ثبت نام

گیمیفیکیشن در سال ۲۰۲۰؛ پیش بینی های Gartner

acae4260-5dd1-4129-b467-f27f01f93e15

با سلام جواد یاسمی هستم از تیم آقای گیمیفیکیشن.قبلا به طور مفصل راجع به گیمیفیکیشن در آموزش صحبت کرده ایم. همانطور که حتمن می دانید Gartner که یک شرکت پژوهشی و مشاوره پیش رو در زمینه ی فناوری اطلاعات در سطح جهان است در سال ۲۰۱۴ ادعا کرد که ۸۰% سازمان ها حداقل در یک حوزه از کسب و کارشان از گیمیفیکیشن روی خواهند آورد.همچنین این شرکت پیش بینی تکان دهنده ای از میزان شکست این تلاش ها دارد که طبعا در سایت های آموزش گیمیفیکیشن آن را پیدا نخواهید کرد!

 

ما وقتی از بازی انگاری در آموزش آنلاین استفاده می کنیم رهبر تغییراتی هستیم که در آن یادگیری دیگر نه تنها خسته کننده نیست  بلکه مفرح و جذاب می باشد. شاید به نظر خیلی ها استفاده از بازی انگاری برای آموزش کارکنان یک دیوانگی باشد اما حقیقت این است که استفاده از بازی انگاری در سیستم های مدیریت یادگیری سازمان ها (lms) با شتاب زیادی در حال افزایش است.سازمان ها به این حقیقت پی برده اند که هرچه یادگیری “فان” تر باشد مفید تر خواهد بود.اما ببینیم پیش‌بینی گارتنر در این زمینه چه بوده است؟

آنها می گویند که تا سال ۲۰۱۶  بازی انگاری تبدیل به مسیری حیاتی می شود که برندها و خرده فروشان با آن می توانند قدرت بازاریابی و وفاداری مشتری را افزایش دهند. اما آن ها این حقیقت را هم گوشزد می کنند که سازمان ها هنوز درباره طول عمر و کارایی واقعی گیمیفیکیشن به عنوان یک ابزار که کارکنان و مشتریان را درگیر و با انگیزه کند، شک دارند و این به نظر من یک نکته بسیار مهم است.

در گزارش گارتنر برای پیش بینی  کاربرد گیمیفیکیشن  در آموزش در سال ۲۰۲۰، نکات جالب توجهی دیده می شود باید گفت در این مقاله گارتنر  گیمیفیکیشن که با ابزارها و فناوری های محبوب نوظهور ترکیب شده اثر پررنگی بر موارد زیر خواهد داشت:

 • نوآوری
 • طراحی عملکرد پرسنل
 • جهانی سازی تحصیلات عالی
 • ظهور پلتفرم های درگیر کننده مشتریان
 • گیمیفیکیشن توسعه فردی

نظر شما خوانندگان محترم چیست ؟ در ایران بازی انگاری روی کدام حوزه از حوزه های بالا تاثیر بیشتری خواهد داشت؟

6

دیدگاه ها

  • الهام اردیبهشت 2, 1397 :: 7:06 ق.ظ
   0 0

   جهانی سازی تحصیلات عالی به نظرم بیشتر جواب خواهد و روی نو آوری هم همینطور

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *