ثبت نام

درس های گیمیفیکیشن از بازی کندی کراش و سودا ساگا – قسمت سوم

کندی کراش – گیمیفیکیشن

با سلام کامران حاتمی هستم مدیر سایت آقای گیمیفیکیشن و امروز راجع به درس های گیمیفیکیشنی از بازی های کندی کراش و سودا ساگا می پردازیم.اگر هنوز نمی دانیدگیمیفیکیشن چیست و یا چرا باید به گیمیفیکیشن اهمیت دهیم پست های مربوط را بخوانید.

 

کمک/پاورآپ

سودا ساگا هم زمان با بازی کردن به شما پیشنهاد کمک می دهد وقتی شما حس می کنید که یک لول خیلی سخت است می توانید از یک سری آیتم های ویژه استفاده کنید شما می توانید با کامل کردن مراحل و یا خریدن ایتم ها به این مهم برسید همچنین گفتیم که این بازی ها به بازی های match 3 معروف هستند حال اگر شما به جای ۳ آیتم مثلا ۵ آیتم را در یک ردیف قرار دهید یک امتیاز مثبت خواهد بود که در بازی کندی کراش مخصوصا به خوبی می توانیم این مورد را ببینیم و این باعث به وجود آمدن یک سطح استراتژی جدید می شود.

زمان بندی جوایز

سودا ساگا از زمان بندی جوایز بسیار عالی استفاده می کند اگر بدون حتی یکبار باختن چند مرحله را پشت سر هم می برید یک جایزه مخصوص دارید اگر هر روز به بازی سر می زنید خیلی خوب است و برای آن هم بازی به شما هدیه می دهد! سودا ساگا هم از جهت مناسب بودن جایزه با اکشن کاربر و هم از جهت پیوستگی جایزه دادن می تواند اسکار بگیرد!

انواع بازیکن

در دوره پیشرفته گیمیفیکیشن به معرفی هکساد پرداختیم اگر بخواهیم خیلی خلاصه به نحوی که همه کاربران سایت متوجه شوند از جهت در نظر گرفتن انواع کاربر صحبت کنیم باید بگوییم که این بازی ها به خوبی انواع مختلف بازیکن را در نظر گرفته است تنها طبق مدل هکساد مخرب در نظر گرفته نشده است اما موارد زیر را داریم:

  • بازیکن:این تیپ برای گرفتن سکه و بج به بازی وارد می شود.
  • روح آزاد:این تیپ قدرت انتخاب بالایی دارد برای بردن هر نقشه راه های زیادی وجود دارد
  • دستاوردگرا:چالش های زیادی برای غلبه دارد
  • اجتماع گرا:دوستانش را می بیند مسابقات دوستانه می دهد و حس می کند که جزئی از یک تیم است.
  • بشردوست:این افراد می توانند در بازی برای دیگران یک جان بفرستند.

این نوشته قسمتی از ۳ پست زیر است

درس های گیمیفیکیشن از بازی کندی کراش و سودا ساگا قسمت اول

درس های گیمیفیکیشن از بازی کندی کراش و سودا ساگا قسمت دوم

درس های گیمیفیکیشن از بازی کندی کراش و سودا ساگا قسمت سوم

 

 

1

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *