ثبت نام

بازی پسرانه ؛ ۵ ویژگی مشترک

nintendo-gameboy-470×310@2x

یکی از مهم ترین جنبه هایی که در طراحی بازی و یا طراحی گیمیفیکیشن باید مد نظر قرار دهیم در نظر گرفتن پرسوناهای متفاوت است به این معنا که مخاطب خود را بشناسیم و برای وی طراحی خود را انجام دهیم.هرچند انسان ها بسیار موجودات پیچیده ای هستند اما می توان گفت که اگر در بازی پسرانه از این ۵ ویژگی استفاده کنیم موفق خواهیم بود:

  • استاد شدن:پسرها عاشق استاد شدن هستند آن ها همواره دوست دارند که به زمینه های متفاوتی تسلط پیدا کنند مهم هم نیست که این زمینه چیز ساده ای است و یا مساله بسیار مهم تنها کافی است که این مساله برای آن ها چالش برانگیز باشد.در سوی دیگر دخترها دوست دارند که در زمینه هایی استاد شوند که یک معنی و هدف خاصی برای آن وجود داشته باشد.برای همین هم بازی پسرانه معمولا لول های متفاوتی دارد که اسامی این مراحل به مفهوم استاد شدن نزدیک است.
  • مسابقه:پسرها عاشق این هستند که با دیگران رقابت کنند و نشان دهند که بهترین هستند از طرف دیگر دخترها همواره نگران حس بد شکست هستند حتی این موضوع که بردن من موجب رنج کشیدن دیگران می شود ممکن است آن ها را از ادامه رقابت منصرف کند!به طور کلی حس منفی برای آن ها بیشتر از حس مثبت است.
  • خراب کردن:پسرها عاشق خراب کردن چیزهای متفاوت هستند شاید برای دخترها عجیب باشد اما در خیلی از بازی هایی که اجسام را روی هم سوار می کنیم قسمت جذاب بازی برای پسرها ساختن آن سازه نیست خراب کردن آن است! در بازی پسرانه ویدیویی این کار خیلی راحت انجام می پذیرد و شما سازه هایی را در آن خراب می کنید که در دنیای واقعی نمی توانید
  • پازل های فضایی:تحقیقات نشان می دهد که بازی پسرانه مربوط به پازل فضایی جذاب می باشد.پسرها معمولا در منظق فضایی از دخترها قوی تر هستند به همین دلیل پازل های ۳ بعدی معمولا طرفدار پسر بیشتری دارد.
  • سعی و خطا:پسرها از خواندن راهنمای بازی بیزار هستند آن ها دوست دارند که همه چیز را با سعی و خطا بیاموزند برخلاف آن ها دخترها عاشق خواندن راهنما هستند و سعی می کنند تا جای ممکن از سعی و خطا دوری کنند.
آقای گیمیفیکیشن برای اولین بار در ایران، دوره آموزشی بلندمدت و تخصصی گیمیفیکیشن برگزار می کند. برای مشاهده نقشه راه دوره، اینجــــــا کلیک کنید.

 

4

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *