ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

استفاده از فانتزی در گیمیفیکیشن

fantasy_1414758630

وقتی به فانتزی فکر می کنیم متوجه می شویم که این چیزی نیست که خیلی از اوقات دنبالش باشیم! مثلا وقتی به این قضیه فکر می کنیم که چگونه کاری کنیم که کارمندانمان انگیزه بیشتری داشته باشند شاید فانتزی در ابتدا به ذهنمان نرسد.اما تجربه ثابت کرده است که اگر بخواهیم کاری کنیم که افراد خارج از چارچوب های رایج فکر کنند اضافه کردن آن یک ایده خوب است.فانتزی مکانی دلچسب برای رویا ها و افکاریست که به نوآوری منجر می شود. در عالم فانتزی شما بدون ترس از مجازات شدن فکر می کنید و خلاقیت خود را بروز می دهید.

اما نکته این است که فانتزی به معنای هری پاتر و الف و اورک نیست!فانتزی به معنای غیر واقعی بودن است و این غیر واقعی بودن می تواند آنقدر ها هم با واقعیت فاصله نداشته باشد!

برای مثال مورد پر کردن اطلاعات را در نظر بگیرید این کار مشخصا یک کار با متقاضی بالا نیست و افراد کمی در دنیا این کار را کار رویایی خود می دانند! اما نکته این است که اگر شما رییس باشید دوست دارید این کار سریع و با دقت انجام شود پس نیاز به فانتزی دارید!

 

یکی از مثال های جالب در این مورد Typing of the Dead هست.این بازی در سال ۲۰۰۰ منتشر شد و بر اساس بازی House of the Dead 2, ساخته شد.اما بجای شلیک کردن به دشمن باید عبارتی که روی صفحه نقش میبتس را تایپ می کردید.هرچه در بازی بیشتر جلو می رفتید عبارات سخت تری ظاهر می شد و کار شما حرفه ای تر.تمامی جذابیت بازی به کنار شما مشغول یادگیری تایپ کردن در بازی هستید اما از این کار بی نهایت لذت می برید!

همین روش می تواند در آموزش کارکنان اتفاق بیفتد کارکنان باید در یک محیط امن باشند که در این محیط شکست خوردن بی مورد باشد این افراد باید تا جایی که امکان دارد شکست بخورند تا در محیط واقعی احتمال تکرار شکست به حداقل برسد.

از طرف دیگر پیاده سازی فانتزی خیلی قضیه راحتی نیست همه از یک عنصر فانتزی خوششان نمی آید و بعید است همه افراد یک شرکت همگی با هم دوست داشته باشند  که ناگهان تمام دفترشان شبیه فیلم هری پاتر شود!

3

دیدگاه ها

  • الهام اردیبهشت 26, 1397 :: 11:34 ق.ظ
    0 0

    عالی بود مث همیشه ممنون از شما بخاطر قلم روان و صمیمی تون ..

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *