ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

برای یادگیری گیمیفیکیشن بازی کنید!

۰_nTxmVl73BwSHCVks

یکی از سوالاتی که همواره از من پرسیده می شود این است که من خیلی اهل بازی نیستم آیا می توانم با این اوصاف طراحی گیمیفیکیشن خوبی انجام دهم؟آیا یادگیری گیمیفیکیشن نیازمند بازی کردن است؟ پاسخ بسیار ساده است:خیر شما نمی توانید به این زودی طراحی گیمیفیکشن انجام دهید ! شما می توانید راجع به چیز های متفاوتی اطلاعات کسب کنید از پرت ترین چیز ها مثل تئوری بازی ها تا مطالعه انواع مکانیک های بازی شما حتی می توانید انواع نشان ها را ببینید اما شما نمی توانید بدون بازی کردن چیزی را طراحی کنید!

دققا به همان علت که شما با خواندن آیین نامه و دیدن چند فیلم نمی توانید رانندگی را بیاموزید.

آیا شما به یک منتقد موسیقی که حتی یک آهنگ هم نشنیده است اعتماد می کنید؟آیا به یک منتقد سینما که فیلم ندیده است اعتماد می کنید؟دقت کنید سوال این نیست که به کسی که آهنگ نساخته یا فیلم نساخته اعتماد می کنید بلکه به کسی که تجربه غرق شدن در تجربه ای که در آن ادعای مهارت می کند را ندارد موضوع سوال است.

برای همین دلیل هم به شخصه بسیار علاقه مند به بازی های رومیزی هستم و بیشتر از اینکه بازی دیجیتال را دنبال کنم به بررسی بازی های رومیزی می پردازم نکته ای که شاید خیلی از متخصصان گیمیفیکیشن در ایران با من مخالف باشند! اما شما در بازی های رومیزی به واسطه بازی کردن چند نفره خیلی راحت تر و دقیق تر احساسات افراد را درک می کنید به همین دلیل هم من همواره از افراد جدیدی دعوت می کنم تا در کنار یکدیگر بازی کنیم.

نکته دیگری که باید دقت داشت این است که شما نیازی نیست که معتاد بازی هایی مثل dota 2 و یا کلش باشید! شما تنها باید بازی های متفاوتی انجام دهید خود من معتاد دو بازی هستم اما شما تلاش کنید تا بازی های متنوعی را تجربه کنید!

2

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *