ثبت نام

درس های گیمیفیکیشن از بازی کندی کراش و سودا ساگا قسمت دوم

کندی کراش – گیمیفیکیشن

با سلام کامران حاتمی هستم مدیر سایت آقای گیمیفیکیشن و امروز راجع به درس های گیمیفیکیشنی از بازی های کندی کراش و سودا ساگا می پردازیم.اگر هنوز نمی دانیدگیمیفیکیشن چیست و یا چرا باید به گیمیفیکیشن اهمیت دهیم پست های مربوط را بخوانید.

پیشرفت

نکته خارق العاده راجع به کندی کراش رودمپ آن است که شما را انگیج می کند کاربر در وهله اول متوجه نمی شود که این رودمپ اسکرولی است و اگر اسکرول کند متوجه می شود که صدها و هزاران مرحله وجود دارد همواره پیشرفت کاربر مشخص می شود.

فیدبک

در بازی سودا ساگا فیدبک خوب و همچنین زیاد است! از انیمیشن ها گرفته تا صداها از انفجارهای صفحه همه و همه سعی در ایجاد یک فیدبک سریع و زیبا دارد پیشنهاد می کنم به چند قضیه فکر کنید!اول بازی انگری بردز وقتی که شما یک مرحله را می بازید و صدای مسخره کردن خوک ها سپس اپلیکیشن ویز در اپلیکیشن ویز شما می توانید بگویید که فلان مسیر به علت تصادف بسیته شده است و بقیه از شما تشکر کنند حال به صدای اولیه بازی کندی کراش فکر کنید به نظر شما این امکانات چقدر در پیشرفت این محصولات تاثیر داشته اند؟

در بازی سودا ساگا بعد از هر مرحله یک لیدربورد خوب داریم ابتدا شما در انتهای جدول هستید سپس با یک انیمیشن صعود می کنید و در زیر اولین نفری قرار می گیرید که از شما امتیاز بیشتری دارد این لیدربورد همواره پیشرفت شما را نشان می دهد اینکه از دوستان خود پیش افتاده اید و به جلو پیش می روید.

دوستان

سودا ساگا بسیار بسیار استادانه حس رقابت و کار تیمی را ترکیب می کند وقتی به فیسبوک متصل می شوید شما با دوستان خود رقابت می کنید شما همواره مشاهده می کنید که کدام یک از دوستان شما در یک لول خاص بهتر عمل کرده است بعد از آن شما موقعیت خود را در یک لیدربورد در مقایسه با دوستان خود می بینید.

البته در مواقع زیادی هم این بازی به شما این حس را می دهد که جزئی از یک تیم هستید مخصوصا ایجاد کردن چالش های گروهی در این امر دخیل است چالش ها ممکن است مثل گرفتن بیشترین امتیاز یا از بین بردن بیشترین تعداد شیرینی سبز باشد بعد از پایان هر لول امتیاز شما با بقیه اعضای تیم شما جمع می شود و شما در تک نفره ترین حالت ممکن نیز حس می کنید که یک فعالیت گروهی انجام می دهید.

این نوشته قسمتی از ۳ پست زیر است

درس های گیمیفیکیشن از بازی کندی کراش و سودا ساگا قسمت اول

درس های گیمیفیکیشن از بازی کندی کراش و سودا ساگا قسمت دوم

درس های گیمیفیکیشن از بازی کندی کراش و سودا ساگا قسمت سوم

1

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *