ثبت نام

گیمیفیکیشن در ایران؛ اولین تجارب ما دهه ۶۰ ای ها!

نوستالژیک

با سلام کامران حاتمی هستم از تیم آقای گیمیفیکیشن امروز می خواهیم از اولین تجاربی که ایرانیان و مخصوصا نسل ما دهه ۶۰ ای ها راجع به گیمیفیکیشن داشته اند صحبت کنیم.این نوشته همواره آپدیت خواهد شد و شما می توانید خاطرات خود را برای من بفرستید تا در این پست با نام شما قرار دهم.

میلاد گودرزی:

یادش بخیر یه زمانی تمام دغدغه زندگیم این بود که عکس زیدان رو پیدا کنم.

گیمیفیکیشن کارت فوتبالی
گیمیفیکیشن کارت فوتبالی

مختار مهران پور:

من خیلی از گیمیفیکیشن چیزی نمیدونم ولی یادمه یکی از بازی های جالبی که می کردیم این بود که نوشابه می خوردیم و سر نوشابه ها یک عدد بود هر کی شمارش کمتر بود باید حساب می کرد!

مسابقه نوشابه
مسابقه نوشابه!

 

سیاوش:

سلام،در ارتباط با بحثتون چندتا خاطره هم من بگم،اولا روند مصرف گرایی سالای اواخر دهه ۴۰ به بعد اوج میگیره و این بحث برنده شدن از طریق پیدا کردن کوپن جایزه یا وسیله داخل جعبه تا جایی که شنیدم ازون موقع استارت خورده مثلا تو جعبه های پودر رختشویی و اختصاصا تاید کوپن های جایزه میزاشتن و جایزه ویژه‌اش هم ژیان بوده گویا،اگه سریال ایتالیا ایتالیا رو دیده باشید شخصیت اصلی یه وانت قابلمه از پودر رختشویی برنده میشه،دراتباط با در بطری نوشابه تا جایی که یادمه اولین بار زمزم با قراردادن جمله نوشابه ایرانی ذائقه ایرانی زمزم، تو تشتکاش استارت کار رو تو برندای ایرانی زد حدود سالای ۷۰ یا ۷۱ که با دادن چهارتا تشتک نوشابه ایرانی ذائقه ایرانی یه نوشابه رایگان میگرفتین و زمزم هم اصلا پیدا نمیشد که با تکمیلش بشه جایزه ویژه گرفت،کارتای فوتبالی و عکسای آدامس هم بعد از جام جهانی ۹۴ خیلی اوج گرفت.

گیمیفیکیشن زم زم

دیدن ویدیو زیر را به همه شما عزیزان توصیه می کنم!

مهرداد از تیم فربد انگاره:

آلبوم آدامس زاگور، اولین مکانیزم گیمیفای شده‌ای که دهه ۶۰ایها به یاد دارند و شماره ۳۶ آن همیشه خالی ماند!

 

گیمیفیکیشن در آدامس زاگور
گیمیفیکیشن در آدامس زاگور

ساسان:

درباره نوشابه اولینش زمزم نبوده پیش از انقلاب برندهایی مانند پپسی و کوکا اینکار را شروع کرده بودند و مثلا درون تشتک‌های پپسی حروف E, P,S,I چاپ شده بود و آنهم همیشه کامل نبود ولی حقیقی بود یعنی شما اگر کامل آن را جمع میکردی و میدادی به فروشگاه یک جعبه پپسی جایزه میگرفتی! و وعده الکی ماشین غیره نمیدادند!

عسل شکلی هم لیوانهای با طرح لانه زنبوری میزد به عنوان ظرف حاوی عسل که آنقدر محبوبیت پیدا کرد حتی زمانی که دیگر فعالیش تقریبا متوقف یا کم شده بود کارخانه‌های شیشه و لیوان سازی تا همین اواخر تولید و کپی آن را ادامه میدادند و مردم هم میخریدند البته بدون عسل!…

عسل!
عسل!
گیمیفیکیشن در پپسی
گیمیفیکیشن در پپسی

احمد مرادی

من یادم میاد که چای گلستان یک حرکت جالب انجام داد که الان عکسشو میفرستم فکر می کنم فقط عکس رو ببینید کافی باشه

گیمیفیکیشن چای گلستان
گیمیفیکیشن چای گلستان

جلال رحمتی:

گفتم اینا رو هم بهت نشون بدم بد نباشه

گیمیفیکیشن کارت بازی
گیمیفیکیشن کارت ماشین
4

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *