پلتفرم گیمیفیکیشن

معرفی پلتفرم گیمیفیکیشن تیم آقای گیمیفیکیشن

بعد از سال‌ها کار در حوزه‌ی گیمیفیکیشن و مطالعه‌ی روند گیمیفیکیشن در دنیا و بررسی سیستم‌های گیمیفیکیشنی در دنیا پلتفرم گیمیفیکیشن تیم آقای گیمیفیکیشن آماده شد. این پلتفرم شامل امکانات بسیار متنوعی است و تلاش شده تا به نیازهای متفاوتی پاسخ داده شود. قبل از معرفی امکانات باید بگویم که پلتفرم ما برای موارد زیر کارایی دارد:

 1. باشگاه مشتریان: برای وفادارسازی مشتری ها و پلن‌های گرفتن امتیاز و تبدیل امتیاز
 2. کمپین‌های بازاریابی: کاربر ورد صفحه لندینگ می‌شود، قوانین و جوایز را می‌بیند و سپس ثبت نام می‌کند و در یک بازی به منظور گرفتن امتیاز وارد می‌شود.
 3. گیمیفیکیشن معرفی محصول: اگر شما محصولی دارید که نیاز به معرفی آن دارید این پلتفرم امکانات بی‌نظیری دارد.
 4. آگاهی از برند
 5. آموزش به مشتری: برای مثال شما یک محصول را به مشتری فروخته‌اید و برای آموزش استفاده از محصول مشتری به پلتفرم ما سر می‌زند.
 6. آموزش قوانین و مقررات: معمولا آموزش این مسائل برای افراد زیاد جذاب نیست و گیمیفیکیشن راه بسیار جذابی ایجاد می‌کند.
 7. آنبوردینگ کارکنان: وقتی یک کارمند تازه استخدام می‌شود چندماه طول می‌کشد تا با فرآیندهای سازمان،ارزش‌ها و افراد آشنا شود.
 8. سازمان‌های مردم‌نهاد: NGO ها برای معرفی و گرفتن کمک‌های مردمی و فعالیت داوطلبی می‌توانند از امکانات پلتفرم ما استفاده کنند.

پلتفرم گیمیفیکیشن ما شامل چه قسمت‌هایی می‌شود

پلتفرم ما شامل 3 قسمت است. که به تفکیک قسمت‌ها راجع به آن صحبت می‌کنیم:

باشگاه مشتریان

در این قسمت کاربر به واسطه انجام کارهای متفاوت پاداش می‌گیرد و ما راه‌های بسیار متنوعی برای دادن پاداش به کاربر داریم. برای مثال کاربر به ازای انجام دادن کارهایی نشان دریافت کند تقریبا تمامی عناصر گیمیفیکیشن که کسی به ذهنش برسد را در این قسمت کار کرده‌ایم. البته نکته‌ی بسیار مهم این است که این ابزارها به خوبی طراحی شود.

ریواردهای متفاوت در پلتفرم گیمیفیکیشن
ریواردهای متفاوت در پلتفرم گیمیفیکیشن

برای مثال طراحی سیستم امتیازی را در نظر بگیرید. به ازای چند امتیاز کاربر لول آپ کند؟ به هر فعالیتی چه میزان امتیازی تعلق بگیرد؟ این‌ها شاید در نگاه اول مواردی نباشند که خیلی مهم به نظر برسند! اما همانطور که بارها گفته‌ام الفبای طراحی تجربه‌ی کاربر در فضای دیجیتال ریاضی است! همچنین سیستم ما قادر است که خیلی راحت با سیستم‌های کارفرما متصل شود.

لیدربورد
لیدربورد

امکانات عمومی

در پلتفرم گیمیفیکیشن تیم ما امکانات عمومی زیادی وجود دارد. چیزهایی مثل:

 1. فروشگاه اینترنتی که کاربر با دادن امتیاز خدمتی را دریافت کند.
 2. سیستم چت
 3. سیستم جان
 4. سیستم دعوت از دوست
 5. سیستم شیر کردن مطلب در فضای مجازی
سیستم چت
سیستم چت

ادونچر گیم/ ادونچر گیمیفیکیشن

هسته‌ی اصلی  پلتفرم گیمیفیکیشن ما، یک ادونچر گیم است. ادونچر گیم یک نوع بازی است که در این بازی، داستان بسیار مهم است! برای مثال تصور کنید که در یک داستان شما یک پلیس در شهری کوچک هستید و متوجه می‌شوید که بزرگ‌ترین نمایندگی ایرانسل که با آوردن یک طرح جدید بسیار شلوغ بود در اوج فروش تعطیل کرده و صاحبش ده روزی است که گم شده!

ادونچر گیم با مربع مثلث دایره
ادونچر گیم با مربع مثلث دایره

شما در این بازی در ابتدا چند ویدیو می‌بینید و سپس با انجام یک سری مینی گیم داستان به پیش می‌رود. برای مثال باید یک معما را حل کنید تا بتوانید از یک مخمصه رهایی پیدا کنید. در عمل ما موارد آموزشی را در دل داستان قرار می‌دهیم و با مینی‌گیم‌ها مطمئن می‌شویم که افراد آن مطالب را یاد گرفته‌اند. تمامی ادونچرگیم های ما با سیستم مربع مثلث دایره ساخته می‌شود.

ادونچرگیم به چه طریقی؟

ما معمولا یک دیتای اولیه از کارفرما می‌گیریم و سپس یک دموی اولیه بر اساس دیتای گرفته شده ایجاد می‌کنیم. در عمل ما داستان‌های زیاد،بازی‎‌های زیاد، تم‌های زیاد، ریواردهای زیادی داریم که همه به صورت جداگانه‌ای توسعه پیدا کرده‌اند. ما صرفا این تکه‌های پازل را بر اساس نیاز مشتری سرهم می‌کنیم. در این راه برای هم چیز استاندارد تعریف کرده‌ایم.

برای مثال از برگزاری جلسات اولیه و فهمیدن موانع و فرهنگ سازمانی گرفته تا کارهای قبلی را در جلسات اولیه متوجه می‌شویم. بعد از طراحی تمامی مراحل را روی کاغذ با کارفرما چک می‌کنیم و در نهایت حتی برای استقرار سامانه تمامی حالت‌ای متفاوت را دیده‌ایم. برای مثال اگر شرکتی بخواهد همه‌ی دیتا سمت خودش باشد یا از هاستینگ ما استفاده کند.

پیاده سازی مفهومی داستان

ارزیابی

در پنل ادمین سیستم ما برای تک تک کارها ما آمار و اطلاعات ارائه می‌دهیم و این کار سبب می‌شود که افراد سازمان به خوبی راجع به اندازه گیری انگیجنتا مطلع شوند. ما با این آمارها می‌توانیم حتی جذابیت سیستم خود را چک کنیم. برای مثال تصور کنید که 100 نفر وارد یک مینی گیم شده‌اند و فقط 5 نفر توانسته‌اند آن را ببرند! خب طبیعتا نیاز به اصلاح داریم.

آمارهای پلتفرم

هزینه‌ها دمو و زمان‌بندی

سیستم کاری ما به این شکل است که در ابتدا یک جلسه‌ی معارفه خواهیم داشت که در این جلسه به کارفرما امکانات جامع سیستم را نشان می‌دهیم. سپس یک محتوای اولیه می‌گیریم و یک دموی ساده پیاده‌سازی می‌کنیم. در نهایت این کار به قرارداد می‌رسد که با توجه به پیچیدگی کار و استفاده از آرت‌ متفاوت قیمت متغیر خواهد بود. در صورت تمایل به دیدن دمو با من در شبکه‌های تلگرام یا واتساپ تماس بگیرید(09120257856)

باتوجه به معماری سیستم ما، ما با سرعت می‌توانیم سناریوهای خطی و غیر خطی را پیاده‌سازی کنیم. نکته‌ی مهم این است که تخصصی اصلی ما تبدیل محتوای غیر جذاب به محتوای جذاب است. برای مثال آموزش کارکنان، آموزش استفاده از یک محصول یا آشنایی با وجود یک محصول همه‌ی این‌ها به کمک سیستم ادونچر گیم ما که همراه با باشگاه مشتریان است به تسهیل این موارد کمک می‌کند.

همچنین تیم ما دوجلسه‌ی اولیه برای آشنایی و فهم دقیق محتوا در نظر گرفته‌است. سپس این جلسات مستند می‌شوند و در اختیار کارفرما قرار می‌گیرند. سپس بعد از آن 40 روز کاری زمانی است که در نظر گرفته‌ایم تا محصول به صورت کامل مستقر شود.

, , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید