کتاب گیمیفیکیشن در بانکداری

معرفی کتاب گیمیفیکیشن در بانکداری

کتاب گیمیفیکیشن در بانکداری نوشته ماریو هرگر(Mario Herger) است. هرگر چندین جلد کتاب دارد، کتاب اولیه وی Enterprise gamification است و کتاب های دیگری در زمینه منابع انسانی،فروش،سلامت و نوآوری دارد.این کتاب توسط عماد ضیائی و پویان ثقه‌الاسلامی ترجمه  شده است و فصل اول آن برای دانلود رایگان در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.(اگر هنوز نمی دانید گیمیفیکیشن چیست کلیک کنید)

غیر از کتاب اول هرگر که به نظرم بعد از کتاب طراحی گیمیفیکیشن بهترین کتاب برای شروع حرفه ای گیمیفیکیشن است کتاب های دیگر هرگر به معرفی مثال های برتر می پردازند. اما یک خاصیت جالب در این کتاب ها وجود دارد! شما با سرچ معمولی نمی توانید این مثال ها را پیدا کنید!

برای مثال در موضوع منابع انسانی تقریبا هیچ کدام از مثال ها با سرچ کردن عنوانی مثل “مثال های گیمیفیکیشن در منابع انسانی” پیدا نمی شوند.همچنین شما به سختی با سرچ کردن عنوان مثال های گیمیفیکیشن در بانکداری به این موضوع خواهید رسید.

محتوای کتاب گیمیفیکیشن در بانکداری

کتاب گیمیفیکیشن در بانکداری شامل مثال های متعدد در حوزه هایی مثل آموزش مسائل بانکی به کودکان و بزرگسالان،اپلیکیشن های پرداخت گیمیفای شده،نمونه اپلیکیشن های سرمایه گذاری شخصی با گیمیفیکیشن و… است که بعضی از این مثال ها مثل مثال investorville که در این کتاب وجود دارد یا smartypig برای مخاطب ایرانی بسیار جذاب است.

مشکلات و خوبی های کتاب

یکی از مشکلات اساسی کتاب گیمیفیکیشن در بانکداری استفاده نکردن از بعضی مثال های مشهور است که در این پست به تعدادی از آن ها اشاره کرده ایم.در مجموع اگر در حوزه سیاست گذاری بانکی هستید این کتاب یک کتاب مفید برای شما خواهد بود اگر مدیر it یک بانک هستید از خواندن این کتاب بسیار لذت خواهید برد.

به شخصه تنها کتاب انگلیسی را مطالعه کرده ام و از کم و کیف ترجمه کتاب بی اطلاع هستم در نگاه اولی که به فصل اول کتاب گیمیفیکیشن در بانکداری داشتم به نظر می رسد صفحه آرایی کتاب خیلی حرفه ای نیست!و نمی دانم بر چه منطقی عنوان جذب مشتری با سرگرمی برای این کتاب انتخاب شده است که به نظر من مقداری زرد است. اما با توجه به قیمت گزاف کتاب خرید این کتاب در صورتی که تمامی مثال ها آورده شده باشند بسیار ارزشمند خواهد بود.

 

, , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست