کتاب بازی‌کاری

کتاب بازی‌کاری ؛ دانلود رایگان فصل اول

کتاب بازی کاری در کسب و کار، آموزش و مدیریت فناوری اطلاعات(البته بارها تذکر داده ایم که تنها ترجمه درست گیمیفیکیشن بازیوارسازی است) نوشته با ترجمه مرتضی هندیجانی فرد، علی مهدیلوی تازه کندی، الهه کیانی هرچگانی که ترجمه ای از کتاب ادموند سی. پراکاش، مدهوسودان رائ است توسط انتشارات جهاد دانشگاهی در سال 1398 به چاپ رسیده است.

اگر هنوز نمی دانید گیمیفیکیشن چیست روی لینک مربوطه کلیک کنید.

به شخصه این کتاب و معادل انگلیسی آن را نخوانده ام و راجع به محتویات کتاب و نوع ترجمه آن نمی توانم نظر بدهم اما فهرست کتاب برای من جالب توجه بود.

کتاب بازی‌کاری
کتاب بازی‌کاری

فهرست کتاب بازی‌کاری

بعد از مقدمه به جای پرداختن به خود گیمیفیکیشن به مسائل مربوط به مدیران فناوری اطلاعات پرداخته شده و سپس عنوان مقدمه ای بر بازی‌کاری(خود مترجم معتقد است بازیوارسازی چون در دهان خوب نمیچرخد، عنوان بهتریست اما به نظر من بدترین ترجمه برای گیمیفیکیشن بازیکاری است چون صرفا گیمیفیکیشن را در کار میبیند و نه در کاربردهایی مثل زندگی شخصی) آمده است.سپس کتاب به نظریه های پایه در سازمان ،محیط های آموزشی غیر رسمی و مسائلی مثل کمک گیمیفیکیشن به مدیران ،اندازه گیری نتایج گیمیفیکیشن و… می پردازد.

برداشت شخصی

تاکید می کنم که این کتاب را هنوز نخوانده ام اما با توجه به کلیاتی که راجع به کتاب خوانده ام فکر می کنم اگر قصد دارید در سازمان خود جای پای گیمیفیکیشن را باز کنید انتخاب این کتاب به عنوان یک هدیه به مدیرتان انتخاب بدی نباشد! مشخص است که این کتاب بیشتر به جنبه های سازمانی گیمیفیکیشن پرداخته است و شاید خلاصه خواندن این کتاب برای یک فرد در سازمان این باشد که آیا گیمیفیکیشن می تواند در سازمان من مفید باشد و اگر من بخواهم گیمیفیکیشن را در سازمان پیاده کنم چه فرآیندی را باید طی کنم.

قسمتی از کتاب بازی‌کاری

“بازی‌کاری، به معنای بکارگیری مکانیک‌ و جنبه‌های پویای بازی‌ در سناریوهای غیر بازی (جدی) است. به بیان دیگر، بازی‌کاری شامل دسته‌ای از بازی‌هاست که به صورت بالقوه، یک هدف دارند و آن، حل مشکلات انسانی با استفاده از بازی‌هاست. این مفهوم جدید که نخستین بار در سال 2010 مطرح شد، به‌ سرعت رشد پیدا کرده و سازمان‌های بیش‌تری در جهان، در حال بررسی چگونگی ترکیب عناصر بازی‌کاری با کسب‌وکار روزانه‌شان می‌باشند. بعلاوه، بازی‌کاری می‌تواند در محیط‌های آموزشی نیز به عنوان یک ابزار یاددهی و یادگیری بکار گرفته شود. کتاب حاضر در صدد پاسخ به این سؤال کلیدی است که چگونه افراد، سازمان‌ها و نهادها، می‌توانند از بازی‌کاری به ‌عنوان عامل انگیزشی در داخل سازمان‌ها، محیط‌های آموزشی و یا حتی محیط‌های شهری استفاده کنند؟ کتاب حاضر، از جمله نخستین تلاش‌ها در کشور است که در جهت معرفی بازی‌کاری، طراحی بازی‌کاری، نظریه‌های پایه آن، کاربردهای مختلف آن در آموزش، مدیریت فناوری اطلاعات، بازاریابی، طراحی شهری و منافع استفاده از آن در سازمان‌ها و کسب‌وکارها گام برداشته است. جهت انتقال روشن‌تر مفاهیم کتاب و آشنایی عمیق‌تر خوانندگان با مفهوم بازی‌کاری، تلاش شده تا مطالعات موردی و مثال‌هایی ملموس از کاربرد بازی‌کاری مورد بررسی و تبیین قرار گیرند. کتاب حاضر، به صورت ترجمه و تألیف و با بهره‌گیری از کتاب «تحول در یادگیری و مدیریت فناوری اطلاعات از طریق بازی‌کاری» نوشته پراکاش و رائو (2015) به رشته تحریر درآمده است.”

دانلود رایگان فصل اول کتاب بازی‌کاری

برای دانلود فصل اول کتاب بازی‌کاری روی لینک زیر کلیک کنید تا بتوانید فصل اول را دانلود نمایید.همچنین در این پست به معرفی بهترین کتاب های آموزش گیمیفیکیشن پرداخته ایم.

, , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست