سایبرجی

آموزش امنیت سایبری به کودکان با گیمیفیکیشن

با رشد روز افزون نیاز به نیروی کار متخصص در زمینه ی دیجیتال و امنیت سایبری برای استفاده ی ایمن از فناوری ها، وزارت امنیت داخلی امریکا، پروژه ای را آغاز کرده است، که در آن آموزش امنیت سایبری ، به صورت بازی به دانش آموزان و دانشجویان مد نظر است.(اگر هنوز نمی دانید گیمیفیکیشن چیست کلیک کنید.)

سازنده بازی

موسسه ی ابتکار ملی DHS -برای مشاغل و مطالعات در زمینه امنیت سایبری  (NICCS)  – سایتهایی آموزشی در قالب بازی، برای آموزش امنیت سایبری ارائه می ­دهد. این سایت ها اطلاعات و تمرین های برنامه‌­ریزی شده ای با مفاهیم امنیتی رایانه ها و شبکه ها، دفاع در برابر حملات سایبری و حتی سؤالات و تمرینهایی برای امتحانات سرتیفیکیشن امنیت سایبری را ارائه می دهند. طیف گسترده ای از این مطالب، برای دانش آموزان در هر رده سنی که باشند، چالشی ایجاد می کند – از بازی مبتنی بر کارتون Dewie the Turtle گرفته تا نقش پیچیده بازی CyberCIEGE.

امنیت سایبری بازی جدی

امنیت سایبری بازی جدی

NICCS  می گوید:  گیمیفیکیشن در امنیت سایبری، بخشی ازیک رویکرد وسیع تر آموزش دستی یا  “Hands-On Learning” است که برای دانش آموزان، به منظور تقویت و گسترش کار کلاسیشان به کار می­رود.  بازی ها و آزمونهای امنیت سایبری به خاطر تعاملی بودنشان، انعطاف پذیر و سرگرم کننده هستند، بدین ترتیب بچه ها می توانند مهارت های کلیدی تکنیکال را با آنها فرا بگیرند، مخصوصا اگر که رویکردهایی نظیر کلوپ و مسابقات در این گیمیفیکیشن اضافه شود.

آموزش سایبری

مطالعات انجام شده در زمینه آموزش امنیت سایبری (مانند این مورد از مرکز سایبر بین المللی در دانشگاه جورج میسون) نشان می­دهند که استفاده از بازی ها به منظور آموزش، بسیار مؤثر است چرا که اگر یک بازی به خوبی طراحی شود، باعث درگیری و دلبستگی در فرد شده و دانش آموز تا مرحله­ آخر آن بازی، برای رسیدن به هدف نهایی اش بازی می کند. ​ آموزش های مبتنی بر بازی در امنیت سایبری، به علت ایجاد دلبستگی زیاد، باعث می شوند که دانش ­آموزان در زمینه امنیت سایبری متخصص شده و عده­ ی زیادی از آنها در این مسیر شغلی گام بر دارند از این رو باعث ایجاد نیروی کار متخصص در این زمینه می شوند. این نیروی کار به نوبه ی خود نقش مهمی در حمایت از زیرساخت ها و اقتصاد آمریکا در قرن بیست و یکم خواهد داشت.

در انتها توجه داشته باشید که این مثال در حقیقت در زیر مجموعه بازی های جدی قرار می گیرد در صفحه گیمیفیکیشن چیست راجع به تناقض بزرگ دنیای گیمیفیکیشن بیشتر توضیح داده ام.

برخی از دیگر نمونه‌های بازی جدی که در سایت وجود دارد:
, , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست