کلاس درس آقای پایی

گیمیفیکیشن در آموزش؛ کلاس آقای پایی

آنانث پایی یک معلم نوآور به گیمیفای کردن کلاس درس خود می پردازد.بعضی مواقع بهترین مثال‌‌ها ی گیمیفیکیشن آن‌هایی هستند که با فناوری‌ها و راه حل‌های سرگرم کننده ترکیب می‌شوند. آقای پایی در کلاس سوم در White Bear Lake معتقد به بازی کردن همراه با آموزش و تحصیل است. بدین ترتیب باعث یادگیری بیشتر و سریعتر دانش آموزان می‌شود.(اگر هنوز نمی دانید گیمیفیکیشن چیست کلیک کنید)

این معلم مدافع بازی‌های یادگیری تعاملی است که می‌تواند به صورت جداگانه با سایر دانش آموزان کلاس و حتی دانش آموزان در سایر شهرها و ایالت‌ها بازی شود. کلاس این معلم منحصر به فرد است. از چند دستگاه مختلف و کانال‌های رسانه ای استفاده می‌شود.  نه تنها کامپیوترها با برنامه‌های محلی و برنامه‌های مبتنی بر بازی، بلکه مبتنی بر وب و کنسول (مانند Nintendo) نیز هست. او شیوه‌های آموزش سنتی را به کار گرفته و یک تکنولوژی پیچیده را برای ایجاد فرصت‌های جدید یادگیری دیجیتالی فراهم کرده است.

در نتیجه، این یادگیری دیجیتالی به افزایش علاقه به کلاس، بهبود ریاضی و نمرات خواندن، شور و شوق کلی و تعامل با کلاس کمک کرده است. اغلب برنامه‌ها و بازی‌ها مبتنی بر چند موضوع هستند؛ مانند بازی Power Flower که مفاهیم اساسی را در اقتصاد و کسب و کار معرفی می‌کند مانند دانش آموزی که مهارت‌های ریاضی خود را افزایش می‌دهد. اهداف متعدد، دستاوردها، پاداش‌ها و بازخورد مثبت از دانش آموزان دیگر و آقای پایی، برخی از خصوصیات است که کلاس را جذاب و سرگرم کننده می‌سازد. بله، بدین گونه کلاس و یادگیری می‌تواند سرگرم کننده باشد.

ananth pai

واکنش مشتاقانه و هیجان انگیز دانش آموزان، والدین آنها، سایر معلمان، شرکت‌ها و سازمان‌های حمایتی باعث شده است تا قوانین مدرسه برای همه کلاس‌ها با یادگیری دیجیتالی اعمال شود. این صرفا یک مثال گیمیفیکیشن تحصیلی ساده نیست، بلکه یک طرح تحصیلی گیمیفای شده است. چنین نمونه‌هایی می‌توانند در سرتاسر دنیا اجرا شوند تا آموزش را جذاب‌تر و مبتنی بر انگیزه درونی و خلاقیت کنند.

نکته جالب توجه در کلاس درس آقای پایی این نکته است که روش وی جواب داده است و دانش آموزان توانسته اند با صرف زمان کمتری نسبت به دانش آموزانی که از بازی موقع درس خواندن استفاده نمی کنند یادگیری بیشتری داشته باشند نتایجی که ما را حیرت‌زده می کند زیرا همواره بخشی از اعتقاد ما و پدر و مادرهای ما این بوده است که درس خواندن و حتی کار کردن مخالف بازی کردن است حتی تصور غالب جامعه هنوز هم این است که بازی کردن به نوعی وقت تلف کردن است اما آنانث پایی ثابت کرد که این ادعا اشتباه است و از این رو گیمیفیکیشن آموزش مدیون این شخصیت بزرگ می باشد.

, , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست