ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

بازی رومیزی دهه ۸۰

balderdash-1523998927

با هم به بررسی برترین بازی رومیزی هر سال در دهه ۸۰ میلادی می پردازیم.این بازی ها به میزان قابل توجهی در فرهنگ مردم تاثیر گذاشته و بعد از سالیان نسبتا طولانی به کشور ما رسیده است.

۱۹۸۰: Can’t Stop

همه این بازی در مورد جفت آوردن است و اینکه چقدر می توانی خوش شانسی باشی.در این مدل بازی ها شانس نقش ویژه ای دارد.همچنین نکته جالبی که در این بازی وجود دارد لذت تاس انداختن است برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

بورد گیم can't stop
بورد گیم can’t stop

 

۱۹۸۱: Trivial Pursuit

در این بازی هرکس یک دایره دارد که در این دایره چند شکل قرار می گیرد. فکر می کنم عکس را ببینید کاملا متوجه می شوید. افراد باید دایره های خود را کامل کنند. در این بازی شما با انداختن تاس و مشخص کردن دسته سوالی که می خواهید جواب دهید، بازی می کنید.این بازی وقتی به وجود آمد که دو طراح آن یک بازی جدول حروف متقاطع را خریده بودند، اما قطعاتی از بازی گم شده بود. آن ها برای حل این مشکل یک بازی جدید بین المللی ساختند!

بوردگیم Trivial Pursuit
بوردگیم Trivial Pursuit

۱۹۸۲: Sequence

این یک بازی کارتی و بوردگیم است. از کارت های دست خود باید برای ساختن استفاده کنید، و مدام باید امیدوارانه توالی ها را حدس بزنید. این بازی را می توان تا ۱۲ نفر بازی کرد، بنابراین مناسب گروه های بزرگ است.آموزش ویدیویی این بازی را در زیر ببینید.

بورد گیم sequence
بورد گیم sequence

۱۹۸۳: Topple

قطعاتی به شکل های مختلف و رنگی را باید روی یک سطح متعادل بگذارید بدون اینکه بازیکن بتواند آن را سرازیر کند. تاس تعیین می کند چند قطعه شما باید قرار دهید و امتیاز بیشتر به بازیکنی تعلق می گیرد که پشته های بالاتر ایجاد کند.ویدیوی زیر را حتما ببینید.

آموزش بازی topple
آموزش بازی topple

۱۹۸۴: Balderdash

این بازی یک بورد گیم که تماما در مورد بلوف زدن است و امیدوار است که رقیبان شما دایره لغات محدودی داشته باشند. این بازی حتی به یک نمایش کوتاه مدت تلویزیونی توسط Elayne Boosler در سال ۲۰۰۴ نیز تبدیل  شد.ویدیوی زیر قوانین بازی را توضیح می دهد.در بزرگی این بازی همینقدر کافی هست که بگیم بازی معروف استوژیت ایده اصلی خودش رو از این بازی گرفتهاست. حتی وقتی به سیستم امتیاز دهی نگاه می کنیم متوجه می شیم که این دوبازی چقدر شبیه به هم هستند.

بازی Balderdash
بازی Balderdash

 

۱۹۸۵: Pictionary

مردم فکر کردند می توانند مهارت های نقاشی زشت خود را پنهان نگه دارند. تا اینکه این بازی به وجود آمد. مسابقه مربوط به نقاشی و یاد گرفتن کلمات جدید انگلیسی است. هر کلمه ای که می بینید نقاشی اش را بکشید و در آخر برنده جوایز بزرگی شوید.  نوبت که به شما رسید باید کلمه مورد نظر را نقاشی کنید. همچنین می توانید کلمات دیگر از دسته بندی های مختلف را حدس بزنید! فکر می کنید بتوانید بهتر از دوستان تان نقاشی بکشید!؟ خوشبختانه برای انجام این بازی لازم هم نیست زیاد نقاشی تان خوب باشد.کافی است فقط از هوش تان استفاده کنید و امتیاز بیاورید!

بازی Pictionary
بازی Pictionary

 

 

۱۹۸۶: Fireball Island

بازیکنان دور یک صفحه در حال تلاش برای بازیابی سنگ های غول پیکر از بالای کوه حرکت می کنند و قبل از اینکه سنگ های مرمر از بت قدیمی ارسال شود، به قایق منتقل می شوند. این بازی چنان تاثیری بر کودکان دهه ۸۰ داشت که کمپین Kickstarter برای ران کردن نسخه جدید آن، در کمتر از یک ساعت بودجه کامل آن را دریافت کرد.

 

بورد گیم Fireball Island
بورد گیم Fireball Island

۱۹۸۷: Jenga

بازی معروف جنگا یا همان برج هیجان در این سال به وجود آمد. بازی نیازمند مهارت جسمی و روحی است. در طی بازی، بازیکنان به نوبت یک بلوک از برج را بیرون می‌کشند و آن را در بالای برج قرار می‌دهند. به این ترتیب یک ساختار بلندتر و به طور فزاینده‌ای ناپایدارتر ایجاد می‌کنند.  در نتیجه دست های عصبی در این بازی به شما کمک نمی کنند.

 

 

بازی جنگا
بازی جنگا

 

۱۹۸۸: Mall Madness

این بازی همه چیز در مورد استفاده از کارت اعتباری است برای گرفتن هرچیزی که از لیست خریدتان لازم دارید. ورژن الکترونیکی آن سال دیگر منتشر شد. مشتریان هدف این بازی دختران نوجوان ۱۱ تا ۱۶ ساله بودند.

بازی mall madness
بازی mall madness

 

 

۱۹۸۹: Taboo

یک بازی فوق العاده و سرشار از خنده توضیح متنی بازی خیلی سخت است.حتما این ویدیو رو ببینید. بازی های زیادی از این بازی کپی کرده اند. پس دیدنش خالی از لطف نیست!

 

1

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *