جومانجی

آموزش فرهنگ سازمانی با گیمیفیکیشن بر اساس جومانجی!

مطمئنا همه ما فیلم زیبای جومانجی (1995) با بازی مرحوم رابین ویلیامز را به یاد داریم. فیلمی که در آن یک نفر یک جعبه بازی را باز می‌کرد و در جنگلی پهناور فرود می‌آمد و باید تلاش می‌کرد تا بازی را ببرد.حال می‌خواهیم در این مقاله به بررسی آموزش فرهنگ سازمانی به افراد تازه استخدام شده بپردازیم و ایده هایی که از فیلم زیبای جومانجی  برای بهبود این فرآیند می توان داشت را بیان کنیم.

آموزش فرهنگ سازمانی چه معنایی دارد؟

تصور کنید که شما و تعدادی دیگر از افراد  به تازگی در یک سازمان استخدام شده‌‌اید و هنوز هیچ‌چیز از سازمان جدید نمی‌دانید خیلی از افراد را نمی‌شناسید و خیلی از مقررات و آداب شرکت را هنوز فرا‌نگرفته‌اید.هنوز نمی‌دانید که حتی در این شرکت برای مثال نماز می‌خوانند یا خیر اما بعد از یک مدت زمان طولانی خیلی از اصل ها و ارزش های سازمانی را درک می‌کنید. مشخص است که هرچه این زمان کوتاه‌تر شود برای شرکت بهتر است.

آموزش فرهنگ سازمانی

آموزش فرهنگ سازمانی

فیلم جومانجی

فیلم جومانجی بر اساس یک بازی‌رومیزی به همین نام است. بازی جومانجی در مورد یک سری از شخصیت‌ها با استعداد‌های مختلف است که باید بر ضد بازی دست به عمل زده تا پیروز شوند. مثلا یکی از آن‌ها زور بیشتری دارد یا فقط یک شخصیت قادر به خواندن نقشه است یا یکی دیگر از زبان حیوانات سر در می‌آورد و هرکدام به نوبه خود در بازی نقش دارند. همچنین برای بیشتر شدن چالش بازی (فیلم) هر یک از شخصیت‌ها تنها 3 جان دارند.

آموزش فرهنگ سازمانی با جومانجی

   برای اینکه به گیمیفیکیشن بپردازیم، یک بار دیگر به‌صورت خلاصه باهم جومانجی را مرور می‌کنیم؛ ما چند بازیکن هستیم که هرکدام در یک نقش خاص (با قابلیت‌های خاص) بازی می‌کنیم و با همکاری هم باید در بطن داستان بازی، به هدف نهایی برسیم و پیروز شویم.

حال این شما و این گیمیفیکیشن منابع انسانی

مشکل بیشتر شرکت‌ها و سازمان‌ها آن است که نمی‌توانند به خوبی جزییات ماموریت سازمان را به کارمندان خود حالی کنند، بهتر بگویم نمی‌توانند کاری کنند که کارمند آن‌ها نه تنها اهداف سازمان آن‌ها را از بر شوند بلکه قلبا به آن عمل کنند تا در عمل بهره وری سازمان بالا رود. به راستی چه می‌توان کرد؟ اینجاست که مانند همیشه جواب این سوال را گیمیفیکیشن در آستین خود دارد.

   فرض کنید به تازگی گروهی چند نفره از کارمندان شرکت‌تان را استخدام کرده اید و می‌خواهید کاری کنید که در یک بازی آن‌ها نه تنها با اهداف و بخش‌های سازمان شما آشنا شوند بلکه نسبت به سازمان و شرکت شما احساس تعلق خاطر پیدا کنند. به قول کتاب “قدرت لحظات” شما باید روز اول استخدام را برای آن‌ها یک روز رویایی بکنید تا هرگز آن را فراموش نکنند.

بازی همکاری مشترک سازمانی

بازی همکاری مشترک سازمانی

  حال بیایید بازی آموزش فرهنگ سازمانی را شروع کنیم؛ فرض کنید امروز قرار است 4 کارمند جدید به مجموعه ما اضافه شوند. ما 4 کارمند را کنار هم جمع کرده و به آن‌ها می‌گوییم امروز که اولین روز کاری آن‌ها است باید تنها یک ماموریت ویژه انجام دهند و آن این است که مدیر عامل را پیدا کنند!

مدیرعامل گم شده‌‌است

بعد از اینکه موبایل‌های آن‌ها را گرفتیم تا بازی جذاب‌تر شود، حال به هرکدام از آن‌ها یک کارت شخصیت داده می‌شود که هر کدام یک قابلیت خاص دارند، مثلا کارت فلان شخصیت، تنها می‌تواند در بخش بازاریابی وارد شود یا فقط فلان کارت می‌تواند با مدیر ارشد بخش حسابداری صحبت کند یا تنها فلان شخصیت می‌تواند از تلفن برای حل یک معما استفاده کند و قس علی هذا.

   حال باید کارمندان جدید الورود به دنبال سرنخ‌ها گشته، معما‌ها را حل کنند تا به هدف نهایی برسند. این سرنخ‌ها و معما‌ها شامل ارائه اهداف شرکت و آشنایی با بخش‌های مختلف شرکت در قالب‌ مکانیزم‌های متفاوت است. در آخر جایزه این کارمندان عزیز که به مدیر عامل می‌رسند این است که با مدیر عامل ناهار بخورند. حال فکر می‌کنید آیا این کارمندان اولین روز استخدام خود را فراموش می‌کنند؟ حتی بعد از اینکه از شرکت ما رفتند این داستان جذاب را بارها و بارها برای دیگران تعریف می‌کنند و دیگران آرزوی استخدام در شرکت ما را در ذهن خود می‌پرورانند. همچنین مزیت دیگری که دارد آن است که آن گروه کارمندان باهم دوست می‌شوند و نسبت به همدیگر و سازمان تعلق خاطر بیشتری پیدا می‌کنند.

استفاده از سبک بازی جومانجی در آموزش مدارس

   ما حتی می‌توانیم این مدل بازی را در مدارس هم انجام دهیم. مثلا به منظور آشنایی شاگردان با معلم خود، از بچه‌ها بخواهیم که معلم خود را با توجه به سرنخ‌های متفاوت پیدا ک نند یا اصلا برای درس‌هایشان استفاده کنیم. حال آخر سال است و کتاب تاریخ باید مرور شود، ما می‌توانیم دانش آموزان را به گروه‌های مختلف تقسیم بندی کرده و برای هر بخش از کتاب، بازی طراحی کنیم و در آخر از بچه‌ها بخواهیم تا چگونگی حل معمای گروه خود را برای دیگران کنفرانس دهند. حال صحنه‌ای را فرض کنید یک دانش آموز با چه آب و تابی در حال توضیح آن به دوستانش است که آخرین حلقه سلسله قاجار را در بوفه مدرسه پیدا کرده است و البته قرار نیست هرگز درس تاریخ را فراموش کند.

پیشنهاد فیلم‌های مفید

در آخر پیشنهاد میکنم در این ایامی که به‌دلیل ویروس کرونا باید در خانه بمانیم این فیلم را از دست ندهید و البته بازی‌های رومیزی فراموش نشود!

همچنین فیلم‌هایی که با الهام از مکانیزم بازی‌ها ساخته شده اند:

  • (Jumanji (1995
  • (Jumanji: Welcome to the Jungle (2017
  • (Jumanji: Next Level (2019
  • (The Game (1997
  • (Zathura (2005
  • (Scott Pilgrim Vs. the World (2010
  • Wreck-It Ralph (2013
  • (Ralph Breaks the Internet (2018
  • (Pixels (2015
  • (Ready Player One (2018
, , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست