آقای گیمیفیکیشن | مرجع آموزش گیمیفیکیشن

گیمیفیکیشن در آموزش الکترونیک با بودجه کم؛ ۶ راه کلی

رای دادن به این پست

با سلام کامران حاتمی هستم مدیر سایت آقای گیمیفیکیشن و امروز راجع به گیمیفیکیشن در آموزش الکترونیک آن هم با بودجه کم صحبت می کنیم در پستی دیگر هم راجع به راه کارهای کلی برای گیمیفیکیشن در آموزش الکترونیک بحث کرده ایم. اگر هنوز نمی دانید گیمیفیکیشن چیست و یا چرا باید به گیمیفیکیشن اهمیت بدهیم پست های مربوطه را بخوانید.

گیمیفیکیشن در آموزش الکترونیک

گیمیفیکیشن در آموزش الکترونیک

۱-شکستن محتوا

مطالب آموزشی  گیمیفیکیشن در آموزش الکترونیک خود را به تکه های کوچکی تقسیم کنید(راجع به مفهوم میکرولرنینگ سرچ کنید) و در انتهای هر بخش یگ چالش یا کوییز قرار دهید.

۲-افزودن داستان سرایی

داستان سرایی می تواند ذهن مخاطب شما را بسیار زیاد درگیر کند و یکی از عوامل بسیار مهم گیمیفیکیشن در آموزش الکترونیک است که باعث نگهداری کاربران شما خواهند شد چند کاراکتر برای داستان خود تعریف کنید و تلاش کنید برخورد کارکتر ها را جذاب نگه دارید!

۳-استفاده از سیستم پاداش

می دانیم که پاداش یک عنصر بسیار مهم در گیمیفییشن است پاداش حتما نباید یک هدیه نقدی گران قیمت باشد در حقیقت سکه و نشان و لول برای این به وجود آمده اند که پول کمتری خرج کنیم!

۴- استفاده از لول های اولیه

یکی از کارهای خوبی که در خیلی از بازی ها می بینیم این است که سطح بازی مشخص می شود مثلا در بازی فیفا وقتی با کامپیوتر بازی می کنید مشخص است که سطح هوش مصنوعی کامپیوتر در چه سطحی باشد شما همین کار را می توانید برای آموزنده خود انجام دهید مثلا سه سطح انتخاب کنید و بر اساس انتخاب کاربر محتوای متفاوتی برای کاربر نشان دهید.

۵-ردیابی امتیازات و دستاورد ها

خیلی مهم است که معنای امتیازات کاربر را درک کنید برای این کار نیاز نیست یک داشبورد خیلی حرفه ای داشته باشید شما می توانید خیلی ساده میانگین امتیازات کاربران زمان معمول برای تمام کردن ای لرنینگ و اینکه به صورت متوسط هر کاربر روی هر کورس چه میزان زمان صرف می کند را به دست آورید سپس می توانید نتایج خوبی بر این اساس به دست آورید.

۶-استفاده از سناریو های منشعب

استراتژی یا قدرت انتخاب در بازی یک عنصر بسیار جذاب است برای همین هم بازی های نقش آفرینی بسیار محبوب هستند اگر کاری کنید که بر اساس تک تک انتخاب های کاربر بازی پیش رود می توانید تجربه خاصی برای کاربر خود فرآهم کنید برای این کار یک درخت تصمیم گیری درست کنید و بر اساس تصمیم های کاربر بله و خیر های زیادی را ایجاد کنید و داستان را بر اساس این انتخاب ها پیش ببرید.

کامران حاتمی

من کامران حاتمی هستم متولد اسفند ۶۸ نرم افزار علم و صنعت و mba امیرکبیر خوندم ۷ سال هست اندروید کار میکنم و ۳ سال هست که روی گیمیفیکیشن متمرکزم

More Posts - Website

Follow Me:
LinkedIn

0

نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو
دوره پیشرفته گیمیفیکیشن شروع شدثبت نام
در حال بارگذاری