دوره ویدیویی گیمیفیکیشن

دوره ویدیویی گیمیفیکیشن

با توجه به اینکه تا قبل از این دوره‌های سایت آقای گیمیفیکیشن همگی به صورت غیر ویدیویی بود و با توجه به اصرار مخاطبین سعی در ایجاد چندین دوره‌ی ویدیویی گیمیفیکیشن دارم که این نخستین دوره‌ی ویدیویی گیمیفیکیشن برای درک کلی گیمیفیکیشن است. اینکه گیمیفیکیشن به عنوان یک واژه‌ی عجیب و غریب چه چیزی است چه کاربردهایی دارد و ذکر چندین مثال ماهیت این دوره را تشکیل می‌دهد.

با توجه به شناختی که از مخاطب پیدا کرده‌ام این دوره در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما آماده شده است.کل دوره نزدیک به 2 ساعت است و در آن بعد از معرفی موارد زیر صرفا به مثال‌های متفاوت گیمیفیکیشن و بازی جدی می‌پردازم تا صرفا یک ذهنیت در مخاطب شکل بگیرد که دنبال چه چیزی باید در گیمیفیکیشن و بازی جدی باشد:

 1. تاریخچه گیمیفیکیشن
 2. وفاداری
 3. نظریه انواع بازیکن بارتل
 4. مثال گیمیفیکیشن

مثال‌های متعددی در زمینه‌هایی مثل آموزش،پزشکی،منابع انسانی، ایونت‌های فیزیکی و مانند این ارائه شده‌است تا مخاطب درک درستی از گستردگی گیمیفیکیشن داشته باشد البته به دلیل اینکه دوره واقعا برای سطح اولیه ایجاد شده است بجای استفاده از لغت گیمیفیکیشن از لغت بازی کارا استفاده شده‌است تا مخاطب گیج نشود.

دوره ویدیویی گیمیفیکیشن

در انتها در صورتی که نظر،انتقاد یا پیشنهادی راجع به محتوای این دوره دارید در زیر همین پست و به صورت کامنت این نظرات را ارائه دهید تا در اسراع وقت تغییرات لازم در محتوا داده شود.

همچنین به زودی دوره های گیمیفیکیشن در کسب و کار، گیمیفیکیشن در بازاریابی و دوره مقدماتی گیمیفیکیشن با توجه به درخواست دوستان به صورت ویدیویی ارائه می گردد.

همچنین در صورتی که زمان کافی برای آموزش گیمیفیکیشن دارید توصیه می کنم که کتاب طراحی گیمیفیکیشن را حتما مطالعه کنید این کتاب به عنوان یک کتاب مرجع در زمینه گیمیفیکیشن در سطح جهانی مطرح است و بهترین کتاب برای شروع گیمیفیکیشن می باشد. این کتاب چندسال پیش ترجمه شد و به عنوان عیدی در اختیار علاقه مندان گیمیفیکیشن در ایران قرار گرفت.

البته نقشه راه کلی برای یادگیری گیمیفیکیشن در نظر من به این شکل است:

 1. ویدیوی زیر
 2. کتاب طراحی گیمیفیکیشن
 3. دوره‌ی نوروساینس برای زندگی
 4. دوره‌ی روانشناسی فرگشتی
 5. دوره‌ی مربع مثلث دایره
 6. دوره‌ی گیمیفیکیشن در بازاریابی
 7. خواندن مطالب سایت
, , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید