ثبت نام

بازی دخترانه ؛ ۵ ویژگی مشترک

۵۲۶×۲۹۷-rTK

یکی از مهم ترین جنبه هایی که در طراحی بازی و یا طراحی گیمیفیکیشن باید مد نظر قرار دهیم در نظر گرفتن پرسوناهای متفاوت است به این معنا که مخاطب خود را بشناسیم و برای وی طراحی خود را انجام دهیم.هرچند انسان ها بسیار موجودات پیچیده ای هستند اما می توان گفت که اگر در بازی دخترانه از این ۵ ویژگی استفاده کنیم موفق خواهیم بود:

  • احساسات: دخترها عاشق تجاربی هستند که سرشار از احساسات باشند برای پسرها احساسات مهم هستند اما صرفا یک ابزار برای  یک هدف هستند نه یک هدف!شاید یکی از نمودهای این قضیه را در مورد کتاب های عاشقانه می بینیم اکثر خریداران کتاب های عاشقانه زن ها هستند و از طرف دیگر فیلم های پ و ر ن را داریم که اغلب خریداران آن آقایان هستند!
  • دنیای واقعی: دخترها عاشق بازی ها و تجاربی هستند که به دنیای واقعی ارتباط پیدا می کنند(خاله بازی) از طرف دیگر پسرها عاشق بازی هایی هستند که در آن  صاحب یک کاراکتر فانتزی هستند.یکی از پرفروش ترین بازی هایی که می توان در این زمینه به آن اشاره کرد بازی  Barbie Fashion Designer  می باشد که در آن دختران می توانند قیافه کاراکتر خود را آرایش کنند و لباس های متنوعی را برای وی تهیه کنند.
  • پرورش دادن: دخترها عاشق پرورش دادن هستند چه پرورش یک گیاه چه پرورش یک کاراکتر در بازی pou! خیلی از اوقات می بینیم که دخترها جایگاه برنده خود را فدا می کنند تا به یک بازیکن ضعیف تر کمک کنند! دلیل این امر این است که برای دخترها خیلی اوقات بردن اهمیت کمتری از پروزش دادن دارد!
  • دیالوگ: دخترها کتاب های بیشتری نسبت به پسرها می خوانند وغالب  مخاطب جدول کلمات متقاطع ،دخترها هستند.هرچقدر که دخترها در پازل های فضایی نسبت به پسرها ضعیف تر عمل می کنند در پازل های کلامی بهتر هستند!
  • یادگیری با مثال: برخلاف پسرها که عاشق یادگیری با سعی و خطا هستند دخترها دوست دارند راهنماهای محصولات را بخوانند آن ها عاشق توضیحات شفاف هستند و برای همین باید همواره توضیحات جامع و کامل تری برای این نوع بازی ها نوشته شود زیرا بالاخره کسی قرار است آن ها را بخواند!
  • آقای گیمیفیکیشن برای اولین بار در ایران، دوره آموزشی بلندمدت و تخصصی گیمیفیکیشن برگزار می کند. برای مشاهده نقشه راه دوره، اینجــــــا کلیک کنید.

 

7

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *