ثبت نام

گیمیفیکیشن برای بهبود آسم کودکان

Asthma_triggers_2-300×350

استارتاپ های مبتنی بر گیمیفیکیشن غالبا تلاش می کنند تا در تحصیلات به کودکان کمک کنند و کاری کنند تا بچه ها از تحصیل لذت بیشتری ببرند حال یک استارت آپ به اسم  ویزدی پت اقدامی جالب توجه انجام داده است و عمق بیشتری به یادگیری کودکان داده است. تلاش این اپلیکیشن این است که به کودکان در سن ۶ تا ۱۱ سال راجع به آسم و آلرژی آموزش دهد.

در اپلیکیشن، شما یک اژدهای کوچک مجازی دارید که آسم دارد!(به ارتباط اژدها،آتش و نفس تنگی فکر کنید) و این اژدها ،متاسفانه یا خوشبختانه همواره قادر به این نیست که از دهان خود آتش ایجاد کند بلکه باید ابتدا نفس کشیدنش را کنترل کند و سپس این کار را انجام دهد. با کمک کاربر های کم سن و سال اپلیکیشن می توانیم کاری کنیم که این اژدها آتش ایجاد کند و در انتها اژدها به پاس قدردانی از کودکان اطلاعات جدیدی راجع به کنترل آسم به کودکان آموزش می دهد.

گیمیفیکیشن در درمان آسم
گیمیفیکیشن در درمان آسم

 

این اپلیکیشن همچنین دو بازی کوچک دیگر نیز دارد. در بازی اول اپلیکیشن  تلاش می کند کارهایی که باعث فعال شدن آسم می شود را شناسایی کند و همچنین در بازی دوم از تکنیک هایی صحبت می شود که به واسطه آن کودکان در حالت بهینه نفس بکشند.

تمامی مباحث علمی که در این اپلیکیشن از آن استفاده شده است زیر نظر دانشکده پزشکی هاروارد و همچنین بیمارستان کودکان بوستون صورت گرفته است.یکی از مهم ترین قابلیت های این اپلیکیشن این است که اژدها به کودکان نشان می دهد که وقتی دچار یک حمله شدید چه قدم هایی را باید طی کنید تا بتوانید حمله را متوقف کنید و تمامی این مراحل در قالب بازی نمایش داده می شود زیرا بازی ادبیات مشترک بین پزشکان و کودکان است.و نکته مهم این است که این ادبیات مشترک باعث نجات جان انسان ها می شود!

آکادمی آلرژی،آسم و ایمنی آمریکا اذعان می کند که دانش مهم ترین قسمت در مدیریت درمان آلرژی و آسم می باشد و همچنین این آکادمی به درستی بیان می کند که وقتی کودکان بدانند چه قدم هایی برای مقابله با شرایط حاد باید طی کنند و چگونه پیش گیری کنند حملات کمتری را تجربه خواهند کرد.

با توجه به موفقیت این اپلیکیشن بانی شرکت ویزدی خانم نیکیتا وایرانی توضیح می دهد که این شرکت در حال تهیه اپلیکیشن دومی است که به واسطه آن کودکان در قالب یک بازی با آلرژی های غذایی آشنا گردند.

همچنین در صورتی که به مبحث گیمیفیکیشن سلامت علاقه دارید این پست را از دست ندهید.

3

دیدگاه ها

  • negarhtf مرداد ۱, ۱۳۹۷ :: ۹:۱۹ ق.ظ
    0 0

    بسیار عالیییی ممنون از اطلاعات به روز و خوبتون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *