Notice: Undefined variable: images in /home/mrgamif1/public_html/wp-content/plugins/yekta-gamification/yekta-gamification.php on line 223
امتیاز پست =

همانطور که احتمالا متوجه شده اید سعی در معرفی کتاب هایی دارم که مستقیم یا غیر مستقیم به گیمیفیکیشن مربوط هستند. یک مرور کلی راجع به این کتاب ها می کنم تا شاید این کار باعث شود که شما علاقه مند به خواندن این کتاب ها شوید. در این پست به معرفی کتاب Design for Kids می پردازم این کتاب در ظاهر ارتباطی به گیمیفیکیشن ندارد اما در حقیقت بسیار مرتبط است!

موضوع کتاب Design for Kids چیست؟

هدف اصلی این کتاب این است که اگر بخواهیم یک نرم افزار برای کودکان طراحی کنیم باید به چه نکاتی دقت کنیم. شاید در نگاه اول این موضوع ساده باشد شاید برای شما سوال باشد که چرا این کتاب برای گیمیفیکیشن باید مهم باشد که به جواب همه این سوال ها می پردازیم اما قبل از هرچیز باید بگویم که علت اینکه این کتاب را خواندم داشتن یک پروژه با تیم روبوکیدز بود.

در روبوکیدز مخاطب ما کودکان بودند و وقتی فهرست کتاب را خواندم متوجه شدم که این کتاب کتاب بسیار مناسبی است کتاب شامل چند بخش است

فصل اول کتاب راجع به تحول تاریخی وبسایت های مربوط به کودکان می پردازد. فصل دوم و سوم به نوعی مربوط به آموختن خود کودکان است و در فصل 4 تا 9 راجع به الگوهای تکراری در طراحی برای کودکان صحبت می شود در ادامه به بررسی موارد قانونی و مشکلات در پیاده سازی پرداخته می شود.

design for kids

نویسنده کتاب کیست

خانم Debra Levin Gelman نویسنده کتاب Design for Kids است که تخصص اصلی وی طراحی تجربه کاربری است و بیش از 20 سال تجربه کاری در این زمینه دارد نکته ای که این خانم را متمایز می کند نگاه دقیق وی به خود کودک است برای مثال کودک 4تا 6 ساله با کودک 6 تا 8 ساله چه تفاوت هایی دارد و این موضوع باعث می شود که چه نکاتی را در طراحی مد نظر قرار دهیم.

Debra Gelman, SVP, Experience Design at Bottle Rocket

آیا این کتاب برای ایران مناسب است؟

یکی از نکات جالبی که در این کتاب مطرح می شود مسائل حقوقی مربوط به کودک است برای مثال اگر درست خاطرم باشد اگر وبسایتی اطلاعات مربوط به کودکان زیر 8سال را ذخیره کند حدود 10 هزار دلار جریمه می شود! خب قطعا ما قوانین خیلی پیشرفته ای در این زمینه نداریم اما با توجه به اینکه این قوانین بر اساس واقعیت ها تنظیم شده اند نباید در ایران نیز از این قوانین به نظرم تخطی کرد.

خلاصه

اگر برای کودک طراحی می کنید، کتاب Design for Kids یک کتاب مقدس برای شما خواهد بود! هیچ بهانه ای برای نخواندن این کتاب نخواهید داشت! کتاب به شدت قوی است و یک دید خیل یجامع را به ما ارائه می دهد. اگر پی دی اف کتاب را پیدا نکردید زیر همین پست کامنت بگذارید تا برای شما ارسال کنم.

دیگر کتاب های نقد شده

لیست زیر لیست کتاب های دیگری است که در سایت به نقد آن پرداخته ام

, , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست