ثبت نام

گیمیفیکیشن برای رقصیدن!

۸۹۴۶۴۹۹۵-a-greek-evzone-dancing-group-vector-silhouette-isolated-on-white-background-traditional-dance-dancin

به سرزمین سری بهترین رقاص ها خوش آمدید! این یک شبکه زیرزمینی و سری از مردم عادی است که می خواهند رمز رقصیدن را برای خود فعال کنند(بنابر افسانه ها یک نیروی خاص به مغز ما متصل است که تنها با مهارت های خارق العاده رقص می توان از آن استفاده کرد).سرزمین رمزی بهترین رقاص ها  یک نوع گیمیفیکیشن برای رقصیدن محسوب می شود این سرزمین یک نوع ماجراجویی است که در هرجای دنیا می توانید آن را تجربه کنید.خبر خوش این است که شما برای این تجربه نیاز به هیچ‌گونه مهارت رقص ندارید! حتی شما معمولا برای یک رقص غیر عادی و عجیب غریب امتیاز بیشتری کسب می کنید! برای فعال کردن  رمز رقصیدن نیاز نیست که یک رقاص خوب باشید تنها کافیست یک رقاص باهوش و شجاع باشید!پس برقص تا برقصیم!

ماجراجویی های  شما شامل یک سری ماموریت چالشی و مرموز ویدیویی خواهد بود.شما این ماموریت ها را می توانید تنها و یا با دوستان خود تجربه کنید تنها توجه داشته باشید برای انجام این کارها باید حتما هویت خود را مخفی کنید!

همینکه تلاش می کنید تا رمز رقصیدن را فعال کنید شما با کامل کردن ماموریت ها امتیاز می گیرید و لول شما بالا می رود و هرچه لول بالاتری داشته باشید رمز های بیشتری را فعال می کنید.

به ازای هر ماموریتی که کامل می کنید انواع اقسام قدرت ها را به دست می آورید.برای مثال استایل،شجاعت و بامزگی. این قدرت ها شخصیت رقصی شما را نشان می دهد و تمامی این قدرت ها توسط دیگر اعضای شبکه سری به شما اعطا خواهد شد!

فعالسازی کامل رمز رقصیدن در مرحله ۱۰۰ اتفاق خواهد افتاد و اما شما چگونه به این مرحله می رسید؟شما باید ۲۱ ماموریت را پشت سر هم برنده شوید و در ۱۲ مسابقه رقص برنده نهایی شوید و تا آخر زندگی رمز رقصیدن برای شما فعال خواهد شد.

ماموریت رقص شماره ۱:هویتت را مخفی کن

اولین مورد این است که هویت خود را مخفی کنید به هر حال این یک رمز خاص است که نباید به هرکسی داده شود! اما فراموش نکنید که ما دنبال یک مخفی سازی کامل نیستیم زیرا این کار رقصیدن را سخت می کند! پس تلاش کنید از یک مقنعه و ماسک صورت استفاده کنید!تنها کاری که توصیه می کنیم دقت کنید این است که از شکل نهایی خود لذت ببرید!بتمن هر سری که برای نجات دنیا اقدام می کرد لباس جدید استفاده نمی کرد!شما هم نیازی نیست که هر سری لباس جدید داشته باشید در حقیقت این لباس به نوعی هویت شما خواهد بود.خب حالا یک ویدیو درست کنید و خود را به دنیا معرفی کنید شما در این ویدیو باید دو کار را انجام دهید اول اینکه لباس برای پنهان کردن هویت خود به تن داشته باشید و دوم اینکه باید برقصید! هر آهنگی که دوست دارید را پلی کنید اما صبر کنید شما هرکاری می کنید نباید پاهای خود را تکان دهید!باید برقصید اما فکر کنید که پاهای شما در سیمان است.ویدئوی شما باید زیر ۳۰ ثانیه باشد.

رقصیدن با هویت مخفی
رقصیدن با هویت مخفی

این بازی دو هدف عمده دارد اول اینکه با استفاده از یک سری محدودیت ها و البته شبکه اجتماعی تلاش کند که رقصیدن را بیشتر فان کند یعنی بعد از اینکه وارد بازی شدید احتمال اینکه بیشتر برقصید خیلی زیاد می شود. دومین مورد این است که این بازی رقصیدن تنها را هم تبدیل به یک فعالیت اجتماعی می کند.در حقیقت این بازی تلاش می کند که مفهوم بازی کردن تنها ولی باهم را اجرا کند.

در دل تجربه این بازی ماموریت های بی شماری هستند که باعث می شوند  این بازی با ایجاد یک سری ماموریت(مثل اینکه نباید پای خود را تکان دهی) باعث می شود که افراد به رقصیدن خود و دیگران بیشتر توجه کنند و این امر باعث بهبود رقص آن ها شود.محدودیت های جالب دیگر بازی چیزهایی مثل این است که روی خط کشی عابر پیاده برقص یا حتی اینکه با یک درخت برقص!گاهی این ماموریت ها باعث می شوند که شما ابزاری برای نشان دادن علایق خود داشته باشید برای مثال یک ماموریت خیلی معروف این بود که شما باید با آهنگی که دقیقا ۷ سال پیش عاشق آن بودید برقصید!

هرچند غالبا این بازی تنها بازی می شود اما خلاقیت بازیکنان باعث شد که تیم هایی شکل بگیرند که حتی امضای رقصی خاص خود را داشتند! پس مکانیزم کلی این است که از خود فیلم بگیرید فیلم را منتشر کنید و بقیه به شما قدرت هاص خاص بدهند یک نکته ای که باید در نظر گرفت این است که افراد معمولا نظرات منفی زیادی می دهند یعنی وقتی شما به سایت های اشتراک ویدئو نگاه می اندازید متوجه می شوید که غالب فیدبک ها منفی است و سعی در دلسرد کردن افراد وجود دارد!برای همین نوع نظر دادن در این مسابقه متفاوت بود و شما می توانستید صرفا از یک سری شکلک برای نظر دادن استفاده کنید این شکلک ها نماینگر یک سری قدرت بودند که پروفایل شما را شکل می دادند.

منبع:کتاب واقعیت شکسته است

9

دیدگاه ها

 • الهام مرداد ۴, ۱۳۹۷ :: ۸:۵۲ ق.ظ
  0 0

  سلام ممنون از زحماتتون

 • الهام شهریور ۳۱, ۱۳۹۷ :: ۱۱:۴۱ ب.ظ
  0 0

  عاااااااااااالیییییییی بود

 • دهقان آبان ۱۵, ۱۳۹۷ :: ۳:۴۱ ب.ظ
  0 0

  خیلی جالب بود ، ممنون از مطالب خوب
  تون .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *