ثبت نام

گیمیفیکیشن مک دونالد

gamification-of-marketing-5-638

با سلام ناهید یادگاری هستم از تیم آقای گیمیفیکیشن.آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه می توان از گیمیفیکیشن در یک رستوران استفاده کرد؟

مک دونالد بیش از ۲۵ سال است که از بازی انگاری استفاده می کند که این پیشینه به دورانی که حتی گوشی های هوشمند رواج امروزی را نداشتند بر می گردد.بنابراین باید وقت و هزینه زیادی را بابت اجرای این بازی بر پایه کاغذ صرف کرده باشد.

مک دونالد همیشه از بازی انگاری برای جذب و درگیری مشتریان استفاده می کرده است حتی در آن زمانی که شاید افراد، درک و شناخت کاملی از بازی انگاری نداشته اند.

کاربران به صورت آنلاین و یا آفلاین در این بازی شرکت می کنند و برچسب های امتیاز دهی آن را هر روز جمع می کنند. اگر شما محصولات مک دونالد که شامل این مسابقه می باشند را خریداری کنید در واقع شانس برنده شدن یک جایزه با ارزش مالی غیر قابل تصور!!! تا یک وعده غذایی رایگان را در مسابقه “جمع کن و جایزه” ببر را خواهید داشت . (البته بدون خرید کردن هم می توان در این بازی و مسابقه شرکت کرد.)

در صورتیکه به اندازه ای خوش شانس بوده باشید که یکی از تکه های کمیاب این مسابقه را پیدا کنید می توانید مطمئن باشید که حداقل یکی از جوایز این مسابقه را برنده شده اید.

هریک از سری های انحصاری این بازی که متشکل از ۲ الی ۴ نام مکان منحصر بفرد می باشند دارای یک تکه منحصر بفرد می باشد در حالیکه مابقی تکه های هر یک از این سری های مسابقه می توانند تکراری باشند. تکه های تکراری ارزش خاصی ندارند ولی در صورت پیداکردن تکه های کمیاب این بازی می توان گفت شما یکی از جوایز را برنده شده اید.

هیچکس نمی خواهد حتی به شکل اتفاقی یکی از این تکه های یافت شده این مسابقه را گم کند سالانه جوایز مسابقه “جمع کن و برنده شو” شامل میلیون ها دلار پول نقد می شود که در آن جوایز شادی آوری مثل تعطیلات مجانی  ,سوارکاری ,  بنزین مجانی و …. نیز به شرکت کنندگان این مسابقه داده می شود.

با این روش مک دونالد مشتریان خود را تشویق میکند تا تقریبا هر روزه از غذاهای ارزان و سریع آن خریداری کند و شانس برنده شدن جایزه برتر تا ۵۰ میلیون دلاری را داشته باشد. در این رابطه مک دونالد شروع به فروش برگرهای مجانی می کند ولی آیا فکر می کنید که فروش مجانی این برگر ها برای مک دونالد سودی ندارد؟ علاوه بر درگیری مشتریان در بازی , آیا کسی هست که وارد مک دونالد شود و برگر مجانی را بدون سیب زمینی سرخ کرده و یا حداقل یک نوشیدنی ساده ترک کند؟ بنابراین برای او می صرفد که این بازی را گسترش دهد چرا که علاوه بر افزایش فروش منجر به برندینگ و وفاداری مشتری به صورت غیر مستقیم خواهد شد.

گیمیفیکیشن مک دونالد
گیمیفیکیشن مک دونالد

 

4

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *