ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

Ribbon Hero- آموزش آفیس همراه با گیمیفیکیشن

ریبون هیرو

Ribbon Hero بازی حماسی که به شما نحوه استفاده از Microsoft Office آموزش می دهد، یکی از بهترین نمونه های گیمیفیکیشن در آموزش است.

Ribbon Hero یک بازی برای کمک به آموزش کاربران آفیس ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ در مورد چگونگی استفاده از ابزارهای موجود می باشد که به صورت رایگان در مایکروسافت قابل دانلود است. پس از نصب، این بازی می تواند با هریک از برنامه های کلیدی Office  مانند Excel،  Word و PowerPoint شروع شود. بازیکن با چالش هایی روبه رو می شود که می تواند در صورت پاسخ و تکمیل آن امیتاز کسب کند.

چالش ها به چهاربخش تقسیم می شوند: دستکاری متن، طراحی صفحه و قالب بندی، نمایش هنری و بخش نقاط قوت. در سه بخش اول چالش های مختلفی طراحی شده است تا کاربران را به یک ویژگی کلیدی معرفی کند و آنها مرحله را با استفاده از این ویژگی ویرایش کنند. بخش اخر، چالش خاصی ارائه نمی دهد، بلکه ویژگی هایی را لیست می کند که در خارج از بازی برای جمع آوری امتیازات می تواند استفاده شود. نیمی از کلیه امتیازات قابل دسترس را می توان از طریق چالش های ارائه شده در بازی از طریق سه بخش به دست آورد.

مایکروسافت با ایجاد وظائف کوتاه و مرتبط ، فراهم کردن فیدبک های سریع و تلاش برای درگیر کردن و علاقه مند کردن کاربر، توجه زیادی به طراحی چالش ها کرده است. همچنین تلاش کرده است تا سطح دشواری برنامه قابل کنترل و در عین حال چالش برانگیز باشد.  به طور کلی این باعث پیشرفت بیشتر و توسعه مهارت های اداری می شود.

هر بازیکن می تواند امتیازات خود را در فیس بوک به اشتراک گذارد و پیشرفت خود را با دوستانش در فیس بوک مقایسه کند. در اصل این بازی، یک آموزش نرم افزاری در بازی است که می تواند به صورت اجتماعی مرتبط شود. این یکی از بهترین نمونه های آموزشی در زمینه آموزش و پرورش است.


 

برخی نمونه های دیگر از گیمیفیکیشن در آموزش:

  • DuoLingo: یادگیری یک زبان جدید
  • ClassDojo : تبدیل کلاس به یک بازی
  • GoalBook: گردهم آمدن تیم های دانش آموزی کنار یکدیگر
  • The World Peace Game: شبیه سازی سیاسی مبتنی بر بازی
2

دیدگاه ها

  • negarhtf مرداد 9, 1397 :: 8:48 ق.ظ
    0 0

    عالی بود ‌‌‌

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *