ثبت نام

۴ روش برای بهبود مهارت‌های گیمیفیکیشنی

skill-768×432

اولین قدم برای تبدیل شدن به یک متخصص گیمیفیکیشن، بهبود مهارت­‌های گیمیفیکیشنی است. مشتریان شما اهمیتی نمی­‌دهند که چه کتاب­ها و فریم‌ورک­هایی را در مورد گیمیفیکیشن خوانده­‌اید و یا چه تکنیک‌­های مختلفی را آزمایش کرده‌­اید. آنها تنها به یک نکته اهمیت می­‌دهند: توانایی شما برای طراحی تجربه‌­های گیمیفای شده مفید و انگیج کننده. در واقع آنها تنها درباره مهارت‌­های شما اهمیت می­‌دهند.

به خاطر داشته باشید که نمی­‌توان مهارت‌­های گیمیفیکیشنی را تنها با خواندن افزایش داد. شما باید از دانش گیمیفیکیشنی خود برای تغییر بعضی رفتارها استفاده کنید. اما چگونه می‌­توان این مهارت­‌ها را بهبود بخشید؟

  1. زندگی خود را گیمیفای کنید.

زندگی پر از موقعیت­هایی است که می­توان مهارت­های گیمیفیکیشنی را درآن تست کرد. اگر می­خواهید دنیا را گیمیفای کنید، باید ابتدا زندگی خود را گیمیفای کنید. اگر توجه کافی داشته باشید، خواهید دید که موقعیت­های زیادی برای گیمیفای کردن زندگی وجود دارد.

آیا از شستن ظرف­ها تنفر دارید؟ پس آن را گیمیفای کنید! آیا وظایف خود را به تاخیر می اندازید؟ پس وظایف خود را گیمیفای کنید. نمی­توانید وقت کافی با خانواده خود بگذرانید؟ بنابراین، یک راه حل گیمیفای شده طراحی کنید و به خود انگیزه دهید تا وقت بیشتری را با افرادی که دوست دارید بگذرانید.

به یاد داشته باشید که راه­حل های شما ممکن است در ابتدا خیلی خوب جواب ندهند، اما ناامید نشوید. نکته همینجاست. باید راه­ حل های گیمیفای شده خود را هر دفعه بهبود ببخشید، ضعف های خود را پیدا کنید و آنها را تقویت کنید.

  1. بازی کنید.

اگر می خواهید یک نویسنده شوید، باید کتاب زیاد بخوانید. اگر می خواهید یک کارگردان شوید باید فیلم زیاد ببینید. و در نهایت اگر می خواهید یک طراح گیمیفیکیشن شوید، قطعا باید زیاد بازی کنید.

بیشتر تکنیک‌ها و مفاهیم گیمیفیکیشنی از بازی‌ها می آیند. طراحان بازی سال‌های زیادی را روی بررسی انگیزه‌ها و رفتارهای انسانی وقت گذاشته اند تا به مفاهیم به این مهمی رسیده‌اند. بنابراین می‌توان از آنها در اهداف مد نظر خود استفاده کرد. از طرف دیگر خود بازی‌ها پر از موقعیت‌های یادگیری برای طراحان گیمیفیکیشنی هستند.

به یاد داشته باشید بازی کردن تنها کافی نیست. باید تکنیک­‌ها، عناصر و ایده‌های خلاقانه بازی‌ها را تست و آزمایش کنید. در نهایت، آنها به شما کمک خواهند کرد که یک راه حل گیمیفای شده موفق طراحی کنید.

  1. تجربه های تعاملی پیدا کنید.

گیمیفیکیشن در مورد بازی‌­ها نیست. در مورد تجربه‌­هاست. وظیفه شما به عنوان یک طراح و متخصص گیمیفیکیشن، ایجاد تجربه­‌های تعاملی و انگیج کننده برای کاربران است. و این دقیقا همان چیزی است که کارگردانان و نویسندگان برای مخاطبین خود انجام می‌­دهند. بنابراین، شما نمی‌­توانید مهارت­های گیمفیکیشنی را تنها با خواندن کتاب، دیدن فیلم در این زمینه بهبود بخشید.

همیشه باید دو اصل اساسی را در ذهن داشته باشید: اول اینکه، خواندن و تماشا کردن تنها کافی نیست.  بررسی کنید که به چه میزان کارگردانان یا نویسندگان مخاطبین خود را انگیج می­کنند و به چه میزان روی مغز و قلب آنها تاثیر می‌­گذارند. سپس، شما نکات مهم و مفیدی را در مورد گیمیفکیشن خواهید آموخت.

دوم، بعضی مواقع وظیفه یک کارگردان یا نویسنده تنها طراحی یک تجربه تعاملی است. اما وظیفه شما تنها ایجاد تجربه نیست، بلکه باید تجاربی را طراحی کنید که روی رفتارهای کاربر تاثیر گذارد و یا حتی بتواند آنها را عوض کند.

  1. مثال های گیمیفیکیشنی موفق پیدا کنید.

بررسی فیلم ها، بازی‌ها و کتاب‌های موفق قطعا مهارت‌های گیمیفیکیشنی شما را بهبود خواهند بخشید. خوشبختانه، مثال‌های موفق در این زمینه، روز به روز در حال افزایش است. آنها به شما یک فرصت عالی می دهند تا این مثال‌های موفق را بررسی کنید و تکنیک‌ها و عناصر به کار گرفته شده موفق آنها را نیز پیدا کنید. ابتدا باید کشف کنید که چه چیزی باعث موفقیت اینگونه مثال‌ها شده است؟ و چه تفاوتی بین راه حل‌های گیمیفای شده موفق و ناموفق وجود دارد؟ در واقع پیدا کردن اینکه چه عنصر و تکنیکی باعث موفقیت این پروژه شده است.

همه این موارد باعث بهبود مهارت های گیمیفیکیشنی شما می شوند و به شما کمک می‌کنند تا راه حل های گیمیفای شده قوی طراحی کنید.

5

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *