از روز اول در آقای گیمیفیکیشن، هدف ما آشنایی بیشتر مخاطبین و متخصصین فارسی زبان با علم در حال گسترش بازی وارسازی یا Gamification بود. در این راستا ما دوره آموزش تخصصی و بلندمدت گیمیفیکیشن را راه اندازی کرده ایم. اما به عنوان گام رو به جلویی دیگر، تلاش داریم تا فضایی الهام بخش برای علاقه مندان گیمیفیکیشن ایران فراهم کنیم تا دانشجویان خلاق، پروژه و پایان نامه  گیمیفیکیشن خود را برای دیگران به اشتراک بگذارند، الهام بخش دیگران باشند و از دیگران، الهام بگیرند. پایان نامه - میز کار - گیمیفیکیشن مطلب زیر به طور پیوسته به روزرسانی خواهد شد و اگر می خواهید پروژه یا پایان نامه شما همراه با نام تان در لیست زیر قرار بگیرد، با ما در ارتباط باشید. توصیه ما این است که حتما بعد از خواندن این مطلب وارد این قسمت از سایت بشوید. در این قسمت از سایت به صورت مفصل افراد راجع به پایان‌نامه های خود توضیح داده‌اند. توصیه‌ی اکید من خواندن پایان‌نامه افراد زیر است:

  1. فریده شایانی
  2. نادیا سلیمانی
  3. بیتا عامری
  4. آرشام نوید

راه های ارتباطی: تلگرام کامران حاتمی 

پیشنهاد تیم ما برای انتخاب موضوع پایان نامه

به نظرم بهترین و راحت ترین موضوع پایان نامه مربوط به گیمیفیکیشن مبحث گیمیفیکیشن در آموزش است. بیشترین منابع در این راستا نوشته شده است و مشکل خاصی در این زمینه نخواهید داشت. از طرف دیگر شما خیلی راحت می‌توانید بگویید که دو گروه داشتم یک گروه آموزش گیمیفای شده را گذراندند و گروه دیگر این کار را نکردند و این دوگروه را در نهایت مقایسه کنید. طبق تجربه من افرادی که روی این موضوع کار کردند در نهایت خروجی پایان نامه آن ها بیشتر به فضای عملی و کسب و کار نزدیک تر بوده و در کل از انجام پروژه هایی که در نهایت به بررسی تاثیر گیمیفیکیشن روی چیز دیگری می باشند به نظرم اجتناب کنید. اگر هم موضوع پایان نامه را روی گیمیفیکیشن در آموزش بستید به من پیام دهید تا یک مسیر بسیار ساده در اختیارتان قرار دهم.

1- پایان نامه گیمیفیکیشن فاطمه مصلایی

فاطمه در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران درس می‌خواند و استاد راهنمای وی دکتر مبینی هستند. ایشان در حوزه بازاریابی دیجیتال فعالیت می کنند و به صورت اتفاقی با گیمیفیکیشن آشنا شدند، سپس کتاب Game based Marketing را خواندند. ارائه گیمیفیکیشن برای بازاریابی شرکت های کوچک، متوسط و فن‌آور موضوع پایان نامه ایشان است. 

2- پایان نامه گیمیفیکیشن سارا ذوالفقاری

سارا دانشجوی صنایع دانشگاه صنعتی بیرجند هست وی با توجه به اینکه کسب و کار خانوادگی‌شان هتلداری است، به موضوع توریسم علاقه‌مند است و به دلیل آشنایی با من ،موضوع پایان نامه خود را گیمیفیکیشن در توریسم برداشتند. استاد راهنمای ایشان جناب دکتر اسماعیل هداوندی هستند.

3- پایان نامه گیمیفیکیشن مهسا پرویزی

ایشان دانشجوی MBA دانشگاه شاهرود هستند، موضوع پایان نامه ایشان ارائه مدلی برای به کارگیری گیمیفیکیشن در کانون های ارزیابی و شناسایی و انتخاب بازی های مناسب در کانون ارزیابی است. استاد راهنمای ایشان دکتر سعید آبیاغی هستند. طریقه آشنایی ایشان با گیمیفیکیشن آشنایی با یک فرد است که در کانون گیم کار کرده بودند و به پیشنهاد ایشان به این موضوع علاقه‌مند شدند سپس با توجه به آشنایی با اینجانب این موضوع را انتخاب کردند.

4-پایان نامه گیمیفیکیشن توحید سلطانی

دانشجوی ارشد مدیریت رسانه دانشگاه صداوسیما جمهوری اسلامی ایران عنوان: راهکارهای انگیزش کارکنان سازمان صداوسیما برای مشارکت در فرایند تسهیم دانش با استفاده از تکنیک های بازی وارسازی. استاد راهنما: دکتر سیاوش صلواتیان آشنایی با موضوع: بیشتر از یک سال است با این حوزه اشنا شده ام. آشنایی‌ام با این حوزه از طریق یکی از دوستان بود. از دوران کارشناسی به حوزه رسانه و تولیدات رسانه‌ای علاقمند بودم و فعالیت‌هایی کم و بیش در حوزه بازی و انیمیشن داشتم. بعد از آشنایی با گیمیفیکیشن سعی کردم کاربردش رو تو سازمان های رسانه‌ای بررسی کنم و قصد دارم از مباحث حوزه بازی در کسب وکار رسانه‌ای و رفتار سازمانی استفاده کنم؛ به ویژه در تسهیم تجربیات و دانش در سازمان. خلاصه پایان‌نامه توحید سلطانی را در این پست بخوانید.

5-پایان نامه گیمیفیکیشن پریسا آستانه

ایشان دانشجوی MBA دانشگاه شاهرود هستند موضوع پایان نامه ایشان “بررسی نقش  بازی‌کاری و تاثیرات آن بر رفتار و انگیزش مشتریان در بازاریابی اجتماعی ”  است استاد راهنمای ایشان دکتر  سعید آیباغى اصفهانی می باشد که تخصص اصلی ایشان مدیریت منابع انسانی است آشنایی ایشان با گیمیفیکیشن به واسطه درس روش تحقیق در ترم اول ارشد بوده. خلاصه پایان نامه پریسا در این پست قابل مشاهده است.

6-آرشام نوید

در سال‌های اخیر تحقیقات نشان داده است که استفاده از بازی‌وارسازی در سیستم‌های مدیریت منابع انسانی باعث افزایش رضایت و درگیری شغلی می‌شود. با این حال، دانش کمی در مورد چگونگی استفاده از المان‌های بازی‌وارسازی در سیستم‌های مدیریت منابع انسانی، به خصوص در سیستم مدیریت عملکرد وجود دارد. برای پیشبرد تحقیقات در این زمینه و پرکردن شکاف ذکر شده، متخصصان منابع انسانی را به عنوان جامعه آماری در نظر گرفته‌ایم. خلاصه پایان‌نامه آرشام نوید را در این پست بخوانید.

7-پایان نامه گیمیفیکیشن مینا نظری

خانم مینا نظری دانشجوی MBA دانشگاه خوارزمی می باشند و موضوع پایان نامه ایشان آموزش به کارکنان با گیمیفیکیشن می باشد که در حوزه منابع انسانی با استاد ارزشمند دکتر خواستار این موضوع را کار می کنند.

8-مینا رضایی

مینا رضایی دانشجوی ارشد تجارت الکترونیک در دانشگاه علم و هر یزد می باشد موضوع پایان نامه ایشان تاثیر اعتیاد به بازی های رایانه ای بر خلاقیت و نیت کارآفرینی میان دانشجویان می باشد.

۹-فرانک سادات صولت

دانشجوی کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیکی موضوع پایان نامه: مطالعه تاثیر گیمیفیکشن بر کسب و کارهای الکترونیکی در جهان و ارائه مدلی جهت راه اندازی یک کسب و کار اکترونیکی موفق استاد راهنما: دکتر فتحیان دانشگاه: علم و صنعت ایران ورودی: 96

10-زهرا عطارزاده

زهرا عطارزاده هستم دانشجوی کارشناسی ارشد گرایش مدیریت اطلاعات دانشگاه شهیدبهشتی و ورودی سال 97 موضوع پایان نامه من در رابطه با تاثیر گیمیفیکیشن بر آموزش دانشجویان علم اطلاعات و دانش شناسی و همچنین به بررسی تاثیر مولفه های یادگیری خودراهبر و گیمیفیکیشن می پردازم استاد راهنما:دکتر زین العابدینی استاد مشاور: دکتر اصنافی

11-نادیا سلمانی

موضوع رساله دکتری نادیا طراحی و اعتبار یابی الگوی کاربرد گیمیفیکیشن در آموزش و توسعه کارکنان بوده استاد راهنما دکتر کورش فتحی واجارگاه بودند. مشاور اول دکتر محمد علی حسینی و مشاور دوم دکتر محمود حقانی بودند. خلاصه پایان‌نامه نادیا سلیمانی را در این پست بخوانید.

12-اعظم آقایی

رشته علم اطلاعات و دانش شناسی مقطع دکتری دانشگاه الزهرا استاد راهنما: دکتر آبام موضوع رساله: تاثیر بازی وارسازی بر مستند سازی تجربیات اعضای هیات علمی دانشگاه ها

13-مانا مخدومی

من مانا مخدومی ، دانشجوی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی همدان و علاقه مند به خدمت به مردم در حوزه ی مشاوره ی دارویی به منظور پایبندی بیماران به درمان داروییشون یا به عبارتی اصلاح رفتار دارویی آن ها هستم . به پیشنهاد استاد راهنمای عزیزم دکتر مریم رنگچیان ، قدم به دنیای گیمیفیکیشن گذاشتم دنیایی که برام خیلی غریب بود و شناختی نسبت بهش نداشتم شروع کردم به خواندن کتاب هایی در ارتباط با گیمیفیکیشن که زحمت ترجمشون رو اقای کامران حاتمی کشیده بودن ولی خیلی طول نکشید که متوجه شدم چقدر علاقه مند به این حوزه هستم و چقدر برام جذابه! حالا می تونستم پایبندی به درمان دارویی را که خیلی اوقات در برابرش مقاومت میشه به وسیله ی گیمیفیکیشن به یک تجربه ی لذت بخش و جذاب تبدیل کنم و نهایتا این رفتار کمک کننده در جهت بهبود و حفظ سلامتی را از این طریق در بیماران نهادینه کنم.

14-فاطمه بختیاری

من فاطمه بختیاری هستم دانشجوی دکتری داروسازی دانشگاه علوم پزشکی همدان؛ یک مسئله خیلی مهم که در سلامت جامعه اهمیت داردو باید به آن توجه شود پایبندی به درمان دارویی تجویز شده دربیماران است چرا که این موضوع درصورت عدم رعایت و بی توجهی به آن نتایج بالینی نامناسبی را بدنبال خواهد داشت .طبق بررسی هایی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم این مسئله درمورد بیماری دیابت بخصوص دیابت تایپ ۲ که یک بیماری مزمن وپر هزینه با شیوع بسیار بالا درجهان است که سلامت جامعه را روز به روز بیشتر در معرض خطر قرار میدهد اهمیت بسیار بالایی دارد از این رو باید در جهت افزایش پایبندی به درمان دارویی دراین بیماران تلاش کرد.در همین راستا تصمیم گرفتم از گیمیفیکیشن که بنظرم یک رویکرد بسیارجدیدوقابل اتکا برای کارهای بالینی است استفاده کنم.استاد راهنمای من خانم دکتر مریم رنگچیان هستند.

15-الهه کاویانی

پایان‌نامه الهه راجع به عوامل پذیرش همراه‌بانک و نقش گیمیفیکیشن در آن است که توضیح جامع آن را در اینجا می‌توانید بخوانید.

16-بیتا عامری

شرکت‌ها از روش‌های جدید به منظور افزایش اثربخشی برنامه‌های بازاریابی استفاده می‌کنند .در سالیان اخیر کاربرد فناوری‌های مبتنی بر روانشناسی در کسب و کار ها محبوبیت زیادی یافته است و کسب و کارها می‌کوشند تا بااستفاده از در برنامه‌های متعدد انگیزشی  سعی می‌کنند مشتریان خود را برانگیزانند تا رفتارهای مطلوب آنان را شکل دهند.

از آنجا که در کسب و کارها ، بازاریابی به ویژه بازاریابی دیجیتال  از اهمیت بالایی برای شرکت ها برخوردار است و اکثر کسب و کارهای سنتی در حال تبدیل شدن به کسب و کار در بستر اینترنت هستند بنابراین نیاز به ابزارهای جدیدی برای جذب مخاطبان دارند .

یکی از این روش‌ها استفاده از گیمیفیکیشن می‌باشد. گیمیفیکیشن به معنی استفاده از عناصربازی در زمینه‌ای به غیر از بازی می‌باشد که می‌توان در حیطه برندینگ ، افزایش اگاهی و فروش ازآن استفاده کرد. خلاصه پایان‌نامه بیتا عامری را می‌توانید در پست مربوطه بخوانید.

17-فریده شایانی

“من فریده شایانی، کارشناس مهندسی فناوری اطلاعات و کارشناس ارشد مدیریت کارآفرینی از دانشگاه تهران هستم. قضیه ازآنجا شروع شد که درترم دوم ارشد یک واحد درسی باخانم دکتر مینا مهرنوش داشتم که ایشان به مبحث گیمیفیکیشن اشاره‌ای مختصری کردند و این باعث شد که من به موضوع گیمیفیکیشن علاقه پیدا کنم و بعدازآن شروع به تحقیق کردن راجع به موضوع گیمیفیکیشن کردم، همچنین تصمیم گرفتم موضوع پایان‌نامه خودم را گیمیفیکیشن انتخاب کنم و با اساتید راهنما جناب آقای دکتر محمودی و دکتر کریمی این موضوع را مطرح کردم و موضوع؛ شناسایی راهکارهای پیاده‌سازی گیمیفیکیشن در آموزش کارکنان را تصویب کردیم.” خلاصه پایان‌نامه فریده شایانی را بخوانید.

18-فردین غلامی

فردین غلامی هستم دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی دانشگاه تهران، موضوع پایان نامه من شناسایی مولفه های موثر بر پیاده سازی مدیریت دانش با استفاده از گیمیفیکیشن است با استاد راهنمایی خانم دکتر طاهری.

19-حمیده بینایی 

حمیده دانشجوی روزانه کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک دانشگاه حضرت معصومه قم است موضوع پایان نامه ایشان شناسایی و اولویت بندی چالشهای اخلاقی گیمیفیکیشن است و استاد راهنمای ایشان سرکارخانم دکتر مونا جامی پو هستند.

20-لیلا مختاری

لیلا مختاری هستم، فارغ التحصیل ۹۹ رشته MBA گرایش بازاریابی دانشگاه خوارزمی. موضوع پایان نامه :«بررسی تاثیر فعالیت های بازاریابی بازی وارسازی بر شکل گیری
ابعاد هواخواهی برند(هواخواهی وسواسی برند و هواخواهی هماهنگ برند) » دکتر خدامی و دکتر اصانلو به ترتیب استاد راهنما و استاد مشاور بنده بودند.

فهرست