جواب نمیده که دقیقا همون محل باشه چون خیلی از افراد حذف میشن از بازی معمولا اینجور بازی 14 یا 23 مرحله دارن و اینجوری اگه بخوای پیش بری یوزرهای خیلی زیادی رو از دست میدی مثلا میشه گف برید جلوی فلان قسمت پارک همچین کاری کنید

   پاسخ
 • جواب سوال سوم روز هشتم گیمیفیکیشن :برای بازی رقصیدن کارت شخصیت هم میتونه جالب باشه به این صورت که به گروه در هرمرحله کارت هایی بدیم که هنگام رقصیدن اون شخصیت یا اون چیزی که توی کارت ازشون خواسته شده رو نشون بدن مثلا یه شکلی باشه که منظورش رقص در طبیعت و اون گروه با توجه به مضمون کارت برقصن واین کارت ها در مراحل بالاتر سخت تر بشه از یک شخصیت به چند شخصیت تبدیل بشه گروه هایی که بهترین اجرا رو داشته باشن یه سری محدودیت براشون از بین بره واین تا مرحله ای باشه که فقط گروه های برتر بمونن حتی میشه کارت هایی در نظر گرفت مثلا الهه رقص که وقتی به گروهی رسید بدون رقص بتونن یه مرحله بیان بالاتر یا میشه برای گروه هایی که بتونن حدس درست بزنن که گروه درحال رقصیدن چه شخصیتی مد نظرش بعد از چند حدس درست برای اونا هم یه محدودیت برداشته بشه.شاید بشه بهش گفت پانتومیم رقص.ولی اگه یه گروه داوری هم باشه بهتر میشه که به رای شرکت کننده ها نظارتت کنن

  پاسخ
 • farshad haqiqat
  14/06/1398 14:18

  روز هشتم گیمیفیکیشن در بازاریابی- جواب سوال دوم :
  من میخوام بازی فیفا رو با استفاده از کارت شخصیت جذاب تر کنم :
  مثلا ما بیاییم با 4 نفر توی فیفا لیگ بزاریم
  بعد بیاییم یه سری کارت شخصیت مشخص کنیم که مثلا اینا باشه :
  1 : کارت دبل کاپیتان( کسی که این کارت رو داره اگر با کاپیتانش گل بزنه دوبرابر حساب بشه)
  2: کارت 90+(کسی که این شخصیت بهش تعلق گرفت اگر توی وقت اضافه گل بزنه بدون توجه به نتیجه بازی علاوه بر برد همون بازی ،سه امتیاز بازی بعد رو هم میگیره )
  3:کارت سوییپر آقای گل (کسی که این کارت رو گرفت اگر با مدافع گل بزنه دوبرابر حساب میشه )
  4: کارت تیر طلایی ( کسی که این کارت رو داره اگر توی بازی به تیر دروازه هم بزنه یک گل براش حساب میشه)
  5: تعویضی طلایی (دارنده این کارت اگر بعد از دقیقه 80 یار تعویضیشو آورد توی بازی و همون بازیکن گل بزنه بازی رو برده)
  6: کارت جوان جویای نام (دارنده این کارت باید از اول بازی سه تا بازیکن زیر 23 سال بیاره توی ترکیب که اگر با هرکدوم از اینها گل بزنه دوبرابر حساب میشه)

  پاسخ
 • فاطمه حدادپور
  14/06/1398 14:20

  جواب سوال اول روز هشتم دوره گیمیفیکیشن:
  تا اونجایی که من بازی کردم یا دیدم کارتای شخصیت یا انتخاب میشن یا به صورت رندم پخش میشن. من هر دورو دوس دارم؛ مثلا تو بازی دژ ما اول هر دور نقش انتخاب می کنیم اما تو مافیا یا همین اولون که معرفی کردید کارتها به صورت رندم پخش میشن اما در هر دو صورت معمولا کارتا اول بازی پخش شدن و بازیکنا ازشون استفاده میکنن. من حالا دلم میخواد از کارتای شخصیت نه فقط به عنوان یک امتیاز، بلکه هم امتیاز و هم انگیزه استفاده کنم.
  بازی ای که میخوام تغییر بدم منچه(از زیباترین خاطرات هر کرسیه فکر کنم:)) منچ بازی ایه که میتونه هم خییییلییییی یکنواخت باشه و هم خییییلییییییی هیجان انگیز اما بستگی به بازیکناش داره؛ اینکه چقد پایه باشن و چقد کیلر:)
  زدن مهره های بقیه توی منچی که من تغییرش میدم میشه یه امتیاز(نه یک اپشن) و به ازای هر بار زدن فرد میتونه یک کارت قدرت انتخاب کنه ( یا بکشه. خوبی انتخاب کردن اینه که طرف انگیزش برای امتیاز جمع کردن با توجه به شخصیتی که میخواد بیشتره). اول بازی هم چهارتا کارت شخصیت بر زده میشه و هر کی یکی برمیداره.

  حالا سیستم کارتها:
  چند مدل کارت قدرت داریم و از هر کارت ١٢ تا هست.
  ١. حافظت: یک مهره شخص که یکی داره میزنتش رو نجات میدیم و دو مهره با هم توی خونه می ایستن.
  ٢. خباثت: یک مهره شخص که یکی داره میزتش میره بیرون اما زننده مهره هم میره بیرون:) کسی که زده مهره ها رو امتیازا نمیگیره امارصاحب کارت یک امتیاز میگیره.
  ٣. سیاست: مهره ای که این قدرت روش اعمال میشه میتونه دقیقا شش تا خونه جلو یا عقب بره(دقیقا شش تا به خاطر اینه که اگه ی مهره در شرف ورود به خونه های امن داره نتونه ببره تو و هی حرص بخوره:))
  ۴. جنایت: اگه شش بیاره میتونه علاوه بر حرکت و جایزه تاسش یک مهره رو از هر جای صفحه(به جز خونه های امن) بفرسته بیرون.
  ۵. سرایت: اگه شش بیاره میتونه قبل از حرکتش(و فقط قبل از حرکتش) جای مهره خودتو با هر کدوم از مهره های توی صفحه عوض کنه.

  هر کارت قدرت روی یک مهره فقط میتونه استفاده بشه و بعد از استفاده شدن برمیگرده پیش بقیه کارتا که دوباره استفاده بشه. کسی نمیتونه بیشتر از ١۵ تا کارت قدرت داشته باشه.

  بعد هم ۴ تا کارت شخصیت داریم:
  شیطون و فرشته و دو تا پوچ

  روند بازی:
  روند بازی مثل منچ عادیه ولی استفاده از کارتها مهمه. توی بازی همینجوری که داریم تاس میندازیم مهره ها رو جلو میبریم صحبت میکنیم باید سعی کنیم بقیه رو قانع کنیم که ما فرشته ایم. حالا هر نقشی میخواد باشه هر کسی باید تلاش کنه بقیه رو قانع کنه که فرشته ست و ابزاری که برای این کار در اختیاره کارتای قدرته. کارتای قدرت رو هر کسی با زدن بقیه بدست میاره اما میتونه اگه بازیکنی بهشون احتیاج داشت بهش بده؛ یعنی قابل انتقالن.خلاصه ک یک عالمه حرف زدن و ادعا داره.
  بازی که تموم بشه(هر چهار تا مهره شو ببره داخل) هر چهار نفر باید رأی بدن که فرشته کیه. کسی که بیشترین رأی رو بیاره:
  ١. اگه خود فرشته باشه کسی که اولین نفر مهره هاشو برده داخل برده ست.
  ٢. اگه شیطان باشه خود شیطان برنده ست.
  ٣. اگه از دو نفر دیگه باشه همه میبازن:)))

  این بازی رو من از تلفیق منچ و یک برنامه ورایتی شو و یکم هم دژ درست کردم:)

  پاسخ
  • خیلی خوب بود بهترین جواب این روز رو داشتی تاحالا ولی یه نکته مهمی باید رعایت کنی که مطمین نیستم رعایت کرده باشی!کارتای قدرت نباید هم رو بتونن نفی کنن الان کارت خباثت و حفاظت همو نقض میکنن یعنی یکی اینو داره یکی اونو چه اتفاقی میفته باید خیلی روی این قضیایا فکر کنی یا توضیح بدی این کارت اگر ططرف اون کارت مقابلش رو داشته باشه اثر نمیکنه و …

   پاسخ
   • فاطمه حدادپور
    15/06/1398 06:25

    درست میگید سعی کردم نشه اما شده یکم
    البته مثالی که شما زدید همو نقض نمیکنن چون جفتش کارتیه که صاحب مهره در حال خطر داره استفاده میکنه و اگه جفتشو داشته باشه میتونه انتخاب کنه که هم خودش هم کسی که میخواد بزنتش رو حفظ کنه یا بفرسته بیرون و یک امتیاز بگیره.
    اما مثلا اینکه بین کارت جنایت یا حفاظت کدومش باید استفاده بشه چند تا راه ب ذهنم میرسه:
    ۱. یک اولویت بندی بداریم مثلا وقتی یکی خواست جنایت کنه دیگه حفاظت قابل استفاده نباشه(خودم دوست ندارم اینو)
    ۲. یک شرط بذاریم و اونم اینه ک اونی ک اولین نفر کار رو بنداز وسط میتونه از کارتش استفاده کنه. ینی مثلا یکی شش میاره ک من میدونم کارت جنایت داره من سریع کارت حفاظتمو میندازم وسط و میگم فلا مهره منو نمیتونی بزنی اما کارتم هم میسوزه و برمیگرده کنار بقیه کارتا(اینم اولویت دوممه)
    ۳. یکی میگه من میخوام روی مهره تو جنایت کنم من میگم من حفاظت دارم. بعد جفتمون کل میندازیم و بعد حداکثر یک دقیقه بقیه باید رای بدن که کی کارتشو استفاده کنه و کارت کی بسوزه:) اگه مساوی شد هم قانون باشه که جنایت اولویت داره(اینو خودم بیشتر دوست دارم)
    راستی اگه توی رای گیری یادم رفت بگم که همه باید رای بدن اما توی رای شماری رای فرشته حساب نمیشه که احتمال مساوی شدن رای ها نباشه)

    پاسخ
 • فاطمه حدادپور
  14/06/1398 17:00

  جواب سوال سوم روز هشتم دوره گیمیفیکیشن:
  به نظرم از عنصر لست من استندینگ خیلی نمیشه عام استفاده کرد اونم توی این تعداد مخاطب. برای همین فکر میکنم اگر به صورت ایونت باشه بهتره. حالا اینکه چطور اجرا بشه:
  ی زمانیا از روز یا هفته یا ماه(مشخص باشه) یک ایونتی اجرا بشه تحت عنوان who can?who will? بعد ایونت به این صورت باشه که مثلا از یه مدت قبلش گفته باشن که از فلان ساعت فلان ثانیه ایونت شروع میشه. یک چیز دیگه ای هم که اطلاع راستی میشه اینه که ما چند تا تم داریم(تم های لباس؛ مثلا جوکر، تینکربل، …) که اگه بتونید توی پوششتون اونا رو جا بدید و کامپیوتر متوجه بشه قدرت اونا رو بهتون میده(مثلا برای جوکر سه تا اشتباهتون رو با خنده شیطانی مشخص میکنه اما حذفتون نمیکنه. مثلا برای تینکربل یک حرکت رو بهتون استراحت میده و …)
  حالا خود ایونت اینطوریه: از لحظه ای که ایونت شروع میشه شرکت کننده ها هر ٣٠ ثانیه بهشون یک حرکت نشون داده میشه که انجامش بدن. ۵ثانیه اول تمرینه و ٢٠ ثانیه واقعی باید انجامش بدن و ۵ثانیه استراحت برای حرکت بعدی. بعد از ٣ یا ۵ دقیقه هم بازی تمومه.
  توی هر مرحله کامپیوتر یک درصد شباهت حرکت اجرا شده به حرکت أصلی رو میده و توی حرکات اول اگه اون بیشتر از ٧۵ باشه طرف پاس میشه وگرنه حذف میشه.هر چی مرحله بالاتر بره این درصد مورد نظر برای پاس شدن هم بیشتر میشه.
  برای خفن تر شدن فضا و إیجاد رقابت هم میشه از جدول انلاین سوروایوال ها یا حتی بهتر از اون، نمایش انلاین کسایی که همین الان حذف شدن و جمع مونده ها و حذف شده های این حرکت و کل حرکات از اول تا این لحظه استفاده کنیم.
  و در نهایت افرادی که برنده میشن توی سایت اسمشون زده میشه و شاخ میشن:)

  پاسخ
  • این ایونته فیزیکیه؟
   اگه فیزیکیه خیلی باید طرف صبر کنه تا نوبتش بشه که

   پاسخ
   • فاطمه حدادپور
    15/06/1398 05:45

    نه انلاین و همزمانه
    از الگوریتم های شناسایی حرکات بدن باید استفاده بشه توش مثل کینکت

    پاسخ
 • فاطمه شیخ علیان
  14/06/1398 19:49

  جواب سوال اول روز هشتم گیمیفیکیشن در بازاریابی
  بازی بیست سوالی گروهی(حداقل 4 نفر)
  افراد هر گروه به نوبت حق پرسش سوال یا جواب دادن را دارند و ترتیب باید رعایت شود .
  گروه مطرح کننده سوال ، یک کارت شخصیت دروغگو دارد . و یک کارت شخصیت دهن لق ! که در بازی 4 نفره تنها یکی از این کارت ها به یکی از اعضا تعلق می گیرد .
  گروه پرسشگر یک کارت شخصیت کشیش دارد و یک کارت شخصیت بازپرس . که در بازی 4 نفره تنها یکی از کارت ها به یکی از اعضا تعلق می گیرد .
  دروغگو می تونه اگر احساس کرد که گروه مقابل به سرعت و در همان سوالات ابتدایی ، حرفه ای عمل کردند ، به حداکثر دو سوال در نوبت خود جواب نادرست بدهد .
  دهن لق ملزم است اگر گروه مقابل ، پس از پرسیدن 15 سوال ، هنوز به جواب نزدیک نشده بود ، اما بازیکنی که نوبتش است به درستی حدس زد که کارت شخصیت دهن لق در بازی است و او را شناسایی کرد ، جواب آخر را بدهد .
  شخصیت های پرسشگر ، نقش خود را رو می کنند .
  کشیش می تواند یک سوال بپرسد که جواب دقیق و غیر از بله یا نه بگیرد .(شخصیت دروغگو حق ندارد در جواب کشیش دروغ بگوید)
  بازپرس می تواند در عین توسل به زور(!) ، 5سوال پشت سرهم و سریع بپرسد(درست به سبک بازپرسی و گرفتن اعتراف ! شخصیت دروغگو می تواند نقش خود را ایفا کرده و جواب دروغ به بازپرس بدهد)

  پاسخ
 • مریم عسکری
  15/06/1398 11:16

  جواب سوال سوم روز هشتم گیمیفیکیشن در بازاریابی: فرص می کنیم یکی دیگر از اهداف بازی رای گیری محبوبیت رقص کلاسیک و رقص خیابانی در بین افراد علاقه مند به رقص و عضو یک باشگاه رقص با رقص های مختلف است.
  کل بازی در 3 سطح باشد، سطح اول مقدماتی با 10 ماموریت با همین سناریوی تعریف شده انجام شود که افراد با استایل رقص هم دیگر و روند بازی آشنا شوند و یکسری حدفی هم خواهیم داشت که مکانیک last man survive دیده شده. در سطح دوم مکانیک راز را با برداشتن محدودیت پای در سیمان! فعال می کنیم. که حالا دو theme رقص کلاسیک مثلا باله و رقص خیابانی مثلا hip hop به عنوان دو گروه تعیین می شوند. افراد در پروفایل شخصی خود یکی از این دو theme را که علاقه مند هستند و یا در ان توانایی بیشتری دارند را تعیین می کنند. مدیر وبسایت به عنوان رهبر به این اطلاعات دسترسی دارد و به صورت رندوم برای هر یک از 10 ماموریت سطح دو، کارت های عصویت در یکی از دو گروه را به صورت محرمانه برای افراد ارسال می کند. پنل چت افراد گروههای مختلف فعال می شود و با مداکره با هم، گروه ها برای رقص گروهی و مسابقه شکل می گیرد در اینجا افراد فقط از روی بازی سطح اول و badgeهایی که هر فرد گرفته می توانند حدس بزنند که هر یک طرفدار کدام گروه هستند، در این گروه ها افراد می بایست صرفا بر اساس کارت theme دریافت شده رهبرگروه برقصند، در این صورت سه نوع گروه احتمال تشکیل دارد دو گروهی که اکثرا کلاسیک یا خیایانی و یا گروه ترکیبی. بعد از نمایش کلیپ رقص گروهی و دادن رای ها، مدیر وبسایت که نتیجه رای سه داور که مثلا از مربیان رقص باشگاه و بی طرف هستند در تعیین نوع رقص اعلام می کند که رقص گروهی کلاسیک ، خیابانی و یا ترکیبی بوده است و آیا داستان رقص هر ماموریت دیده شد یا خیر؟ گروه بهترین انتخاب می شود و امتیاز به هریک از افراد تعلق می گیرد و اگر کسی گروه انتخابی پروفایلش با نتیجه مسابقات یکی بود به ان فرد فارع از اینکه در کدام گروه دسته جمعی رقصیده بوده، امتیاز مصاعف داده می شود.
  در سطح سوم افرادی که بیشترین امتیازات را در یک حد مشخصی کسب کرده اند با انتخاب خود یکی از سه گروه 1 ،2، ترکیبی را انتخاب می کنند و با کم شدن راز و شناخت بیشتر افراد خبره و مداکره افراد گروه بندی و نتیجه این سطح مسابقات مشخص کننده محبوبیت بیشتر رقص 1،2 و یا رقص تشکیل کلاس های جدید برای ترکیب این دو رقص با استفاده از تکنیکهای افراد خبره بازی می باشد.

  پاسخ
  • مریم عسکری
   15/06/1398 11:31

   …در پایان بازی سطح 2 بر اساس نتیجه مسابقات و نطرات داوران، هر فردی که انتخاب اولیه پروفایلش با انتخاب بازی مدیر برای او یکی بود و یا با نتیجه نهایی برای گروهی که در ان رقصیده یکی بود امتیاز مثبت و اگر خلافش بود امتیاز منفی می گیرد.

   پاسخ
   • مریم عسکری
    15/06/1398 11:43

    …در هر گروهی که در سطح دو تشکیل می شود افراد کارت های عصویت که مدیر وبسایت رندوم به انها داده اند را برای همدیگر رو می کنند و افراد می توانند با دادن رشوه امتیاز به همدیگر کارت هایشان را جابه جا کنند که خود این امر بر موفقیت و یا شکست گروه با انتخاب اگاهانه هریک از افراد تاثیرگدار است و همچنان هیچ یک از افراد نمی داند که علاقه هر فرد برای کدام گروه رقصی است.

    پاسخ
  • آفرین خیلی خوب بود

   پاسخ
 • محبوبه
  15/06/1398 18:53

  روز هشتم-گینیفیکیشن در بازاریابی
  سوال دوم
  چهار کارت داریم
  جان سخت:کسی که این کارتو داره کسی حق نداره بهش توپ بزنه اما حق استپ توی بازی نداره و استپ بالای سه ثانیه حذفش میکنه
  پاشنه اشیل:کسی که این کارتو داره یه نقطه حساس داره که فقط داور بازی میدونه تا سه بار به اون نقطه ضربه نخوره بیرون نمیره
  سویپر:اگه توپ بهش برخورد بلافاصله بیرون نمیره اما حریف ده ثانیه وقت داره توی زمین خالی که تمرکز فقط روی اونه شانس موندنشو بگیره
  کتک خور ناجی:هر چی توپ بخوره از بازی بیرون نمیره و اگه فقط اونو و جان سخت توی بازی بمونن جان سخت میتونه دو ثانیه اضافه پشت کتک خور ناجی زمان بخره و در مجموع پنج ثانیه وقت استراحت داره و خودش وقتی از زمین بیرون میره که سویپر هم پاشنه اشیلش مشخص بشه و از بازی بیرون بره

  پاسخ
 • محبوبه
  16/06/1398 09:15

  روز هشتم-گینیفیکیشن در بازاریابی
  سوال دوم

  توی بازی مافیا چهار تا کاراکتر جدید بزاریم
  ۱-بچه شیطان که دستیار ناتاشاست اونم شب با مافیا چشماشو باز میکنه قدرتشم اینه که حق وتو داره و بازیکنا باید از مافیا تشخیصش بدن
  ۲-بیمار روانی: باید طوری رفتار کنه همه فکر کنن مافیاست تنها فردیه که دکتر باید بهش کمک منفی کنه تا لو بره و اگه موفق نشه و گروه به اشتباه مافیا تشخیصش بده دکتر خودش باید خودشو عزل کنه
  ۳-قاتل صورتی:باید پلیسو پیدا کنه اما اعلام نمیکنه تا وقتی جون پلیس در خطر بود اعلام وجود میکنه و میمیره
  ۴-شاعر سمی:
  وقتی دو نفر نهایی از مافیا باقیمونده بود میتونه چشمشو باز کن و به انتخاب خودش همونجا یکی از مافیا رو بکشه

  پاسخ
 • صالح
  16/06/1398 14:33

  سلام
  روز هشتم دوره گیمیفیکیشن در بازاریابی، جواب سوال اول
  میخواستم درمورد منچ بنویسم که دیدم ماشالا بچه ها ایده های خوبی داده بودن. امان از دیر رسیدنام 🙂

  درمورد پامتومیم چندتا ایده میشه باشه:
  کارت کوری: هرکی بهش بیفته باید با چشم بسته اجرا کنه.
  کارت سایه: این کارت میگه باید نور بندازیم و بچه ها برگردن و از روی حرکتای سایه اجراکننده رو دیوار حدس بزنن
  کارت سکوت: گروه مقابل میتونه دونفر از گروه حدس زننده رو ساکت کنه
  کارت دستیار: کسی که کلمه رو میدونه و باید بازی کنه باید یه نفر رو بیاره و حرکتایی که میواد بکنه رو با اعضا جوارح اون یکی اجراش کنه

  اینا بیشتر فضا رو فان میکنه. اما خب شخصیت نیستن.

  پاسخ
  • اینا کارت ماموریته کارت شخصیت نیست بیشتر فک کن کارت شخصیت بهت یه قدرت میده مثلا تو میتونی یکاری بیشتر از بقیه افراد انجام بدی.اینکه طرف با چشم بسته بیاد یه کاری رو بکنه قدرت نیست ضعف طرفه پس میشه ماموریت نه قدرت بیشتر فک کن

   پاسخ
   • صالح
    16/06/1398 19:55

    مرسی بابت توضیحت، وقتی داشتم فک میکردم همین که دقیق کارت شخصیت چیه مشغولم میکرد.

    تو شطرنج میشه اول رندم چندتا کارت تو خونه های مختلف گذاشت هرکدومشون یه قدرت محدود و با تاریخ انقضایی رو به طرف بده.
    مثلا کارت دبل: «یه حرکت» رو بازیکن میتونه دوبار پشت هم انجام بده.
    کارت اکسچنج: هر مهره براساس واحد سرباز ارزشگذاری بشه و بگه میتونی مثلا فیلتو بیاری تو و سه تا سرباز بزاری بیرون.
    کارت چشمبندی: میتونه انتخاب کنه تو این حرکتم حریف چشمشو ببنده و نبینه چی رو حرکت میدم.
    کارت تغییر ماهیت: حرکت مهره هاییکه انتخاب میکنه باهم عوض شه. مثلا با فیلش حرکت اسب بزنه.

    تاریخ انقضاش هم اینطوری باشه که یا مثلا تا n حرکت بعدی میتونه استفاده کنه یا تا وقتی که طرف مقابل هم همون کارتو بگیره.

    اینا فکر میکنم به شخصیت نزدیکتر باشه. یه قدرتی میده که آپشنای طرف بیشتر بشه.

    پاسخ
 • ی بازی که قبلا انجام می دادیم بازی مادام ؟یس
  یک فضایی داشتیم که یک نفر یک سمت می ایستاد چند نفر دیگر سمت دیگر می ایستادند اون ی نفر به هر کدوم از افراد بنا بر نظر خودش دستوراتی می داد و هر کسی زودتر به این سمت می رسید برنده اعلام می شد حالا دستورات اون ی نفر به این شکل بود که می گفت تو ی قدم فیلی بیا جلو و باید ی قدم بزرگ بر میداشت به نفر بعدی می گفت ی قدم کانگورویی و باید اون نفر ی قدم می پرید قدم مورچه ای و قدم خرگوشی و …….. 🙂 و اینجوری بود که باید اجازه می گرفت مادام ؟؟؟؟ یس …..
  حالا میایم کارت شخصیت بین افراد در هر مرحله پخش می کنیم
  کارت ذوقمرگ : که قدم مورچه ای رو به کانگورویی تبدیل می کند
  کارت درنگ : قدمی بر نمی داری و نمیتوانی اون دور را حرکت کنی
  کارت قدم خیر:می تواند او هم به هر کسی که دوست دارد قدمی اضافه کند
  کارت دگردیسی:قدم فیلی را به مورچه ای تبدیل میکند
  و……….

  پاسخ
 • جواب سوال سوم روز هشتم
  رقص رو نماد صلحی بدونیم که آدمای مختلفی از همه جای دنیارو بهم وصل میکنه و پیام عشق و صلح میفرسته نمیدونم چرا سریع یاد این کلیپ افتادم که ی سری با دوچرخه های ثابت پا میزدن تا مرد لباساشو دراره االبته مابین اون خسته می شدن و جاشونو با کناری عوض می کردن آخرشم پیغام این میومد که شما اینقدر کالری سوزوندین حالا من میگم بیایم همین سیستم رو dancer ها پیاده کنیم بگیم بی وقفه برقصن و انیمیشنی رو به حرکت در بیارن این چالش و این سیستم رو براشون تعریف کنیم تا نهایت یک نفر باقی بمونه و برنده شه .
  ببخشید ک فقط این به ذهنم رسید 🙁

  پاسخ
 • زینب میرزاده
  25/06/1398 00:06

  جواب سوال اول روز هشتم گیمیفیکیشن در بازاریابی:
  من بازی گرگم به هوا را پیشنهاد میدم. میتونه بازی اینطوری بشه که به تعداد افراد کارت شخصیت طراحی کنیم و هر کس شخصیت یه حیوونی را پیدا کنه. و موقعیکه توپ بالا انداخته میشه هر کس باید شبیه حیوونه روی کارتش فرار کنه. مثلا کسیکه قورباغه میشه شبیه قورباغه بجهه و فرار کنه، کسیکه مار میشه روی زمین بخزه و فرار کنه و میشه برای جذابتر شدن هر کس صدای اون حیوون را هم دربیاره 🙂

  پاسخ
 • صبرا جانفزا
  25/06/1398 22:58

  سوال اول, روز هشتم گیمیفیکیشن در بازاریابی:

  مثلا واسه بازی وسطی یه سری کارت شخصیت بزاریم، که هرکی براساس تواناییش کارتو برمیداره.
  یه کارت شخصیت امپراطور داریم که میتونه گل بگیره و توانایی اینو داره که سه نفری که حذف شدن از تیمشو برگردونه به بازی،
  چندتا کارت شخصیت سرباز داریم که باید جلو تر از بقیه وایستن و نمیتونه به اطراف فرار کنن،
  یه کارت رویین تن داریم که تا ۵بار بهش توپ میخوره حذف نمیشه،
  یه کارت سیاهی لشکر داریم که باید بازی کنه ولی نه امتیازی میگیره نه از دست میده.

  پاسخ
  • کارت سیاهی لشکر ه جذابیتی داره؟

   پاسخ
   • صبرا جانفزا
    26/06/1398 13:51

    موافقم، برای وقتی که هرکی براساس تواناییش کارت برمیداره نه جذابیتی نداره،شاید برای وقتی که رندوم کارت بدیم بهتر باشه که هرکی تصادفی نقش بگیره. اما تو همین حالت میشه بهش یه توانایی هم اضافه کرد مثلا از بقیه نقش های مهم محافظت کنن، کاری کنن که به جای بقیه بهشون توپ بخوره و حذف شن.

    پاسخ
   • مونا رمضانپور
    18/09/1398 19:55

    بله . جذابه .
    ما وقتی خیلی بچه بودیم، تو وسطیای دسته جمعی، یه همچین نقشی بهمون میدادن که فقط گریه نکنیم و بذاریم بازیشونو جلو ببرن 🙁 :)))*

    پاسخ
 • میلاد
  05/07/1398 17:00

  برای بازی مافیا این شخصیت ها میتونه جالب باشه:

  حاجی گرینف: حاجی کسیه که شهرونده و فقط در صورت وجود ناتاشا توی بازی میتونه در صورت تشخیص دادن ناتاشا بزنه شب لال کنه ناتاشا رو…اگه درست تشخیص داده باشه که ناتاشا لال میشه اگر نه خودش لال میشه.

  جلاد: شهروندیه که میتونه توی یه شب همه مافیاها رو بکشه اگه درست تشخیص داده باشه ولی اگه اشتباه تشخیص داده باشه خودش میمیره

  جادوگر : مافیاییه که بیدار میشه فقط یکبار میتونه و دکتر رو تشخیص بده اگه درست تشخیص داده باشه دکتر رو هیل دادن دکتر برعکس عمل میکنه و کشنده میشه توی اون دست.

  قاچاقچی: مافیایی که میتونه در صورت شناختن کاراگاه به خدا بگه که استعلام اشتباه به کارآگاه بده….اگرم اشتباه کن توی تشخیص کاراگاه خدا اونو معرفی میکنه به کارگاه

  پاسخ
  • ناشناس
   05/07/1398 17:05

   سوال اول روز هشتم گیمیفیکیشن در بازاریابی :/

   پاسخ
   • ناتاشا کیه این وسط؟

    پاسخ
    • میلاد
     06/07/1398 17:14

     ناتاشا همون مافیاییه که میتونه لال کنه یه نفر رو…تقابل حاجی گرینف با ناتاشا به نظرم جالبه…چون هر دفعه یکی لال میشه این احتمال بوجود میاد که ناتاشاست یا حاجی گیرنفه

     پاسخ
 • میلاد
  06/07/1398 13:16

  سوال دوم روز هشتم گیمیفیکیشن در بازاریابی

  میشه بازی بولوف پاسور رو بهش مکانیک last man standing اضافه کرد به این صورت که هر کسی حداکثر حق داره 3 بار بلوفش رو بشه. اگر 3 بار بیشتر بلوفش رو گرفتن از بازی حذف میشه. هر بارم که یکی بلوف یکی دیگه رو گرفت یدونه به تعداد بولوف هایی که میتونه بزنه اضافه بشه. این باعث میشه راحت بازیکنا بلوف نزنن و از طرفی دنبال این باشن با گرفتن مچ بقیه ظرفیت بولوف خودشونو واسه بردن بازی بیشتر کنن

  پاسخ
 • اسماعیل
  09/09/1398 16:50

  سوال اول روز هشتم گیمیفیکیشن در بازاریابی

  خیلی دوست دارم بازی کلش رویال ( که البته همه باهاش آشنا هستن ) با انبوهی از کارت های شخصیت رو معرفی کنم و اینکه این کارت ها با ویژگی های خاص خودشون زمان محدودی هم دارن … البته این یه تفاوت با مثال های دوستان داره که شما یه شخصیت ثابت نخواهید داشت و با توجه به زمان امکان انتخاب کارت های متفاوتی رو دارید و هرکدوم رو میتونید امتحان کنید !

  البته نمیدونم این حالت بازی کارت شخصیت محسوب میشه یا نه ؟! اینکه مدام شخصیت شما در حال تغییر باشه …

  پاسخ
 • مونا رمضانپور
  20/09/1398 03:00

  سوال ۲ روز ۸گیمیفیکیشن در کسب و کار :
  من یه دغدغه ای دارم، اونم اینه که حس میکنم فاصله ی متخصص شدن یه جاهایی بهینه نیس. مثلا اعتقاد دارم درسای دانشگاه اصلا بدرد متخصص شدن نمیخوره و وقت رو تلف میکنه.
  برا همین رویدادای وابسته به این مسئله(مثل رهنماکالج) رو دوس دارم ودنبال میکنم .

  یکی از این دوره هایی که رفتم و خیلی جالب بود، دوره کوچینگ پرفورمنس مارکتینگ بود. مدل دوره این بود که استادش(که خیلی کاربلدم بود) اصلا هیچ چی تدریس نمیکرد. فقط هر هفته میگفت برید فلان مدرکا رو از گوگل و هاب اسپات و … بگیریدو اپلود کنید برام و هر هفته میرفتیم در مورد مطالبی که یادگرفتیم صحبت میکردیم و اون استاد از تجربه هایی که بدست اورده بود و بدردمون میخورد میگفت. دوره اش خیلی سنگین بود و هر هفته حدود ۳،۴ تا مدرک از گوگل اکادمی و اینا باید میگرفتیم. و این مدلی بود که اگه هر جلسه غیبت داشتیم یا یه مدرکو نمیتونستیم بگیریم از ادامه ی دوره و راهنمایی اون استاد محروم میشدیم(لست من استندینگش اینجا بود). اخر دوره از ۲۰ نفر کلا ۶ نفر مونده بودیم و جایزه نهاییش شانس استخدام در صورت تمایلمون بود. (البته بنظرم جایزه اصلیش چیزایی بود که تو یه مدت خیلی کم یاد گرفته بودیم)
  این دوره فقط یه بدی داشت . اونم این بود که مطالب رو اجرا نمیکردیم. فقط یادمیگرفتیم . منم به این فکر کردم که چطوری میشه دوره رو هم عملی تر کرد(مثلا مثل رهنماکالج، اخرش یه پروژه عملی هم انجام داده باشن) و هم این مکانیکا رو بهش اضافه کرد.
  پست طولانی شد. بقیه شو تو پست بعدی میگم …

  پاسخ
 • مونا رمضانپور
  20/09/1398 03:28

  داستان این شکلیه که یه پروژه واقعی داریم و یه نفر پروژه بان (همون اسکرام مستر)که یه سری ماموریت(اسپرینتای اسکرام) رو به همراه زمانبندی تحویل و اینکه وظیفه ی چه شخصیتیه و برای انجامش باید چیا رو از چه منبعی یادبگیره تعیین میکنه و رو بوم میزنه .
  تو یه مرحله افراد همه شون جمع میشن و بدون اینکه بقیه متوجه بشن یه شخصیتی رو برا خودشون انتخاب میکنن.
  حالا من پروژه رو برنامه نویسی وب در نظر گرفتم و این شخصیتا رو نوشتم(بسته به نوع و اندازه پروژه میتونه فرق کنه و دقیقتر بشه) : طراح کاربرمحور، شوالیه بک اند، شوالیه فرانت ، وب سالار همه فن حریف و …( اینا رو هم از سایت ابراروان برداشتم 🙁 )

  حالا این شخصیتا(به جز پروژه بان) از بقیه خبر ندارن و به سبک همون بازی اولون اونایی که یه شخصیت دارن چشمشونو باز میکنن و هم تیمیاشونو میشناسن.
  بعد همه اینا وقتی بخوان یه کاری انجام بدن ولی مرحله قبل سر موعد مقررش کامل و قابل استفاده نباشه، عصبانی میشن و باید یه نفر رو بخورن.
  تو این حالت ، اون تیمی که کار رو تموم نکرده بین خودشون قرعه میندازه و نقش یه نفر باید لو بره و توسط پروژه بان برا خوردن به تیم بعدی تحویل داده بشه.( اینجوری اون شخص کلا از همه مراحل حذف میشه+کار بقیه تیم هم سنگین میشه، چون تعداد افرادشون کم شده).

  در اخر اون افرادی که تا مرحله اخر موندن، یه موضوع رو بصورت عملی +کار تیمی بدون عذاب دادن بقیه رو یادگرفتن.
  و آماده ان که تو اون شرکتی که پروژه شونو انجام دادن بعنوان نیروی جونیور استخدام بشن.

  حالا میتونیم تو تیما خائن هم قرار بدیم، اینجوری کاراموزا پیش بردن کار تیمی تو محیط ایران رو هم بهتر یاد میگیرن :)))) )

  پاسخ
  • کل جوابت یه طرف جمله اخرت یه طرف! صرفا قراره سختی کار آموزش داده بشه اینجوری؟

   پاسخ
   • مونا رمضانپور
    20/09/1398 16:45

    پذیرفتن مسئولیتِ اینکه هر قسمت کار سر موعد باید تموم بشه وگرنه تو کار بقیه اختلال ایجاد میکنه.
    اینکه هیچ بهونه ای برای دیر تموم کردن کارا قابل قبول نیس (حتی اگه یه سری بخوان کارمون عقب بیفته ) و …

    پاسخ
 • مونا رمضانپور
  20/09/1398 16:52

  بعد میتونه پروزه ها واقعی باشه و اخرسر دستمزدی که بابتش گرفته میشه بین کسایی که تا اخر کار موندن تقسیم بشه.
  به این شیوه چند بار پروژه انجام بدن. کسایی که بتونن چند بار تو این پروژه ها تا اخر دووم بیارن بنظرم کاملا اماده ی کار تیمی و خیلی حرفه ای تو محیط واقعی میشن

  پاسخ
 • علیرضا
  04/10/1398 17:53

  روز هشتم سوال دوم:
  در بازی پی شوم میشه یه سری کارت بین بازی کنندگان پخش شه که هرکدوم قابلیت های خاصی دارن مثلا میتونن دوبار بگن یا امتیاز بیشتری داشته باشن که در هر دست بچرخه این کارت ها
  و در اخر هرکی موند میتونه شام مهمون دیگران بشه

  پاسخ
 • لیلای
  27/11/1398 22:35

  روز 8 سوال 1 دوره گیمیفیکیشن در بازاریابی
  مثلا راجع به تونل وحشت
  قبل از اینکه بریم داخل، با انتخاب خودمون یا تاس یا یه بازیه ساده، یه لباس یا یه تجهیز بهمون بدن که اگر نمادهای مربوط به اون رو زدیم توی مسیر، بعد از اینکه تونل تموم میشه باز بتونیم رایگان بریم تو
  اما تو این بازیه نقشها، بازیه شاه وزیر رو من خیییییلی دوست دارم 🙂

  پاسخ
  • طرف چطوری باید نشون بده که توی مسیر یسری نمادها ر زده؟ توی اون وجشت مطلق کی به فکر اینجور چیزاست اخه

   پاسخ
   • لیلای
    28/11/1398 18:23

    نمیدونم ولی این آدمایی که هم ترسیدن هم میخندن خییییلی جذابن

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست