ثبت نام

گیمیفیکیشن در آموزش؛ کلاس آقای پایی

مدرسه – گیمیفیکیشن

بعضی مواقع بهترین مثال‌‌ها ی گیمیفیکیشن آن‌هایی هستند که با فناوری‌ها و راه حل‌های سرگرم کننده ترکیب می‌شوند. آقای پایی در کلاس سوم در White Bear Lake معتقد به بازی کردن همراه با آموزش و تحصیل است. بدین ترتیب باعث یادگیری بیشتر و سریعتر دانش آموزان می‌شود.

این معلم مدافع بازی‌های یادگیری تعاملی است که می‌تواند به صورت جداگانه با سایر دانش آموزان کلاس و حتی دانش آموزان در سایر شهرها و ایالت‌ها بازی شود. کلاس این معلم منحصر به فرد است. از چند دستگاه مختلف و کانال‌های رسانه ای استفاده می‌شود.  نه تنها کامپیوترها با برنامه‌های محلی و برنامه‌های مبتنی بر بازی، بلکه مبتنی بر وب و کنسول (مانند Nintendo) نیز هست. او شیوه‌های آموزش سنتی را به کار گرفته و یک تکنولوژی پیچیده را برای ایجاد فرصت‌های جدید یادگیری دیجیتالی فراهم کرده است.

در نتیجه، این یادگیری دیجیتالی به افزایش علاقه به کلاس، بهبود ریاضی و نمرات خواندن، شور و شوق کلی و تعامل با کلاس کمک کرده است. اغلب برنامه‌ها و بازی‌ها مبتنی بر چند موضوع هستند؛ مانند بازی Power Flower که مفاهیم اساسی در اقتصاد و کسب و کار معرفی می‌کند مانند دانش آموزی که مهارت‌های ریاضی خود را افزایش می‌دهد. اهداف متعدد، دستاوردها، پاداش‌ها و بازخورد مثبت از دانش آموزان دیگر و آقای پایی، برخی از خصوصیات است که کلاس را جذاب و سرگرم کننده می‌سازد. بله، بدین گونه کلاس و یادگیری می‌تواند سرگرم کننده باشد.

واکنش مشتاقانه و هیجان انگیز دانش آموزان، والدین آنها، سایر معلمان، شرکت‌ها و سازمان‌های حمایتی باعث شده است تا قوانین مدرسه برای همه کلاس‌ها با یادگیری دیجیتالی اعمال شود. این صرفا یک مثال گیمیفیکیشن تحصیلی ساده نیست، بلکه یک طرح تحصیلی گیمیفای شده است. چنین نمونه‌هایی می‌توانند در سرتاسر دنیا اجرا شوند تا آموزش را جذاب‌تر و مبتنی بر انگیزه درونی و خلاقیت کنند.


آقای گیمیفیکیشن برای اولین بار در ایران، دوره آموزشی بلندمدت و تخصصی گیمیفیکیشن برگزار می کند. برای مشاهده نقشه راه دوره، اینجــــــا کلیک کنید.
1

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *