ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

بازی رومیزی دهه ۷۰

pic12546
در این نوشته به بررسی بازی های رومیزی از ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ می پردازیم.

۱۹۷۰: Mystery Date

 خب این بازی یک بازی جالب و ایده ای هیجان انگیز برای پیاده سازی نرم افزاری برای ایران امروز دارد! این یک بازی دخترانه است که در آن دخترها برای پیداکردن یک همسر دلبر با هم مسابقه می دهند.شاید تا همینجای داستان کافی باشد تا شما راجع به این بازی بیشتر مطالعه کنید!
بورد گیم میستری دیت
بورد گیم میستری دیت

در این بازی یک انسان به نام dude وجود دارد که باید سعی کنید وی همسرتان نشود! اگر به این کارت برسید تمامی تلاش های شما بیهوده خواهد بود! تمامی تلاش شما در این بازی باید در جهت این باشد که با جمع آوری ۴ کارت بهترین خواستگار را برای خود برگزینید!

 

۱۹۷۱: Stay Alive

 خب قبل از هرچیز به عکس دقت کنید نمی دانم مثل من فکر می کنید یا نه اما بازی فکر بکر در ظاهر به این بازی شباهت دارد. در این بازی چند نفره شما باید تلاش کنید تا تیله های خود را در درون صفحه نگه دارید و صد البته که لازمه این کار این است که شما تیله های حریف را از بازی حذف کنید!
در حقیقت این بازی یک مربع ۷ در ۷ می باشد که شما یک سری اسلایدر (چیزی شبیه به دسته فوتبال دستی) دارید ترتیب مهره ها در ابتدا تصادفی است و شما باید با تکان دادن اسلایدر ها کاری کنید که برای مهره های خود مصونیت بیاورید و مهره های حریف را در سوراخ های هر دسته بیندازید. همانطور که از اسم بازی مشخص است هرکس که در انتها زنده بماند برنده بازی است برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

 

۱۹۷۲: Boggle

این بازی ورژن های نرم افزاری زیادی نیز دارد برای بازی آنلاین آن می توانید اینجا کلیک کنید.یک بازی به اسم scrable وجود دارد که همان جدول حروف متقاطع خودمان است. به نوعی در این بازی یک سری تاس ریخته می شود وجه تاسی که رو می شود یک حرف انگلیسی است و شما باید در کمترین زمان ممکن با حروف به دست آمده یک کلمه بسازید یک سبک بازی به اسم anagram وجود دارد. در این سبک بازی ها شما باید کلماتی که با هم آناگرام هستند را بیابی.د مثلا  این کلمات حروف یکسانی دارند مثلا garden danger دو کلمه آناگرام هستند خیلی از بازی های ایرانی مثل کلماتیک سعی کرده اند از این نوع بازی ها استفاده کنند.
بورد گیم boggle

۱۹۷۳: Perfection

خب اولین نکته جالب این بازی این است که تعداد بازیکنان لازم برای این بازی ۱ تا ۹۹ نفر است. این بازی قواعد ساده ای دارد یک صفحه ۵ در ۵ جلوی شما پدیدار می شود و شما باید جاهای خالی را سریع پر کنید. خیلی از بازی ها از مکانیک تشخیص الگو استفاده می کنند این بازی از پیشگامان محسوب می شود.برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
بورد گیم perfection
بورد گیم perfection

 

۱۹۷۴: Connect Four

 این بازی ترکیب بازی دوز و بازی چکر هست. البته زمین بازی ۴ در ۴ هست و برای سنین کم بازی مناسبی است.کسی هست که دوز بازی نکرده باشد؟
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

۱۹۷۵: Pay Day

این بازی در سال اول خود توانست بازی ماندگار مونوپولی را به زیر بکشد و یک بازی بسیار محبوب برای سالیان دراز بود.در این بازی شما باید قبض های خود را پرداخت کنید به ازای کارهای خود مزد بگیرید و همانطور که حدس می زنید کسی که در انتها پول بیشتری داشته باشد برنده می شود برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
بورد گیم pay day
بورد گیم pay day

۱۹۷۶: Whosit

این بازی شباهت زیادی به بازی ۲۰ سوالی خودمان دارد، اما سبک بازی تفاوت دارد. به این صورت که ۲۰ کارت متفاوت وجود دارد که شما یکی از کارت ها را بر می دارید. حال من از شما یک سوال می پرسم شما باید با بله و خیر جواب دهید تا اینکه من بالاخره به هویت کارت شما پی ببرم.
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
بورد گیم whoist
بورد گیم whoist

۱۹۷۷: Electronic Battleship

قبل از توضیح این بازی باید بازی battleship را توضیح دهیم. در این بازی که احتمالا در کودکی آن را بازی کرده اید من یک نقشه مثلا ۴ در ۴ دارم و شماهم یک نقشه دارید. شما روی نقشه خود روی مربع های خاصی علامت می زنید یعنی کشتی های شما آنجاست من باید با سوالاتی که از شما می پرسم مکان دقیق کشتی های شما را بفهمم و آن ها غرق کنم. مثل بگویم خانه شماره ۱ را من تشخیص دادم که کشتی است.حال این بورد گیم همان بازی که همواره با قلم و کاغذ بازی می کردیم را به نوعی الکترونیکی کرده است.برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
بوردگیم electronic battleship
بوردگیم electronic battleship

 

۱۹۷۸: Simon

 این بازی به نوعی بازی دهه بود هرچند که شاید از سادگی بازی تعجب کنید! در این بازی همانطور که در شکل مشاهده می کنید یک صفحه دایره ای وجود دارد که ۴ پد دارد. اسم این صفحه سایمون است وقتی که هر پد را فشار دهید یک صدای خاص ایجاد می شود. بازی به این صورت است که شما باید صدای ایجاد شده چه توسط خود سایموت(بازی یک نفره) چه توسط دوستانتان را به خاطر بسپارید و آن را تکرار کنید!
بورد گیم simon

 

۱۹۷۹: Guess Who?

 این بازی هم با تم بازی ۲۰ سوالی مطرح شد اما وقتی به کارت های بازی نگاه کنیم متوجه می شویم که بازی جذاب تر از یک ۲۰ سوالی ساده است و هیجان بیشتری دارد برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
بورد گیم guess who
بورد گیم guess who

 

3

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *