ثبت نام

دولینگو؛ یادگیری یک زبان جدید همراه با گیمیفیکیشن

گیمیفیکیشن در آموزش

در سه سال اخیر یک اپلیکیشن کوچک و ساده‌ای به نام دولینگو توانسته با بیش از ۵ میلیون کاربر فعال در ماه به انتخاب اول بسیاری از افراد برای یادگیری زبان بدل شود. شیوه کار با دولینگو بسیار راحت است. شما یک زبان را انتخاب می‌کنید و این برنامه از شما درخواست ترجمه متن را می‌کند اما چطور؟ خود این برنامه به شما در ترجمه کمک می‌کند و به نوعی ابزار تقلب برای شما باز است! همین تکرار تقلب‌ها به یادگیری شما کمک بسیار زیادی می‌کند. این اپلیکیشن، نمونه موفق دیگری از گیمیفیکیشن در آموزش است.

DuoLingo در واقع یک همکاری آنلاین گسترده است، ترکیبی از یک وب سایت رایگان آموزش زبان همراه با پلتفرم

این سرویس برای دانش ­آموزان طراحی شده است تا بتوانند یک زبان را به صورت آنلاین یاد بگیرند، در حالی که به ترجمه وب سایت ها و اسناد دیگر کمک می­ کنند. این برنامه جملات ساده و اولیه شروع می­ شود و به مرور پیچیده تر می شود. به عنوان یک پیشرفت، از آنها خواسته می شود تا جملات پیچیده را ترجمه کنند.

Duolingo ابزار یادگیری و ترجمه را برای کمک به دانش آموزان برای درک و به خاطر سپردن کلمات فراهم می کند. همچنین، هر دانش آموز می تواند به کیفیت ترجمه­ های دانش آموزان دیگر رای دهد که این قابلیت  فیدبک ارزشمندی برای درک و یادگیری ارائه می دهد. ترجمه های برتر هر جمله برای مشاهده و جمع آوری در دسترس عموم و سایر کاربران قرار می گیرد.

در حین یادگیری هر زبان، دانش آموزان برای درس های تکمیل شده و ترجمه محتوای وب ها امتیاز نیز کسب می کنند. درس های مرتبط با یک مهارت، هنگامی که تعدادی از ترجمه ها به پایان برسد، به طور پیوسته تکمیل می شوند.

این سایت همچنین شامل عناصر مبتنی بر زمان مانند امتیازات مهارتی و زمانی هنگامی که دریک تایم محدود به سوالات پاسخ درست می دهید. پاسخ های نادرست منجر به از دست دادن امتیاز و تاخیر در بالارفتن سطح می شود.


برخی نمونه های دیگر از گیمیفیکیشن در آموزش:

 • Ribbon Hero: آموزش آفیس با گیمیفیکیشن
 • ClassDojo : تبدیل کلاس به یک بازی
 • GoalBook: گردهم آمدن تیم های دانش آموزی کنار یکدیگر
 • The World Peace Game: شبیه سازی سیاسی مبتنی بر بازی
12

دیدگاه ها

 • احسان پورغلامی مهر ۲۵, ۱۳۹۶ :: ۷:۰۹ ب.ظ
  0 0

  سلام مهندس حاتمی ممنون از مقاله تون

 • shaghayegh مهر ۲۵, ۱۳۹۶ :: ۸:۱۶ ب.ظ
  0 0

  تو عالي هستي

 • shaghayegh مهر ۲۵, ۱۳۹۶ :: ۸:۱۶ ب.ظ
  0 0

  تو عالي هستي

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *