ثبت نام

تاریخچه بوردگیم

۰_-Pg8OPrjPrGDOXDd

در چند سال اخیر بازی های رومیزی پیشرفت خیره کننده ای داشته اند در سال ۲۰۱۲ روزنامه گاردین عصر فعلی را عصر طلایی بوردگیم نامید و اعلام کرد صنعت بوردگیم هر سال ۴۰ درصد رشد داشته است! و این موضوع باعث شد که در سایت کیک استارتر که سایتی برای جمع آوری مبلغ لازم برای شروع پروژه ها می باشد کتگوری بوردگیم فعال ترین کتگوری باشد.در این سری از پست ها به بررسی تاریخچه بوردگیم می پردازیم.

اولین بازی ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح

خیلی از مردم نمی دانند که بوردگیم یک پدیده قدیمی می باشد در حقیقت ما قبل از اینکه بتوانیم بنویسیم بوردگیم داشتیم!خب اولین بازی چه بود؟شاید بتوانید حدس بزنید!تاس! چیزی که یکی از عناصر اصلی بسیاری از بوردگیم های امروز می باشد اولین بوردگیم محسوب می شود.

مجموعه ای از ۴۹ سنگ کوچک رنگ شده در جنوب شرقی ترکیه پیدا شد که مربوط به ۵۰۰۰ سال پیش می باشد.همچنین قطعاتی مشابه در سوریه و عراق پیدا شده است همچنین نوع دیگری از این دست اشیا پیدا شد چوب های کوچکی که یک طرف آن رنگ می شد و این جوب ها روی زمین انداخته می شد و تعداد وجه های رنگ شده نشان دهنده امتیاز یا بهتر بگوییم تاس شما می شد! در ادامه تاس های بین النهرین از ترکیب مواد بسیار زیادی ساخته شد

اولین تاس
اولین تاس
تاس های بین النهرین
تاس های بین النهرین
تاس های یونان
تاس های یونان

بعد از مدت ها سعی و خطا رومی ها توانستند تاس را تقریبا به شکل امروزی بسازند.

بورد گیم در عصر فراعنه
بوردگیم در عصر فراعنه

۳۱۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بوردگیم یک سرگرمی لاکچری

بوردگیم ها تبدیل به یک سرگرمی بین فراعنه شدند در ابتدا یک بازی به اسم Senet محبوب بود این بازی در قبرهای بسیاری از فراعنه دیده می شود نکته خارق العاده این است که از اسناد به دست آمده این چنین بر می آید که این بازی یک نوع طلسم  بوده است که با این طلسم فرعون خود را در مسیر مرگ به نوعی بیمه می کرده است!

بازی sENET
بازی sENET

 

 

2

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *