وبینار گیمیفیکیشن و عادت

وبینار گیمیفیکیشن و عادت

وبینار گیمیفیکیشن و عادت که در خرداد ماه 1400 برگزار شد. یکی از متفاوت ترین وبینارهای من بود یکی از مهمترین دلایل این موضوع این بود که این وبینار برخلاف بقیه وبینارهای من به صورت مستقیم راجع به گیمیفیکیشن نبود. از طرف دیگر اگر اندکی هم راجع به این مبحث مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که نظرات کاملا متفاوت و بعضا مغایر همی در این حوزه وجود دارد.

منابع این وبینار گیمیفیکیشن و عادت چه بودند؟

همانطور که احتمالا می دانید، من در ایران به شدت تحت تاثیر دکتر آذرخش مکری هستم. و بخش اول این ارائه مربوط به ارائه ایشان راجع به این مفهوم بود همانطور که احتمالا می‌دانید تخصص اصلی ایشان ترک اعتیاد است و در زمینه عادت، تحقیقات بی نظیری داشته اند. البته بیشتر صحبت های من از ایشان راجع به ego depletion و آزمایش پولیوی بود.

در قسمت دوم صحبت هایم از کتاب tiny habits نوشته bj fog استفاده کرده ام. جناب فاگ در سال 2002 کتاب مشهور persuasive technology را نوشته اند که در این کتاب به مفوم کپتولوژی پرداخته اند که پیشتر در سایت راجع به آن صحبت کردیم. بعد از نگارش این کتاب ایشان اعلام می‌کند که می خواهد 18 سال راجع به موضوع عادت تحقیق کند و در نهایت سال 2020 کتاب tiny habits را ارائه می‌دهد.

بخش بعدی صحبت ها راجع به کتاب meet your happy chemicals بود و نقش هورمون ها و البته مقداری از کتاب homo ludens راجع به مفهوم پلی.

در انتها هم مثال هایی که راجع به اپلیکیشن های تغییر عادت با گیمیفیکیشن داشتیم مربوط به کتاب Gamification in Healthcare & Fitness نوشته ماریو هرگر بود.

تلاش اصلی من این بود که افراد بعد از دیدن این ارائه متوجه شوند که این موضوع چه اندازه بزرگ است چه اندازه بین رشته ای است و تا چه حد می تواند خیلی از مسائل مبهم را برای افراد مشخص کند.

عادت یکی از مهم ترین مسائلی است که در دنیای امروز نادیده گرفته شده است امید است که این وبینار که ماحصل ترکیب چندین و چند کتاب شاخص بوده است توانسته باشد تا به میزان قابل توجهی افراد را در این موضوع راهنمایی کند.

این وبینار برای چه افرادی مناسب است؟

فکر می کنم برای هرکسی که بخواهد تغییری در زندگی خود ایجاد کند این وبینار مفید است همچنین اگر در حوزه گیمیفیکیشن در زندگی شخصی پایان نامه دارید یا کار می کنید این وبینار برای شماست.

در انتها این وبینار یک پروژه داشت که به صورت یک بازی انگیزشی در اینستاگرام بود در صورت تمایل از شرایط بازی و… زیر همین پست کامنت بگذارید.

۱,۲۰۰,۰۰۰ ریال – خرید

, , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست